Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mi a legrosszab dolog ami...

Mi a legrosszab dolog ami történhet ha rootolom az androidos telefonom? És az javítható?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Becsapódik egy meteorit az ablakodba és lebontja a házat. Szerintem nem javítható utána a telefon.
2012. szept. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem véletlen, hogy nem olyan egyszerű a rootolás. A minimum ,hogy elveszted rá a garanciát. De szerintem csak a szoftver sérülhet, azt pedig javítható. Kérdés mennyiért...
2012. szept. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
A szoftveren felül a hardver is sérülhet, ha a kernel túlhajtja a processzort és a memóriát is túlterheli. A legrosszabb hogy a telefonod kisméretű falazóelem lesz, vagy papírnehezék, ahogy tetszik.
2012. szept. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Ne halgass rájuk.


A rootolás nem nagy cucc, flashtool 2 kattintásból megoldja. Amikor gyerekcipőben járt az android hack, akkor kellett figyelni nagyon, már nem nehéz. Roottól sok baja nem lesz, fórumokon nem találkoztam elcseszett telóval, csak mende-mondákkal, hogy valaki apjának a volt szobatársának a 30. exe baszta el.


Ha a hacket tovább folytatod: főzött romokkal és azokat nagyon sűrűn cserélgeted, vagy nagyon mélyen belenyúlsz a cuccba (pl oprendszer megosztása - bootnál kiválasztod melyiket töltse be), akkor előfordulhat téglásodás. Magyarul csak téglának lesz jó a telód :D Prok megtudják fordítani ezt is, csak ők nem járnak gyk-ra :D


Hardveresen szintén nemlehet semmi baja. Maga a root nem fog neked átállítani semmit, csak jogokat ad további hekkhez gyakorlatilag.


Amúgy nehéz hardveresen túlterhelni. 1,5 éve +20%-on megy a procim, semmi baja. De mint mondtam, ehhez a root nem nyúl hozzá.


Én sokat hekkelem a sajátom, necces szituba kerültem párszor (1,5 óra alatt lemerült 100ról, magasra húztam a procit, boot után összeomlott és újrabootolt úgyhogy vissza se tudtam állítani a beállításokba), de még enyém se tégla.


A root szinte veszélytelen, ha rootigényű alkalmazásokhoz kell akkor nyugodtan csináld, ha komolyabban akarod buzerni meg ugyis utánanézel.

2012. szept. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
** A kernel meg a root és főzött rom mellett egy harmadik fogalom, amihez a root pláne nem nyúl. Ha nem értesz hozzá legalább ne ijesztegesd a népet :D
2012. szept. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ez nem hack. A rootolás egyáltalán nem hackelés, a főzött rom flashelése meg még annyira sem az. Ha egy kicsit is tisztában lennél a dolgokkal, mielőtt kioktatsz itt minket (4. válaszadó, rólad van szó ha nem jönnél rá), tudhatnád hogy a root rendszergazdai jogokat ad, hogy hozzáférj a fájlrendszerhez. Nem fog átállítani semmit? Te hol élsz? Ja igen, nem állítja át az ikonjaidat meg a beállításaidat, kb eddig jut egy átlag user. De jóformán a fél fájlrendszert átírja, hogy legyen lehetőséged módosítani azt.


Ne javasolj dual-bootot annak, aki még egy ilyen kérdést tesz fel. Nem tudnak a profik sem mindent megoldani, ha JTAG-nál nagyobb hiba van, akkor már alaplapcsere sem segít (bár, ugye ez konkrétan egy új telefont jelent).


Hardveresen nem lehet semmi baja? Nem-e? És az undervolting, az overvolting? Az overclockinget említetted, azt is csak azok csinálják akiknek nem elég a telefon alaptudása, de ilyen kérdés mellett neked bőven elég a mostani. És hogy nehéz-e túlterhelni? Nem. Egy mértékegység átváltást rontasz el, és a telefon akár fel is robbanhat a kezedben (10 mV helyett 10V-t adsz neki, az aksi kisül és csókolom, kifolyik a sav belőle a túlterhelés miatt).



Tény, hogy a rootot nehéz elrontani, mert a bootloadert nem piszkálja meg, vagyis igen, de csak a VM részét, bár azt is ha elrontod, egy viszonylag egyszerű algoritmussal vissza lehet állítani.


Ne oktass ki olyan dolgokból, amikről látszólag is csak hírből hallottál. Tipikusan az a fajta vagy (még mindig a 4. válaszadó) aki böngészi az XDA-t (bár lehet eddig el sem jutottál) és "Hmm, szép rom, már úgy is 10 perce a mostani van rajta, ideje lecserélni", majd flasheled és kész. Különben is, a kérdező nem azt kérdezte hogy mennyire nehéz a rootolás, hanem mi lehet a LEGROSSZABB dolog ami történik közben.

2012. szept. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Bőven hack a root is és a főzött rom is. És te is mondtad, hogy a root csak rendszergazdai jogokat ad, semmi mást. Hardveren nem állít semmit. Külön programokat kell leszedned, hogy ezeket tud állítgatni és azok igényelnek root jogokat. Egy mezei rootnál nem lesz semmilyen under és overvolting, meg cpu órajeléből adódó baki. Bőven túl kell menni a rooton ahhoz, hogy ilyenek előfordulhassanak.
2012. szept. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Miért is hack a rootolás? A root egy linuxos fogalom, nézz utána.
2012. szept. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

attól függetlenül telefon fronton szerintem hack a root, a flashelés meg pláne.


de ez a leglényegtelenebb infó a kommentbe.

2012. szept. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én semmi nagyot nem csinálnék vele, csak három dolgot:

1. ki szeretném ezt próbálni: [link]

2. Azt hallottam hogy ha rootolom akkor átrakhatok az SD kártyára olyan dolgokat amiket eddig nem lehetett.

3. Gyakran előjön egy olyan üzenet, mikor le akarok tölteni valamit, hogy: Az eszköz nem kompatibilis ezzel a verzióval.

Azt hallottam, ha rootolom akkor le tudom tölteni.



De mindegy. Ha ennyire megoszlanak a vélemények azzal kapcsolatosan, veszélyes-e vagy nem, inkább nem fogom rootoloni, mert nem rég kaptam ezt a telefont és nem akarom tönkre tenni. Köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 21. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!