Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 4 S kijelzője állítólag...

Iphone 4 S kijelzője állítólag nem karcolódik, és "felesleges rá a védőfólia". Ez igaz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Gyárilag [link] ezek a készülékek használnak Gorilla Glass-t amire jellemző, hogy nem törik, nem karcolódik. Voltak pletykák, hogy a 4S is ilyenből készül, de aztán még sem az lett.

Mi is lenne szegény tok gyártókkal?

2012. nov. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
de karcolódik, a GG is karcolódik, ha oldalirányű sérülést kap, hajszálkarcos lesz, semmi komolyabb, ha vigyáz az ember.
2012. nov. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tokot mindenképp veszek rá, viszont egyik ismerősöm azt mondta hogy a kijelzője góliát üveg,amit csak gyémánttal,vésővel meg kalapáccsal lehet megkarcolni..ez vajon tényleg így van?
2012. nov. 12. 14:16
 4/7 anonim ***** válasza:
A csimpánzüveg is karcolódik, pláne törik, szilánkosra.
2012. nov. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 reptoid ***** válasza:
83%
Természetesen ez is tud karcolódni. Nyilván nem lesz rajta könnyen mély barázda, de apró kis hajszálvékony karcok ezen is simán lesznek. Az enyémen is lettek, pedig kb csak 2 hétig volt fólia nélkül. Mindenképpen vegyél rá fóliát.
2012. nov. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

"csak gyémánttal,vésővel meg kalapáccsal "

Ez már önmagában baromság, szóval ennyit a haverodról...

2012. nov. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kutyus70 ***** válasza:

Atyavilág... gyémánt, véső, kalapács. :D Miért nem kérted meg a haverodatm, hogy mutassa meg a sajátján? Vagy a tieden, de a saját felelőségére és költségére?!

Ami a gyémántot és vésőt illeti, nos nem kellenek, elég egy csavarhúzó, egy kulcs a megkarcoláshoz. A 4S ugyanis nem Gorilla Glass, (bár az is tud sérülni) hanem valamilyen üveg kristály, de sosem láttál megkarcolt üveget? Az autók szélvédőjét is karcolja az ablaktörlő, vagy az otthoni ablakot is össze lehet karcolni egy dörzsi szivaccsal.

Ami meg a kalapácsot illeti az sem kell. Csak ejtsd le, és úgy egy méterről betonra, esetleg járólapra vagy bármi keményre, és ha az üvegre esik (mindegy, hogy az eleje vagy a hátulja) azonnal bepókhálósodik, szillánkosra törik. Természetesen NE PRÓBÁLD KI.

De maradjunk a karcoknál. Én másfél éve vettem a 4S-emet, és unokaöcsém is 2-3 héttel utánam vette a 4S-ét. Én már másnap vettem rá fóliát. Ő nem vett. Az enyémen éppen két napja cseréltem fóliát és gyári új felületeim vannak elől-hátul. Unokaöcsémé tiszta karc. Oké, nem mély karcok, csak nagyon halvány, alig észrevehető hajszálkarcok, de akkor is karcok. Pedig vigyáz rá, nem dobálja. Csak a zsebében ugye mindig van pár forint apró, egy kulcs, stb, és az bőven elég, hogy karcoljon.

Én azt mondom, ha már egy ilyen ékszert vesz az ember, akkor adja meg a módját, és 3-4 ezer forintért már prémium kategoriás fóliát tesznek rá, ami másfél-két évig nem lesz karcos, ha tokot is használunk.

2013. máj. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!