Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri manapság symbianos...

Megéri manapság symbianos telefont venni?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem csak, mert nekem jobban zenehallgatásra kellene a telefon, és gondolkoztam egy Nokia X6 vagy X7-es beszerzésében..szerintetek?

2012. aug. 28. 15:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem, ezek nagyon gagyi telefonok, 10 ezernél többet nem érnek.
2012. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Nem!

Nem kell tovább ragozni :D

2012. aug. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Zenehallgatásra bőven megfelelnek.
2012. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
csak androidosat, és abból is Sonyt:)
2012. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%
Nem éri meg! A Symbian fejlesztését a Nokia leállította, így ilyen telefon(oka)t venni ma már nem éri meg... :(
2012. aug. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igazából megtalálsz Symbian alá is mindent amire szükséged lehet, feltéve hogy az aktuális népszerű játékok nem tartoznak ide. Nem egy látványos felület, a Belle előtti verziók (Anna pl) nagyon kihangsúlyozzák a telefon, telefon jellegét, nincsenek érintő képernyőre logikusan átültetve.


Ár olyan 52-65 között lehet ha ilyen telefonokat tervezgetsz (kb ennyiért láttam őket). Ezen az áron azért kaphatsz jóval erősebb android készüléket. Itt a Nokia brandról kell lemondani érte.

Vagy Lumia 710-est (használtam és ez egy jó wp7es telefon. Megkockáztatom hogy jobb mint a 800) ahol a Symbian nyújtotta kényeztetést váltanád fel a windows Phone 7-essel.


Zenehallgatásra mindegyik telefon alkalmas (egy jó fülessel különösen) szóval ezen képessége ne befolyásoljon a döntésben. javasolom menj be egy GSM üzletbe és próbáld ki ezeket a rendszereket.

2012. aug. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

:(

Pedig nekem rohadtul tetszenek ezek a telefonok :D

Winphone-s telefont nem akarok :/

Nem jön be az egész..

Android, hát...megvan a szabadsága mint az iOsnak, és olcsóbb..

De nemtudom, Nokiának megvan az a feltũnõ megjelenése, nem olyan gyakran látsz egy Nokia X7-et...

Vagy N97-et..

Zenét nemigaz, h bármilyen telefonnal lehet hallgatni, jó fülessel, mert a telefon maga lehet, hogy szarul adja le a hangot alapból.


Akkor szerintetek inkább ruházzak be inkább egy Sony Ericsson xperia rayra pl?

Nem akarok olyan sokat költeni :/

2012. aug. 28. 19:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlen, hogy nem látsz sokat belőlük, nem sokan voltak olyan hülyék, hogy ilyet vegyenek.


A Ray legalább tízszer jobb bármelyiknél, vagy ha nagyobb telefont szeretnél, még olcsóbban ott az Alcatel OT-995.

2012. aug. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De mért nem folytatják a symbian fejlesztését?

Szerintem tök jó telefonos oprendszer, egyszerű kezelni..

igazából engem az ilyen angry birds meg stb. játékok nagyon hidegen hagynak...

De most nagyon filózok egy ray és egy x7 között :/

2012. aug. 28. 20:25
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem az ördögtől való a symbian és az, hogy a Nokia nem ad többé ki hozzá béna frissítéseket (már bocsánat de komolytalan volt az amit például a Symbian telefonjaikon frissítés címszó alatt műveltek eddig) nem egy akkora hátrány, hogy ez miatt kötelezően kerüld.


És a fenti megállapításom jól bemutatja miért nem fejlesztik tovább (bár aztán ki tudja). Mondjuk úgy szépen, hogy a Nokia nem túl erős szoftver fejlesztésben. De neked ez mit számít? Nem egy életre vásárolod.


A Symbian Belle készülékek felülete az alappal összevetve még egész jók. (kényelmesebb rajta navigálni, tényleg érintőképernyőre van kitalálva már, bár ezt én az 5800ra annak megjelenésekor adtam volna ki így :))


Még nem volt olyan telefonom amelyik rosszul adta volna le a hangot. Bár igaz nem vagyok olyan vájt fülű sem, hogy igazán finom részelt-különbségeket kihalljak. Mindenesetre nem nagyon találsz rosszat azokból amiket felsoroltál eddig.


Az X7 tényleg nem gyakori. 65öt elkérni egy ilyen készülékért szerintem pofátlanság. Mostanában az egyszerű, szögletes forma hódít. Az X7 nagyon nem tartja magát ehhez :) mindenesetre ha tetszik, ahogy írtam is nem az ördög műve ez. Én az árából inkább vennék egy erősebb készüléket, de ha neked ez nem számít, nehogy azért mondj le valamiről mert más esetleg nem ezt a készüléket vásárolná meg.


A Symbianra is megtalálod a jól működő navigációt, könyvolvasót, gagyi játékokat, film és zenelejátszót, sportnyomonkövetőt...stb amit használni tudsz.

Én a hajam tépem tőle, hogy milyen korlátolt és nehézkes ("büszke" 5800 tulajként, úgy, hogy ez volt életem első komolyabb telefonja és ezen tanultam meg, hogy mit hogyan kell :D), de ez nem jelenti azt, hogy neked nem fog megfelelni.


A döntés a tiéd. Egyik telefonon vagy rendszeren sem fog múlni sem az életed, sem a párkapcsolatod, sem a karriered, ha ne adj'Isten X7et használnál és nem Xperiát. Ha cseng ezt is fel tudod venni. Az mp3-makat, pedig lejátssza gond nélkül mindegyik.

2012. aug. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!