Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S3 vagy HTC One X?

Samsung Galaxy S3 vagy HTC One X?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Rengeteg összehasonlítást olvastam már a két telefonról, de most szeretném kikérni azok véleményét, akik használják is! Nap mint nap! Azt hiszem ezzel jó kis vitát fogok nyitni, mert a két felhasználótábor nem igazán ad igazat a másiknak :-( Ezért előre is elnézéseteket szeretném kérni!!!


Eddig HTC-s voltam, vagyok és talán maradok! Nem tudom.. Imádom!!! Egy Desire HD-m van!

Talán most Samus leszek. Tőletek függ, meg tudtok e győzni.


Rögtön egy újabb kérdés: Egyre több helyen olvasom hogy az Igo nem fut a Samun...a felbontás miatt. Gondolom akkor ez igaz lehet a One X-re is?!

Továbbá, ki tudom e cserélni a Samsung ikonjait valami szebbre? Ez az ami miatt az X felé hajlok.....a Sense felülmúlhatatlan!


Segítsetek dönteni!

Köszi a válaszokat előre is!


2012. júl. 17. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Énis megkérdeztem egyszer ezt és egy gyerek nagyon értelmesen válaszolt:

SGS3:

Nem akadozik egyaltalan. Azt hiszem ez az elso gyari ROM+hardver kombo androidos telefonbol ami ugy ahogy van siman fut, mindenfele custom ROM es hax nelkul. A 1X nekem meg-meg akadt, illetve eroforrasigenyesebb alkalmazasok eseten (pl. gta3, Shadowgun) ha a Home gombbal leptem ki, egy feher kepernyo vart ram kb. 10 masodpercig mire visszehozta a Homescreent. Ilyet azert 4 magtol nem varnek el, ki is csereltettem a boltban mivel hibasnak gondoltam, de a 2. peldany is ugyan ezt produkalta.

Kamera: a ket telefon kameraja eg es fold, a Samsunge szimplan sokkal szebb es elesebb kepeket csinal, a kulonbseg szemmel lathato.

Akksumulator: Az SGS3 kb 1,5 napig birja nalam, amig a 1X ejszaka 11-12 korul mar enni ker. Ez annyira nem is nagy gond, mivel mindig van nalam tolto, de akkor is egy elony a Galaxynak, ezen kivul van rajta egy 'Battery Saver' opcio ami limitalja a processzor sebesseget es a kijelzo framerate-jet, ezaltal novelve a keszenleti idot, igy lazan megy 2,5 napot is, es ugyan ugy fut rajta minden program akadas nelkul (igy is hasznalom, mivel nem benchmarkozok folyamatosan, de meg igy is produkalt 4000 pontot quadrant-ban).

Anyaghasznalat: ebben a 1X tenyleg jobb, viszont az alakjaval elrontottak szerintem. Szamomra kenyelmetlen volt kezbevenni mivel a szele szogletes, szoval hiaba a polikarbonat, ha rossz megfogni, illetve nekem nagyon tetszik hogy az S3 eleje teljes uvegboritast kapott, szerintem nagyon szep, pedig mielott meg kijott nagyon lehuztam kepek alapjan, de eloben egeszen mas erzest kelt, illetve a lekerekitett szelek miatt jobb is kezbevenni.

Adattarolas: a 1X-ben fix 25Gb tarhely van, en ezt meg az elso nap tele is raktam, aztan ennyi, kesz, vege. Persze lehet okoskodni hogy ne telefonon filmezzek, zeneljek... de akkor minek is veszek ilyen draga telefont, ha nem hasznalhatom ki? :D Az SGS3-at 64Gb-s kartyaval hasznalom, azert ott egy kicsit jobb a helyzet, plusz akar cserelgetni is lehet benne a memoriakartyat ha szukseges. Hangzas: beats audio ide vagy oda, az SGS3-ban Wolfson DAC van, ezt tovabb nem is magyarazom.

Kijelzo: ebben a 1X jobb minimalisan, legalabb is napfenyben jobban olvashato, mashol nekem jobban tetszenek a Samsung tulszaturalt szinei, de akinek ez nem jon be, be lehet allitani hogy termeszetes kepet adjon, a sok okoskodo pl. errol nem is tud, mivel meg sosem lattak ilyen telefont. Egy ami nem tetszik annyira a Samsungban, az hogy a home gomb fizikai gomb lett, amiket en annyira nem szeretek, de ennyit el tudok viselni azert, hogy az tenylegesen mukodjon is, es ne 10 masodpercig toltson mint a One X. Ezen kivul az SGS3 hardvere sokkal erosebb (+20% nalam 'sok'), illetve van benne egy csomo uj funkcio, de ezek inkabb erdekesek mint ertelmesek, de akkor sem lehet elfelejtkezni roluk, mert ez is extra. A 'Motion't-t peldaul hasznalom, igaz nem sokat, de van kozte par egesz kellemes (arrol szol hogy ha bizonyos iranyban mozgatod a telefont, vagy megkocogtatod itt-ott, akkor arra reagal es csinal valamit - elnemul, felveszi a hivast, felhiv XY-t, atlep a kovetkezo lapra, felteker a lap tetejere, screenshotot csinal, mozog a homescreen-ek kozott, stb). Az meg hogy a 1X olcsobb egy kicsit... hat szerintem aki annyit ki tud adni egy telefonra, az az S3-at is ki tudja fizetni.

2012. júl. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szia az első vagyok, én a 10 másodperces fehér képernyőt ugyan nem tapasztaltam. ÉS az akkumulátora is nálam sokáig bírta.
2012. júl. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igaz, én nem használtam egyiket sem huzamosabb ideig, de a One X minden téren jobbnak tűnt az eddigi tapasztalataim alapján. Bárhol a kezembe került, nem találtam hibát benne. Viszont találkoztam bemutatóteremben egy olyan leharcolt S3-mal, aminél még az OT-995 is gyorsabb volt, méghozzá sokkal - nem rovom fel típushibának, de egy 171 ezres telefonnak még zavarba jönni se illene, semmilyen helyzetben, főleg ha a 148 ezres vetélytársa tudja ezt.

A kijelzők közötti különbséget az előző válaszoló is leírta, nem szeretném túlragozni, aki látta már kettőnél több válaszom, tudja, hogy a pentile-ellenes vagyok, és 300 ppi fölött is látom, és zavar. :)


Tehát én azt mondom, hogy a One X akkor is jobban megérné, ha többe kerülne, így meg, hogy jóval olcsóbb, nem kérdés.


(Az iGO-t még nem próbáltam, de elképzelhető, hogy nincs még HD-re, még FWVGA-ra is nehéz volt találni. Az ikonokat egy launcherrel ki tudod cserélni, de azzal elveszted a gyári funkciók nagy részét, amivel villog az S3.)

2012. júl. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nnno igen......ez az amire számítottam.

Bár azt hiszem ez a két komment a Samu felé billenti a mérleg nyelvét!


Igo-ról valami tapasztalat esetleg, valakinél?

2012. júl. 18. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én válaszom melyik részéből vontad le ezt a következtetést? :D

"One X minden téren jobbnak tűnt"

2012. júl. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia első vagyok, ezt olvasd el és így eldöntheted, hogy melyik a jobb:

[link]

2012. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia Jolinar!


Mivel te egyik telefont sem használtad huzamosabb ideig, és az 1X jobbnak tűnik........ nem tudtam figyelmen kívűl hagyni az első hozzászóló írását, akinek volt HTC-je és van SIII-a.

Igazából nem szeretnék lemondani a HTC-ről, de sokkal több extra van a Samuban. És ha már az ember lánya ki ad egy halom pénzt a telefonjára, akkor az a telefon tudjon beszélni, képet nagyítani ha elbillentem és vissza menni a sor tetejére ha fejbe bökdösöm :-D

Tudom gyerekes dolgok......de azt hiszem a Samsung ezekkel az extrákkal sokakat fog megfogni!

De ha kinézetről van szó, nem tetszik sajnos. Sokkal komolyabb darab a OneX.

Bezzeg 2 éve, mikor megvettem a Desire HD-t, nem volt ilyen komplikált választanom. Akkor az volt a legjobb!

2012. júl. 18. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!