Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefonhoz csatlakoz...

Androidos telefonhoz csatlakoztathatok usb-s billentyűzetet?

Figyelt kérdés
Ha igen, kell hozzá valamilyen app, vagy bármi más?
2012. okt. 7. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, de lehet azért ritka kivétel.
2012. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Neten olvasgattam utána, de nemnagyon érettem hogy mit csináltak
2012. okt. 7. 17:02
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha USB-OTG van a telefonba vagy támogatott, nem tudom hogy kéne ezt mondani akkor igen, mindent ráköthetsz USB-n keresztül, külső vinyót, billentyűzetet, bármit.

Újabb telefonokban ez már alap.

2012. okt. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Xperia minim van, azt írják neten hogy valami dokkolóval lehet csak megoldani. Viszont én találtam egy ilyet:

[link]

Na most ha ezt bedugom, ez is jó lenne nem? És ha jó, akkor ennek különbözik valamiben a bekötése mint egy sima usb kábelnek, vagy nem?

2012. okt. 7. 19:11
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, különbözik, portálokon 5pin jelzővel illetik, mert a normál bekötésnél a mini(mikro) oldalon a 4. pin N/A (lóg a levegőben) OTG-s bekötésnél a 4. össze van kötve az 5.-el.

Ha lefejted/felvágod a "gumi"borítást, finom kézzel összeforrasztható...

2012. okt. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen már én is találtam kapcsolási rajzot hozzá, de nemfogok hozzákezdeni szöcskézni vele. azt is olvastam hogy a gyári rom sem kompatibilis az OTG-vel(vagy valami ilyesmi). és így costum romot, meg másik kernelt kellene felrakni. a kernelekhez pedig nem értek
2012. okt. 7. 21:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Kernelt nem kell külön felrakni, az benne van a custom romban.

Custom romot meg amúgy is érdemes felrakni telefonokra, mert általában jobb, mint a gyári.

2012. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy ilyet találtam. Bár ez laptophoz való ahol bluetooth -al kapcsolod össze és a gépen írsz a telóra.

Nem tudom működik-e ha PC-be dugsz egy bluetooth adaptert.

Persze csak néhány telefonon lett tesztelve tehát nincs garancia.


[link]


Leírás:

A következő alkalmazás futtatásához root jogosultságokra

lesz szükségünk, de azon túl beállítása nem lesz bonyolult. Az alkalmazás két részből tevődik össze.

Az APK fájlt az androidos készülékünkre kell telepítenünk, míg a JAR a számítógépre kerül majd.Telepítsük az APK-t a mobilunkon, majd futtassuk a JAR-t a számítógépünkön.

Ezután a számítógépen és a mobilon aktiváljuk a Bluetooth-vezérlőt, és társítsuk a készülékeket.

A számítógépünkön ezt az alábbi utat végigjárva tehetjük meg.

Beállítások > Vezetéknélküli hálózatok > Bluetooth beállítások > Eszköz keresés.

Miután a két készülék összekapcsolódott, el is kezdhetjük a gépelést, az eredmény már a telefonunkon

fog megjelenni.

2012. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Engem is érdekel. Vettem egy kis kábelt, aminek az egyik vége passzol az én LGQ6 mobilomba, a másikba meg bele lehet dugni a billentyűzet USB-jét. De hiába kapcsolom össze őket, nem tudok írni vele. Van valami alkalmazás, amivel a külső billentyűzetet használni tudom?
2019. júl. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!