Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha veszek kéz alól mobilt...

Ha veszek kéz alól mobilt amit feltöltő kártyával akarok használni de eredetileg előfizetéses le fogják tiltana a telefont ha akitől vettem nem fizeti a számlát a előfizetéseskártya nála marad?

Figyelt kérdés
2012. aug. 27. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeti a számlákat, akkor letilthatják, igen.
2012. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
jó kérdés, véleményem szerint telefont csak akkor tiltanak, ha azt vette részletre és nem fizeti, de a legbiztosabb, ha írtok adás-vételi szerződést, amiben benne van, hogy a telefon nem letiltható.
2012. aug. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen és írhattok amit akartok ezen nem változtat. Ha nem fizeti az előfizetését letiltathatják.


A telefon kedvező ára a hűségszerződéssel és előfizetéssel azért van, mert a szolgáltató számára bevételt jelent így folyamatosan és az eredeti árhoz képest sokszorosát fizeted vissza nekik.

Ha megoldható lenne így akkor bárki kiválthatná a drága készülékeket előfizetéssel, majd jó áron továbbadna rajtuk és nem fizetné az előfizetést.

2012. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
értem hát akkor nem megyek bele nehogy a telefont-is letiltsák
2012. aug. 27. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:
Én szerintem csak az előfizetést tiltják le azaz azt a kártyát nemnlehet majd használni szóval a telefont nem tiltják le. De annak akitől vetted mivel nem fizette be a csekket fognak majd küldeni egy felszólítást és ha ezután se fizati be akkor küldenek még egy csekket de ezen már a birság is rajta lesz és ez egészen addig folytatódik amig a bank elnem viszi a házàt. Najo ez lehethogy egy kicsit tulzás a házát nem viszik el de egy re nagyobb csekkeket fognak neki kiküldeni és akár leiscsukhatják. Szóval szerintem a telefont nem tiltják le tehát te nem szivhatod meg de ha megisbveszed akkor is irjatok adás vételit de legjobb ha ujonan veszed ugy nincs kockázat.
2012. aug. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem fizeti a számlákat, akkor letiltják a telefont, hogy ne tudja használni senki. Gondolj bele.. Elhoz valaki egy X-telefont pár forintért, és nem fizeti utána a számlákat, akkor letiltják a telefont is, hogy ne tudja használni..

Régebben mondjuk volt olyan eset, hogy valaki elvitt egy telefont részletre, előfizetéssel pár ezerért, aztán kiderült, hogy hamis adatokat adott meg, és mire letiltatták volna a telefont, addigra a "vevő" megváltoztatta az IMEI-t, ezért nem lehetett már letiltani.

Az IMEI megváltoztatása egyébként bűncselekmény, így ha vennél egy használt telefont, amibe meg van változtatva ez a sorozatszám, és valamilyen oknál fogva előkerülne egy bűnözési ügyben, vagy akárhogy a rendőrség tudtára jutna, akkor azért büntetés jár, függetlenül attól, hogy te már így vetted a telefont.

2012. aug. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon vegyesek a hozzászólások így nemigen megyek bele azt hittem egyszerűbb annó nekem is volt 3 telóm amit nem bírtam fizetni s még megvannak a mai napig is de évekel ezelőtt és párezres telókról volt szó a föntiekben leírt teló-nak egyébként nem volt díja a vásárláskor csak a havidíj volt nagy illetve még most is a telefon olyan konstrukcióba lett vásárolva hogy nem volt törlesztő részlete
2012. szept. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!