Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 800 telefonnal...

Nokia Lumia 800 telefonnal kapcsolatos tapasztalatok, észrevételek?

Figyelt kérdés
Kinek hogy tetszik? Pozitívumok, negatívumok?

2012. szept. 9. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó telefon csak ajánlani, tudom igaz nekem nincs ,de ismerősömét láttam és a kezelése egyszerű, szép dizájnos menü, egyszerű kezelhetőség, Windows Phone rendszer, egész korrekt hardveres háttér, sok ingyenes applikáció, igaz nem egy Andriod nagyságú programbázissal, de ami kell azt itt is megtalálod! :) Jó anyaghasználat, minőségi üveg, fényben is viszonylag jó lelhet látni a kijelzőt, gorilla glass üveg, tehát kevésbe hajlamos a karcolódásra! Negatívumként a nehézkes csengőhang beállítást említeném leginkább! :)
2012. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
még az előttem válaszolót kiegészíteném, hogy az akkumlátor nem nagy szám elég hamar csutkára merül.
2012. szept. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem most egy lumai 800-am van, és én a 7.5-ös rendszerrel meg vagyok elégedve. Az 1,4GHZ-s processzor jól kiszolgálja a készüléket. De gondolom ez a rendszer letisztult egyszerűsége miatt is van. :)

Jól használhatók a gyári Nokia alkalmazások, gyorsan, akadás mentesen futnak a telefonon a programok, játékok. Pl.: Need For Speed Shift

Játékokat tudunk használni még az X-Box live menüpont alatt. Ez minden WP-rendszerű telefonon megtalálhatók. Bár én nem játszok rajta nagyon.

A WP7-esnek is testre szabható a menüje, a főképernyője. Annyira nem, mint az android vagy a Symbian Belle vagy Anna, de itt is vannak állítási lehetőségek. Letisztult, egyszerű. Nincs benne annyi almenü, mint mondjuk az androidos op rendszereken, ebből kifolyólag a windows rendszer nem okoz problémákat az androidot használóknak sem a használhatóság terén. Sőt kifejezetten jobb, (számomra) csak vannak nagy kockák, rátapizol azt megy is. A legegyszerűbb a használhatóság terén a 3 nagy OS közül.

Meg persze tapasztalataim alapján, minden androidos alkalmazásnak van, WP megfelelője. Persze az lehet, hogy nincs akkora kínálat, de az folyamatosan bővűl, mert muszáj nekik, hogy fel tudjanak zárkózni a droid és a mac mögé! A térképek, gps, egyszerűen gyönyörű, gyorsan pozicionál, pontos. Szóval gyalogosan is lehet nagyon jól használni a Nokia térképet, vagy a vezest. Nem úgy mint a többi gps-t. Ami lassan pozicionál. Mert azok a progik, kocsiban való vezetésre, szóval gyors mozgásra vannak tervezve, írva. Erre a készülékre is le tudol tölteni alkalmazásokat ugyanúgy, mint mondjuk az androidra vagy az os.x-re. Az alkalmazásai letisztultak egyszerűek, mint a rendszer is. Többnyire ne valami színes widggeteket képzelj el, mint a symbiannál, vagy a droidnál. Az alkalmazás boltjába, olyan címmel regisztrálunk, amilyennel akarunk. Az androidnál viszont kapunk egy g-mailes címet! Szóval ha nincs eleve egy gmailes e-mail fiókod, akkor kénytelen vagy csinálni egyet csak ez miatt, mert ugye a droid is egy google termék. 8 megapixeles kamera van rajta, amivel képes HD videókat is rögzíteni a videók nem valami nagy valamik. A fényképek szerintem nagyon jók, nem zajos, nem olajfestmény szerűek a színek, persze az éjszakai fotók nem éppen egy canon eos... minőségű, de nem rosszak annyira. Tapasztalatom szerint, semmivel sem rosszabb, mint más okos telefonok. Az elején voltak gondjaim az akkuval. Érkeztek rá frissítések. Azóta sűrű telefonálással, zenehallgatással, tapicskolással kibír nekem 2-3 napot.

De viszont, a gyárilag hibás telefonokat egészen egyszerűen ki lehet szűrni, elég a tárcsázóba beírni a ##634# kódot, így előjön a szerviz menü, ahol az akkumulátor státusz beállítás alatt ha 1000 mAh alatti számot látunk akkor az egy hibás készülék. Erre a hibára érkezett hibajavítás... De ha a hibajavítás ellenére is gyorsan merülne, akkor csak a háttérben futó taskokat kilövöd, drasztikuan megnövekszik az üzemidő. Mint nekem is 2-3 napot bír. De mivel te gondolom mostanában veszel ilyen telefont, gondolom újat. Így a tied már tuti újabb szériás lesz, így ezért nem hiszem, hogy lesz gond az akkuval. De ha úgy érzed, gyorsan merül, akkor csak a taskokkat kell kilőni...



A hátrányok a WP7-nél, amik az elején zavartak. Azok hogy, nem lehet adattárolóként használni, bluetooth-on sem lehet fájlokat küldeni, fájlokat zune programmal kell rákonvertálni (mint iPhone-nál az iTunes), és a körülményes csengőhang beállítás. Vagy maradnak a gyári csengőhangok, nekem az van beállítva, de van akit zavar. :)

2012. szept. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a részletes választ :)
2012. szept. 10. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem 710-em van. TFT kijelzővel...és brutál jó. Ez a ClearBlack technológia valóban teszi a dolgát. Napsütésben is látom a kijelzőt, és nem magamat.
2012. szept. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!