Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudhatom meg hogy...

Honnan tudhatom meg hogy eredeti vagy kínai? (Lent)

Figyelt kérdés
Hamarosan fogok kapni eg SE Xperia Mini okostelefon-t és azt szeretném megtudni hogy eredeti e vagy csak egy hamis kínai klón.Természetesen ha minőségben is gyengébb akkor én is észreveszem de azt hallottam hogy vannak olyan kínai klónok amik azonosak az eredeti tudásával esetleg még jobbak is csak pár hónap alatt elromlanak vagy valami javíthatatlan hibálya van stb.Hogyan ellenőrizhetem hogy eredeti-e?

2012. szept. 23. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Elég könnyen, konkrétan ha a kezedben van érzed hogy más az anyaga, súlya. De X Miniből nem nagyon van klón, inkább a csúcskategóriás telókat klónozzák.
2012. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Viszont én nem vagyok nagy okosteló szakértő(konkrétan ez lesz az első okostelóm).GSM szervízekben megtudják mondani?
2012. szept. 23. 20:39
 3/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek. Leginkább az iPhone-t, Samsung Galaxy szériát és a többi felsőkategóriás telót klónozzák. Szerintem ilyentől nem kell félned, de ha biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor keress egy olyan üzletet, ahol ki van rakva a készülék és hasonlítsd össze.
2012. szept. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat,de mint már mondtam ha a minőságben is gyengébb azt észreveszem de ha mondjuk egy olyan kínai aminek valami javíthatatlyn hibája van azt én nem tudom észrevenni.Apám mondta, hogy egyik kollegája árul olyan telókat amik az eredeti telók képességével bír de mindnek van valami komolyabb hibája, amit így első látásra nem lehet megállapítani, sőt van olyan is ami 2 hónap mulva egyik napról a másikra elromlik.Ezt szervízben meg tudják nézni?
2012. szept. 23. 21:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy gyakorlott szem (mint pl egy szervizesé) kézbevételkor meg tudja mondani hogy eredeti vagy hamisítvány.
2012. szept. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csak iPhone-nál vannak olyan egészen 1:1 hamisítványok. SE-kről nem is tudok, de ha lenne, akkor biztos, hogy vagy nem lenne ráírva, hogy Sony Ericsson, de ha pl mégis belefutnál egy androidos hamisítványba, akkor megnézed miket tud, gyakran a kamera a gyengébb, esetleg HD videót nem tud csinálni, meg nem tudom milyen forrásból kapod, de pl ha stock android van rajta, akkor is lehet 2 lehetőség, hogy vagy hamis, vagy az előző tulaj rakott rá egy főzött romot(szóval ebből se lehet egyértelműen megmondani).
2012. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szóval, megkaptam a telót ma délután és tesztelgettem.Amit észrevettem hogy tulajdonságaiban teljesen megegyezik az eredetivel meg rajta van hogy Sony Erricsson és a jel is a hátulján, de mégis az akku alatt írja hogy Made in China.

Akkor ez kínai de nem hamisítvány?ÉsAndroid 4.0.4 van rajta, és hol kaphatok magyar használati utaasítást androidhoz, ugyanis ez az első androidos telóm és még nem tom megfelelően kezelni, és a papírok amiket hozzáadtak nincs magyarul.

2012. szept. 24. 20:31
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt így látatlanban nem tudjuk megmondani. De az iPhone-om hátulján is ott virít, hogy Made in China.(eredeti!) Az még nem óriási gáz, ha nincs hozzá magyar papír, mert általában külföldről hozzák, mert úgy occsó'! Nem tudom, hogy ezen van-e, de a Nokiámon hologramos matricák voltak, amik lemásolhatatlanok. De láttam már olyan gusztustalan húzást, hogy egy eredeti BL-5C akku szolgált a hamisítványban, alul pedig egy gyenge minőségű, csupán "csillogó" matrica volt a telefon aljában, megtévesztésnek. De az akku eredeti nokia termék volt, original hologram matricával.. Szerintem pár szolgáltató üzletében még kint vannak a Mini-k, menj be és hasonlítsd össze a kettőt.
2012. szept. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 25. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!