Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ellopták az iPhone-omat....

Ellopták az iPhone-omat. Szerintetek van még esély arra, hogy viszont láthassam a telefonomat?

Figyelt kérdés

Három napja az iskolában történt, valami 9 éves kilopta a táskámból. Természetesen az igazgató keresi a tettest, de tudom, hogy ebből nem lesz semmi.

Tettünk feljelentést ismeretlen tettes ellen a rendőrségen, elvileg csütörtökre, vagy péntekre IMEI szám alapján bemérik a telefonomat. Nos, mint tudjuk, a magyar rendőrség nem túl sok erőfeszítést ad az ilyen pitiáner ügyeknek, de szerintetek be fogják mérni? Akivel történt már ilyen, annak végül meg lett a telefonja?


2012. okt. 17. 15:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Mi sulinkba is loptak már telefont, nem is egyet. Nálunk sosem lett meg, a rendőrség nem nagyon foglalkozott vele. De lehet, hogy ez nálad másképp lesz
2012. okt. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!!

Nálunk is loptak már telefont, de azoknak 20 000 Ft. alatti volt az értékük. Remélem azért 170 000 Ft.-os értékkel csak kezdenek valamit. :S

2012. okt. 17. 15:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Galaxy S2-met lopták el tegnap, még nem tettem feljelentést, mert itt akartam egy kérdést feltenni hogy mi lenne a legcélszerűbb. Bocsi az OFF-ért, de írnom kellett, hogy lássam a válaszokat, ebből majd merítek ötleteket hogy hogyan tovább.
2012. okt. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
ezek még akkor sem tudnák megtenni, ha tudják ki volt. én is így jártam, meg volt nevezve a tettes, sejthették is, mert rajtam kívül már fél várost szétlopkodták, de mivel bizonyíték nincs egyértelműen, így nem lehet vádaskodni, ez volt 2 éve, teló semmi, hellyette mehetek novemberben bíróságra. nem is az a baj, hanem hogy ezek még mindig szabadlábon vannak...meg lesznek is..hiába van a 100 feljelentés közül rájukbizonyítva a nagyrésze...máshol már ezért rég több év börtönt kapnának..az alatt a két év alatt is állítom ugyanezt csinálták, ami eltelt. azóta magamnál tartom a telefonom, főleg mert nekem is iphone-om van...te hibád is, hogy olyan helyen hagytad, ahol bárki hozzáfér.
2012. okt. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem személyes ismerősöm talált az utcán egy értékes telefont (valaki elhagyta). Bejelentést tett a tulajdonos rendőrségen, és kinyomozták.

Nem bemérték, hanem a bele rakott SIM kártyát azonosították, és annak a tulajdonosát keresték fel, hogy adja vissza.


Szóval van esély, hogy visszakapd.


A harmadik válaszolónak azt javaslom, hogy minél hamarabb tegyen feljelentést (lehetőleg még ma). Veszíteni valód nincs vele!

Kellenek hozzá az eredeti papírok, azon van rajta az IMEI szám, ezzel tudod igazolni, hogy a tiéd a készülék.

2012. okt. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, sajnálom, akinek nem lett meg! Ebből is látszik, meddig terjed a magyar rendőrök tehetsége... :)

Igen, tudom, hogy részben az én is hibám is, de ti kinéztétek volna 9 éves kislányokból, hogy 170 000 Ft.-os telefonokat lopkodnak? Mert én nem. :S

2012. okt. 17. 17:45
 7/13 bp1985 ***** válasza:
100%

elvileg csütörtökre, vagy péntekre IMEI szám alapján bemérik a telefonomat.


Látom te még hiszel a mesébe. Bírósági végzés, és bcs elkövetése nélkül NEM mérik be. A rendőrség pedig nem is tud, max a szolgáltató...

2012. okt. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos , ha be volt kapcsolva a Find my iPhone - funkció a telefonon , akkor felmész az icloud.com weboldalra és bejelentkezel az apple id - el. És ottvan ,hogy find my iPhone , lezárhatod kóddal + üzit küldhetsz rá + bemérheted, azthiszem csak akkor ha internetre van kapcsolódva , mobilnettel is működik nem csak wifi-el.
2012. okt. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tudom, tudom, de azért reménykedem.... :)

Igen, be volt kapcsolva a Find My Iphone rajta, kód is van rajta, viszont a telefonom hétfő óta ki van kapcsolva. Nézegetem folyamatosan az iCloud-on, meg hívogatom is magamat, de offline állapotban van a telefonom, meg sajnos nincs is rajta net. Ha be lesz kapcsolva, elvileg valami hangot ki fog adni, és az üzenet is meg lesz jelenítve, valamint akkor apukám telefonján ezt jelezni fogja, de már nem is tudom... Ellopta csak azért, hogy kikapcsolva tárolja valahol? xD Remélem hétvégén ad valami életjelet magáról, mert a rendőrségre tényleg nem lehet számítani ilyen ügyekben... :S Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, és aki ugyanilyen helyzetben van, remélem jobban jár. :)

2012. okt. 18. 15:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötni kellett volna biztosítást a telefonra :) Akkor a szolgáltatód ha beledöglik is előkeríti, vagy megtéríti a kárt. Egyébként IMEI szám alapján simán bemérik, meg a kártyát sem nehéz megtalálni. Mivel az akksit nem lehet kivenni, így elég egyszerű a dolga a szolgáltatónak. Apámét is ellopták, még aznap megvolt a telefon hozzávetőleges (5 méteres köréírható körű háromszög, csak hogy pontos legyek) tartózkodási helye, és ennek birtokában a rendőrség kellő sebességgel el is kapta a tolvajt, és a telefon is meglett, hiánytalanul, sérülésmentesen.
2012. okt. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!