Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rejtett számról hívogatnak...

Rejtett számról hívogatnak napok óta, napjában többször, de csak pár másodpercig csörög, ha felveszem azonnal vonalbontás, mi lehet?

Figyelt kérdés
nem ismerek senkit aki ilyen értelmetlen dolgokkal múlatná az ideit, rosszakaróimról se tudok.. mi lehet ez? ha valaki direkt csinálja mire jó ez neki?

2012. okt. 1. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valszeg valami telemarketing. Egyébként tiltsd le az ismeretlen számról jövő hívásokat és kész.
2012. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%
Ne vedd fel mert tudnak levonni pénzt pl.ha külföldi.
2012. okt. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%

"Ne vedd fel mert tudnak levonni pénzt pl.ha külföldi."


Butaság.


Valószínűleg valaki valahol rosszul állított be egy telemetriai állomást és az hívogat. Bosszantó, de teljesen ártalmatlan. Amikor észreveszik, hogy az állomás nem küldi az adatokat, felül fogják vizsgálni és beállítják a jó telefonszámra.

2012. okt. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Pedig létező dolog.
2012. okt. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Pedig létező dolog."


Valóban. Csak nem Magyarországon és Európában. Az USAban ugyanis pár centet fizetsz a hívásfogadásért is.


Ellenben hiába fogadsz amerikai hívást a magyar távközlési hálózaton, normáls esetben NEM lesz költséged.


Olyan NEM létezik, hogy ülsz itthon, a mobilod regisztrálva van egy magyar hálózaton valaki felhív rejtett számmal és te fizetsz.

2012. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%

"Európában nem"

A lóf@szt nem.

Olaszban ismerőst pont így járt de mindegy.Magyar országon csak hallottam róla.

De kár ragozni mert nem ez volt a kérdés.

2012. okt. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

"Olaszban ismerőst pont így járt de mindegy"


Azért járt úgy mert roamingolt. Ami egy speciális eset. Nemzetközi roaming esetén a fogadó fél fizeti a hívás különbözetet, mivel a hívó nem tudhatja, hogy a hívott külföldön tartózkodik.


A kérdező esetében azt feltételezzük, hogy a honi szolgáltató területén van, tehát nem roaming esetet.


Jó lenne ha nem kevernéd a kettőt dolgot!

2012. okt. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%

"Magyar országon csak hallottam róla."


Ez meg épületes marhaság. Bocs.

2012. okt. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azt pedig egy reggeli műsorban hallotam,és emiatt direkt írtam oda,hogy csak hallottam.


...jah és ott lakik ugyhogy nem roamingolt."Bocs"

2012. okt. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Oké. Mégegyszer is utoljára.

Magyarországon nincs ilyen. Reggeli műsorban sem hallottad buktad. Nyugodja bele.

Technikai háttér: a TT ( számlázai file) az MSC/VLR(ekben)ben képződik és az utófeldolgozókban dől el, hogy végül is mennyit fizetsz az annyiért. ( Perc alapon vagy másodperc alapon. A prepaid rendszerek picit mások, mert ott van egy keret ellenőrzés is, de ne vonjuk bele az IN rendszert, egyszerüsítjük a modellt. Neked úgyis mindegy :D ).

Szóval ha pl 20 -as szám hív 20-ast akkor simán elszámolják a kötlségegeket a hívó félre. ( A szám ). A B szá nem fizet semmit se. Ugyanaz történik ha pl 70-es hív 20-ast, csak itt mindkét VLRben történik számlázás ha esetleg elszámolásra kerülne a sor, pl nemzetközi roaming esetén ez az alapja az operátorok közötti elszámolásnak.

A fentieket csak azért írtam le, hogy lásd nem a levegőbe beszélek amikor számlázásról írok. Én nem egy reggeli műsorban vagy nem nagyapám szobatársának az öreganyjának a keresztfia beszámolójából hallottam a dolgoról.

Szóval a hatályos Eu irányelvek szerint egyik telefontársaság sem számláz ki külön díjat a hívott fél számára, normál hívás esetén. Legalábbis a múlt hónapban még így volt :).


Miben lehet mégis igazad: lehet, hogy van olyan külföldi operátor ami ezt megteszi - én sem vagyok tévedhetetlen. ( egyébként nem teszi meg )


Amiben nem lehet igazad és rosszul tudod ( bármennyire is ragaszkodsz hozzá ): Magyarországon nem fordulhat elő az az eset amit leírtál , abban a szituációban amit a kérdező felvázolt. Ez 100%.

2012. okt. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!