Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb az iPhone az...

Miért jobb az iPhone az Androidos telefonoknál?

Figyelt kérdés

Régebben voltak androidos telefonjaim, a Galaxy sorozatból szinte valamennyit kipróbáltam. Aztán fene tudja miért, talán megcsömörlöttem a sok alkalmazástól, fél éve egyik nap visszaraktam a kártyám a jó öreg Nokiámba, eladtam a Samsungot. De mostanában újra "beszállnék az internetbe", mobilon is. Annyira hypeolják az iPhone-okat, tényleg jobbak az Androidos telefonoknál? Vagy csak a neve a plusz érték? Miért lenne nekem jobb, ha iPhone-t vennék? Ha veszek, használtat veszek, melyik típussal érdemes kezdeni?

Szifonos válaszokat nem kérek, szidtam én is eleget androidos koromban... :)


2012. okt. 9. 06:52
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
nem feltétlenül jobb. használat kérdése. én úgy mondanám, hogy a droidos telók sem tudnak többet(feltételezem senki nem fejlesztő...inkább csak felhasználó). nekem i4-em van, meg a napokban vettem egy nála 2x erősebb tabletet(2x1,5 Ghz, Mali400, 1 giga ram), és igen sokszor megakad...sajnos. amit ajánlanék az minimum az iPhone 4, esetleg a 4s, de az 5 semmiképpen, mert csak nagyobb..meg felhasználói szinten nem fogsz tudni különbséget tenni a 4s és az 5 között.
2012. okt. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem jobb (sőőőt).

Csak más.


Ugye az iPhone esetében 1 db készülék (na jó, most már pár darab) van, amire "kicsit" egyszerűbb jól kioptimalizálni a rendszert, hogy gyorsabbnak tűnjön, mint android esetében, ahol a rendszer nyílt és egy halom eltérő tudású, hardverű eszköz van.


Én semmi pénzért nem vennék iPhone-t. Szép, meg jó, de nem kérek az Apple üzlet politikájából és marhaságaiból.

Az Android nekem az ideális, mert kicsit szeretem piszkálni amúgy is és egy megfelelő optimalizálással tökéletesen fut ez is. (Csak jobban az adott készülékre kell szabni.)

2012. okt. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az iPhone-nak valóban az a hatalmas előnye hogy viszonylag kevés készülék van tőle és baromi jól rá tudják optimalizálni az op. rendszert és az alkalmazásokat. Ez miatt kisebb hardverből is jobb teljesítmény tud kihozni. Ha megnézed a mobiltelefon készülék generációkat szinte mindig az iPhone-nak volt a legkisebb hardvere, de benchmarkingban mindig az első két helyen végzett. Nyomkodtam már sok telefont, de olyan gördülékenységet, gyorsaságot és felhasználói élményt mint ami az iPhone-nak van olyannal még nem találkoztam.


Ennek viszont az a hátulütője hogy maga az op. rendszer nagyon zárt és egyáltalán nem bírja ha belekókányolnak. Egy átlagfelhasználó nem veszi észre a zártságát, max annyi hogy kell hozzá az iTunes, de akik pl. mindenáron témákat akar rárakni, vagy moddolni, azoknak egyáltalán nem való. Ha elkezded moddolni az op. rendszert témákkal meg ilyesmikkel úgy omlik össze a rendszer mint a kártyavár vagy gyakran lefagy.


Az Apple cuccok azoknak való akik kedvelik a kulcsrakész megoldást, az egyszerűséget, a letisztultságot és nem akarják mindenáron moddolni, hackelni a telefonjukat. A legextrémebb dolog amit lehet még vele csinálni az a Jailbreak.



Az Androidnál az a gond hogy baromi sok készülékre rárakják. Valamennyit alakítanak rajta az adott készülékre de nem foglalkoznak vele eleget ezért nagyon erőforrás igényes, valamint az alkalmazásfejlesztés is úgy történik hogy a fejlesztő kiválaszt max 2-3 Android verziót, néhány hardver összeállítást és arra próbálja optimalizálni. Ez okozza azt hogy sok alkalmazás csak néhány telefonon indul el normálisan. Illetve szerintem nincs meg az a felhasználói élmény és gördülékenység mint ami az Apple-nél van.


Viszont ennek az az előnye hogy nagyon testreszabható az egész rendszer, lehet főzött romokat rápakolni (de azért azokat is ésszel, nem egy vérpistike által kókányolt verziót rárakni), tele lehet rakni témákkal, és ha értesz egy kicsit is a programozásához akkor csak a fantáziád szab határt hogy hogyan alakítod magadnak (S60-as Nokiánál szórakoztam ilyesmikkel)


Az Android rendszer azoknak való akik teljesen szabadon akarják alakítani a telefonjukat, mindenáron bele akarnak rakni valami "saját" dolgot, egyedivé akarják tenni.



Mindkettőnek vannak jó és rossz tulajdonságai. Próbáld ki őket és döntsd el.

2012. okt. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha hosszabb életű telót akarsz amivel semmi probléma nincs és felvághatsz (1-2 hónapig) és persze sose ejtesz el semmit akkor:iphone

Ha testreszabható, izgalmas, sokoldalú telót akarsz, amit sok mindenre fogsz haszálni, nem törik össze a képernyője egy erősebb érintéstől, viszont néha befagy, és garantáltan szervizbe kerül pár éven belül akkor:android


Dönts te.

Én droid fan vok, de semmi bajom az iossal, vannak előnyei, hátrányai is.

2012. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"garantáltan szervizbe kerül pár éven belül"


Mi?

Ez most komoly?

Több éve van androidos telóm, többféle is és SOHA nem látott még szervízt egyik sem.

Sőt az ismeretségi körömből nem tudok olyan embert mondani, akinek szervizben volt a telefonja.

2012. okt. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!