Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Drágább az sms ha ékezeteket...

Drágább az sms ha ékezeteket használok! (? )

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy ha ékezetes sms-t írok, akkor azt több karakternek veszi, és több sms-be küldi el, tehát drágább. Ez csak az új telefonomnál van így, az ez előttieknél ezt nem tapasztaltam. Ez miért van?

Ugye kiírja, hogy hány karaktert írhatok még, mielőtt több sms-be küldené el. Kiírja, hogy pl 50, erre írok egy ékezetes betűt, erre nem 49-re megy le, hanem sokkal lentebb. De nem mindig csinálja ezt, van, hogy csak 1-el megy lentebb vagy hogy többel.



2012. szept. 9. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ékezet esetén váltani kell a karakterkódolás, ez jó pár karakterbe kerül. Ne írj ékezetet és akkor 160 karakterbe fog beleférni.
2012. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nekem nem így van. A vadiúj okostelefonomon is egy btű az ű és a régi ötévesen is.
2012. szept. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!