Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » El lehet távolítani androindon...

El lehet távolítani androindon az alap programokat?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok, mint az iwiw, origo, zenecenter... Ezek ugyan nagyon menő programok, de nekem nem kellenek. Valahogy kényszerítve le lehet szedni ezeket?

2012. nov. 19. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Rootolva le lehet szedni mindent.
2012. nov. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Beviz Elek ***** válasza:

Persze bármit le lehet szedni, bármit át lehet írni az alapfájlokban (rezgőmotor erősség, hardveres bill gombcsere, stb stb), de tudni kell, hogy mit csinálsz!!!

Ha olyan programot szedsz le, ami kellene a telóhoz, akkor lehet h nem indul el, vagy vmi más nem fog működni (pl asszem google mail eltávolítástól nem megy a google play). Erre neten rá tudsz keresni, kidobja összeszedve, hogy miket lehet lekapni. (fontos hogy melyik teló!).

Ha meg esetleg gyárit akarsz cserélni, akkor root-> root explorer/file expert pro és a gyári alkalmazást kicseréled egy általad választottal.

pl: gyári fos zenelejátszó helyett mixzing kell, akkor átnevezed a mixzinget music.apk-ra, és berakod a system/app mappába. Felülír, újraindít, örül :D

2012. nov. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Bűvebben? :D Egy alcatel onetouch 991-esem van, rákeresve nem sokat találtam.
2012. nov. 19. 12:35
 4/5 A kérdező kommentje:
Közbe írt más is, nem csak lecserélni, törölni is akarnám. iwiwezni például sose fogok, origo híreket se nézek, se időjárás marhaságot.
2012. nov. 19. 12:37
 5/5 Beviz Elek ***** válasza:

Világos! Én is ezt mondom :D

Amit akarsz azt törölsz, amit akarsz azt cserélsz! De csak saját felelőségre! SE-t helyre tudnám hozni neked, de alcatelhez nem értek!


root: [link]


Amik eltávolíthatóak tutira: Zenelejátszó, videólejátszo, origo, fb, ébresztő, iwiw, zenecenter, gyári játék stb. Ilyen kiegészítő sz.rok. Pl a launcher is törölhető, de akkor kell másik!


Ha megcsinálod, akkor csinálj biztonsági mentést az egész rendszerről (recoveryvel) és úgy helyre tudod hozni. Ha vmi nem jön össze, akkor nem tudom, hogy mivel rakhatsz rá újra gyári rendszert! Valahogy biztos, neten fent kell legyen, de soha nem néztem utána és nem is próbáltam. Nálam az SE a király, azt 1 perc :D

2012. nov. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!