Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nincs aktiválva 3G szolgált...

Ha nincs aktiválva 3G szolgáltatásom, de a GPRS-em igen, akkor az okostelefonom miért 3G-t ír ki?

Figyelt kérdés
A notification area-ba adatforgalom esetéd ír E, H, 3G-t is a telefonom, de csak a GPRS-t aktiváltattam (havi 100mb vagy valami ilyesmi). Mivel flottában vagyok (T-mobile) azelőtt egy csomag sem volt aktiválva, és nem ment még a 0.facebook.com sem, amíg nem aktiváltattam vagy azt, ami csak akkor pörgeti a pénzt, ha használom, vagy azt, ami milyen havi korlátos, és ha túllépem lelassul.
2012. nov. 11. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne is törődj vele.

Az éppen elérhető adatprotokoll típusát jelzi.

E mint EDGE

H mint HSDPA

3G mint 3G

2012. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
AAAAha! Köszi! Aggódtam hogy szopja majd a pénzem!! Elhiszem amit írsz, de más válaszokat is elfogadok!
2012. nov. 12. 00:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a telefon mindig a leggyorsabb elérhető hálózatot használja... ha környékeden van mondjuk 3G lefedettség akkor azt fogja nem GPRS-t...
2012. nov. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"...csak a GPRS-t aktiváltattam..."


Ilyen nincs. Magyarországon jelenleg csak olyan van, hogy adatelőfizetés ami technológia független.


Ez azt jelenti, hogy lefedettségtől és a telefon egyéni beállításától függően fog 3G vagy GSM cellán adatot forgalmazni ( tehát te szabod meg, hogy melyik technológián adatozol, NEM az operátor ). Egyébként hamarosan lesznek LTE képes telefonok is ( eddig csak stick-eket forgalmaztak ).

2012. nov. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Ha nincs aktiválva 3G szolgáltatásom, de a GPRS-em igen, akkor az okostelefonom miért 3G-t ír ki"


Pont kifelejtettem a lényeget, az előzőből.


Olyan, hogy 3G szolgátlatás aktiválás szintén NEM létezik Magyarországon. Amikor megvásárolod egy szolgáltató SIM kártyáját akkor lefedettségtől és telefon tudástól/beállítástól függően használhatod a 3G és GSM ( esetleg LTE ) hálózatát az operátornak. Olyan NINCS hogy egy SIM kártyával csak GSMet tudsz igénybevenni. Más kérdés, hogy adatforgalom lebonyolításán kívül pl a 3G hálózat használatának nincs előnye ( hamarabb merül le a telefon ha 3G hálózatot használ )

2012. nov. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!