Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Találtam egy telefont a...

Találtam egy telefont a gyereknél. Mindenféle gyanus magyarázatot ad, hogy honnan van, nekem gyanus, hogy esetleg lopta. Honnan tudhatom meg, hogy lopott-e?

Figyelt kérdés
Sim kártya is le van tiltva, és a telefon is kér e-mail címet+jelszót. (Samsung Galaxy)
2012. okt. 25. 21:27
 1/4 kisvuk29 ***** válasza:
53%
Ha le van tiltva akkor 99%-hogy lopott,de nem tudom.Lehet,hogy találta,de a rendőröket ne hívd ki a gyerekedre.Amúgy komolyan!Nézz utána!
2012. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Idézek a rendőrség honlapjáról:

Ha a talált tárgyat nyolc napon belül hatóságnak nem adják le, a tulajdonosnak nem adják át, úgy vélelmezni lehet az eltulajdonítási szándékot és jogtalan elsajátítás vétségének gyanúja miatt a megtaláló személy ellen eljárás indul.


Szembesítsd ezzel a gyereket, ugyanis 14 év felett büntethető, alatta pedig téged vesznek elő. És ha nem akarja, hogy nagyobb baj legyen, kezdjen el szépen mesélni. Nem emberbarát módszer, de ha lopott, inkább derüljön ki.

2012. okt. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy lopta, inkább csak találta.

Én megpróbálnám kideríteni a szolgáltatónál, hogy ki a SIM kártya tulajdonosa.

2012. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sajnos, nem zárható ki, hogy lenyúlta, mert akkor minek találna ki olyat, hogy kölcsön kapta egy barátjától, mikor simán mondhatta volna, hogy találta, másrészt sajnos elég zűrös gyerek, sok gond van vele, megbízhatatlan, szeret hazudni, tehát nem zárható ki, hogy lopta.

Az nekem is eszembe jutott, hogy beviszem a szolgáltatóhoz a kártyát. Vajon a hátán lévő hosszú szürke számból be tudják azonosítani kié?

2012. okt. 26. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!