Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefonos zaklatás technikai...

Telefonos zaklatás technikai eszközökkel lehetséges?

Figyelt kérdés

Kicsit furán hangozhat a kérdés, de nem tudtam jobban megfogalmazni ilyen röviden. A gondom, hogy egy ideje szokott hívogatni egy ismeretlen hívó, de mikor felveszem azonnal leteszi. Viszont ez olyan gyorsan történik meg minden alkalommal, hogy megfordul a fejemben, hogy nem is természetes személy, hanem valamilyen program, vagy nem tudom mi, ami azonnal szétkapcsol, amint létre jön a kapcsolat. Ilyen létezhet? Vagy csak ennyire elképesztően gyors minden alkalommal a zaklatóm?


A másik gond, hogy újabban ha felveszem, akkor nem is megszakad a hívás azonnal, hanem egy elképesztően fülsüketítő hang szól. Gondolom ez is valami "technikai vívmány", hiszen azonnal rázendít, amint létrejött a kapcsolat. Viszont felmerült bennem, hogy ezek valamilyen technikai hibák, ez lehetséges? Vagy nincs kétség zaklató?


A telefonos cég nem ad információt ismeretlen hívónál, a rendőrséget javasolták, de nem tudom, hogy ehhez ott mit szólnának, mert ha azt mondják, hogy technikai hiba, akkor még jól rá is fizetek!



2012. okt. 3. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Én a helyedben a telefonos szolgáltatódtól kérnék egy részletes listát a bejövő hívásaidról... ez mindenképp pénzedbe fog szerintem kerülni, mert ilyent nem küldenek automatikusan csak úgy mindenkinek... mert időigényes kigyűjteni és pénzbe kerül kinyomtatni... aztán a kapott paksamétával elvándorolnék szépen a hozzád legközelebbi rendőrörsre, vagy rendőrkapitányságra, és ott ráállítanék egy embert erre...de előbb irány a telefonszolgáltató...mert a technikai adatok úgyis náluk vannak,és ha csak valami ajánlattal próbálnak keresgélni hetek óta,akkor azt ott úgyis kibökik...
2012. okt. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%
Ha a telefonod rossz próbáld ki egy másikkal a sim-et. Ha meg a szolgáltatónál van a hiba, akkor azt majd ő fizeti.
2012. okt. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%

Ezt a kérdést már felvetetted.

Nem volt elég a válasz amit ott kaptál? ( Valószínűleg szó sincs zaklatásról, ott már leírtam miről lehet szó a technikai hátteret illetően )


Az, hogy többször leírsz egy kérdést a GyIKra nem fogja megoldani a problémádat.


Mellesleg az nem zaklatás ha valaki felhív és nem szól bele semmit sem. Akkor sem ha napjában ezt többször csinálja.

Akkor terelhetnéd jogi útra az ügyet ha nem tudnál telefonálni a hívások miatt és abból bizonyítható hátrányod keletkezik .


Esetleg te vagy Mr. vagy Ms. Fontos ember? Kétlem, mert nem ide irogatnál...


A rendőrség miért foglalkozna ilyesmivel? Megfenyegettek életveszélyesen? Ez nem történt meg, miért pont ezzel foglalkozna a rendőrség.


És végül a megoldás: a szolgáltató nem fogja kiadni a számot, viszont azt ellenőrizni tudja, hogy ugyanaz a szám hív e téged. Tehát azt le tudják ellenőrizni, hogy panaszod jogos e. Ebben az esetben ha nem tudnak megoldást kínálni akkor adnak egy új telefonszámot neked ( ami mondjuk kellemetlen lehet, mert szét kell kürtölnöd a kapcsolati körödben. )

2012. okt. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
34%
Nálunk vezetékes telefonnal fordult elő ilyen, ott automata tárcsázó volt a ludas, egy marketing cég "jóvoltából". Hármat csörgetett, majd abbahagyta. Pár másodperc múlva megint hármat, és ezt eljátszotta ötször. Ha felvettem, akkor már bontva volt a vonal. Egyszer aztán mégis sikerült felvenni, és az illető beismerte, hogy ők voltak azok. Kivetettem magam a listájukról, és a gond megszűnt.
2012. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
19%

"Én a helyedben a telefonos szolgáltatódtól kérnék egy részletes listát a bejövő hívásaidról."


Kérhetsz de nem kaphatsz. Ha valaki rejtett számmal hív azt nem mondják meg neked, hiszen sérülne a hívó személyiségi joga. ( Kivétel ha zaklat ). Mellesleg a hívó számokhoz neked mint előfizetőnek semmi köze sincs, mivel te nem a bejövő hanem a kimenő hívásokért fizetsz.

2012. okt. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ

Először is a harmadik hozzászólónak mondom, hogy összekever valakivel, én ezt a kérdést még nem tettem fel és a kereső sem dobta ki, illetve mikor kiírtam a kérdést akkor sem hozott fel egyetlen hasonló kérdést sem, szóval nem tudom miről beszélsz.


A többieknek: Jártam már a mobilszolgáltatónál, nem adhatják ki az ismeretlen számot, mert az törvényt sért, ők a számcserét javasolták. Le is cseréltem és az új számom azonnal titkosítottam. Kb 2 hónapig nem is volt semmi, de aztán megint elkezdődött. És most már sípol is, meg csörög zörög fülsüketítően.


Van egy másik telefonom is, amin csak párommal beszélek, mert az ingyenes kettőn között. Azt a számot soha senkinek nem adom ki (minek, hiszen nem azt használom elsősorban) és ráadásul nem is az én nevemen van. Eddig azon nem is hívott senki a Telenoron és páromon kívül. Tegnap viszont 3-szor hívott egy ismeretlen szám ezen a számomon. Mikor a harmadiknál felvettem, akkor jött a sípolás!

2012. okt. 3. 11:08
 7/14 A kérdező kommentje:
És éppen ebben a pillanatban megint kaptam egy ismeretlen hívást, az előbb említett "második telefonomon", aminek a számát elvileg senki nem tudja. Felvettem, beleszóltam. Semmi válasz, és kilenc másodperc múlva letette.
2012. okt. 3. 11:15
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Akkor rendőrség.
2012. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha okostelefonod van akkor mind a hívást, mind a kéretlen sms-t ki lehet szűrni. Én is ezt tettem. Felraktam a Backlist nevű programot és beállítottam, hogy szám nélkül automatikusan elutasítsa a hívást. A Mr. SMS pedig ugyanezt teszi a megadott számról érkező SMS-ekkel.
2012. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Milyen telefon? Ha Samsung, akkor nézz utána az álhívás funkciónak és kapcsold ki. Ha nem, akkor írd fel a pontos időpontokat, majd rendőrségi feljelentés.
2012. okt. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!