Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi az az NFC? Elmagyarázná...

Mi az az NFC? Elmagyarázná valaki?

Figyelt kérdés

Néztem telefonokat, láttam ezt az NFC-t, ez mire jó?Tényleg hasznos?Azt láttam Xperia S-nél, hogy ilyen köröket rak hozzá és akkor történik valami.Lécc imagyarázza el valaki, hogy mi ez!


(Ennek van valami köze ahhoz, amikor S3 reklámba egymásnak teszik a 2 telefont és akkor átmegy a kép?Ha igen, akkor ez minde NFC-s telefonnal így van?)



2012. aug. 12. 00:29
 1/8 anonim válasza:
2012. aug. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Arra való röviden, hogy nagyon kis távolságból érzékel jeleket. Centiméterekről. Ez azért kell, hogy pl. ne lehessen lehallgatni mint a wifi-t, Bluetootht, amit akár 100 méterről is le lehet hallgatni, persze az is titkosított, szóval hiába hallgatják le.


Így fogunk a jövőben fizetni a telefonunkkal. Ma még gyerekcipőben jár a technológia és a vele elérhatő kényelem. ma még felesleges foglalkozni vele. Majd pár év múlva.


Adatokat küldhetsz vele a másik telóra, fizethetsz vele kasszánál, elvileg gyorsabban mint bankkártyával, nem kell PIN kóddal g'cizni. De csak majd, ha már minden gyerekbetegségét megoldották, pár év.

2012. aug. 12. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. aug. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy már írták is, fizetni lehet vele. Illetve adatokat átadni egymásnak gyorsan. Passzív eszközből is (vagyis energiát nem igénylő eszközből) kiolvashatók adatok (a telefonod is tud küldeni természetesen adatokat, de a telefonod képes aktív eszköz is lenni egyben ugye). A Chip úgymond addig csak tárol egy adott információt, amit az NFC kompatibilis telefon képes kiolvasni belőle, így átadható mindenféle információ.

Fizetésre használják illetve adattovábbításra. Valóban elég gyermekcipőben jár még és nem is túl elterjedt. Magyarországon különösen nem az.


Most egy NFC antennával felszerelt Blackberry telefont használok. Gyakorlati haszna? Van hozzá például matrica amit felragaszthatsz mondjuk az éjjeliszekrényedre és a telefonod a matricától kap egy olyan utasítást, hogy lépjen bedside módba mikor közelít hozzá (a blackberry telefont ez egy ébresztőórává alakítja, alacsony fényerősséggel) de a példa jól mutatja, hogy hogyan működik ez.


Amúgy igen. Van köze a reklámhoz és ez működik mindegyik NFC telefonnal. Nem sokszor használtam. Talán a jövő egyik technológiája, talán egy év múlva már azt se tudjuk mi volt. Egyelőre még nem sok haszna van.

2012. aug. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi elolvastam.

Azt szeretném még kérdezni, hogy a PAY PASS is NFC-vel működik, mert ma láttam egy otp-s reklámot, és eszembe jutott.

Amúgy, ha NFC-s telefont veszek, akkor azzal mennyit kell sz*rakodni, hogy tényleg tudjak vele fizetni(persze ahol lehet, tudom, hogy írtátok, hogy kevés helyen)?

2012. aug. 16. 17:41
 6/8 tökmindeggy válasza:
2012. dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
8%
az egy autós játék! XD Need for speed carbon :DD
2014. febr. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
95%
Az NFS..
2014. jún. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!