Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia Lumia 710 - mobilnet...

Nokia Lumia 710 - mobilnet nélkül mi lesz?

Figyelt kérdés

Ha ilyen készülékem lesz, és épp nem kapcsolódok WiFi-re, akkor pl. egy időjárás, vagy egy hírek csempe mit fog mutatni? Az alkalmazások el fognak indulni? Vagy ezeket csak akkor lehet használni, ha van neted? Mert ugye WiFi nincs mindenhol..

Mobilnetet nem igazán szeretnék, 2000 Ft az 500 MB egy hónapra, az azért hosszú idő, elég egy kicsit elkalandozni a YouTube-on, vagy akármi, aztán el is fogyott.


Vagy hogy van ez?



2012. nov. 24. 19:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Az legutóbbi frissítés során szerzett adatokat. Ha nincs net akkor nem fog frissíteni és így nem is fogod a legfrissebb adatokat látni.

Az alkalmazások is fognak menni, max. azokat nem fogod tudni használni amit netet igényelnek.

2012. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha újra netet kap a telefon, akkor rögtön frissülnek az adatok, és a következő alkalomig ugyanazokat az adatokat látni fogom? Nem lesz olyan, hogy az időjárás csempe üres, mert nincs net, meg hasonlók?
2012. nov. 24. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz olyan.

Max egy esetben: tegyük fel, hogy WiFi-vel felcsatlakozol egy hozzáférési pontra, és letöltődnek az időjárás adatok az adott napra, meg a következő 3-4-5-re.Akkor addig mutatni fogja az adott napra vonatkozó időjárást.Viszont ha addig sem csatlakozol újra WiFi-re, akkor fogja tudni azt mondani a teló, hogy nincs elérhető időjárás adat.

Ez csak egy példa.

2012. nov. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szóval akkor általában nem csak a pillanatnyi adatokat frissíti, hanem több napra előre is?
2012. nov. 24. 19:20
 5/10 anonim ***** válasza:

Időjárás,hír alkalmazás,Youtube természetesen nem használható net nélkül.A csempe az utolsó frissítést fogja mutatni,pl.süt a nap 20:00-kor,de adatkábelen kapja a netet a pc-ről,ha Zune meg van nyitva.A nethez nem kötődő alkalmazások pl.játék,persze működik.Nem is értem,szerinted hogyan játszana le Tube videót net nélkül.???

Na mindegy.Jó hír navigáció net nélkül is van,ha Wifin leszeded a telóra Magyarország térképét,meg magyar navi hangot ingyen,utána gps-el elnavigál Offline.

Egy készüléken sem működik pl.egy időjárás app net nélkül,mivel onnan szedi az infót.Amúgy T-Mobile-nál egy ezres a mobilnet,ami egy pillanat alatt elszáll,de utána nincs túlforgalmazási díj,és nem is kapcsol ki,csak belassítják,lekorlátozzák.Arra akkor is elég hogy frissüljenek az appok,meg Facebook,meg kínkeservesen netezni is lehet,csak mondjuk alkalmazásokat letölteni nem lehet.Ezt havonta lehúzzák a kártyádról azt jól van.

2012. nov. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A YouTube gondoltam, hogy nem megy net nélkül. Az csak egy példa volt, hogy miért nem akarok mobilnetet. Ezresért havi 100 MB-om van, azt egy óra alatt elhasználom, marad 30 nap, 32 kb/s sebességgel. Azzal kétlem, hogy facebookozni fogok, az időjárás app miatt meg nem fizetek.


Azt hogy érted, hogy Zune-ról megy a net? Szóval ha rá van kötve a gépre, akkor azt a netet tudom használni a telón, piactér, böngészés, minden? Mert akkor mégsem kellene WiFi routert vennem.

2012. nov. 24. 19:35
 7/10 anonim ***** válasza:

Piactér nem megy a telefonról,de innen letöltheted az alkalmazásokat: [link]

Adatkábelen keresztül.Amúgy minden más fut,és használható.Egyébként tapasztalatból beszélek,kártyás voltam,korlátozott nettel is megjöttek a Face üzenetek,és én is tudtam csevegni,csak a marketből nem tudsz letölteni semmit,amúgy minden fut,csak a letöltést felejtsd el.

2012. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Letölteni mindenképp itthon fogok, veszek WiFi routert. Úgyhogy kérdés, hogy az alkalmazások folyamatos frissítésére érdemes-e havonta ezreket fizetnem. Otthon, buszon, suliban, közösségi helyeken van/lesz WiFi-m, máshol meg akkor esetleg az egy órával korábbi időjárás-adatokat/híreket/stb. látom..


Lehet olyat a beállításokban, hogy a mobilnetet teljesen kikapcsolni? Mert ha nincs csomagom rá, akkor "véletlenül" befrissít valamit párszáz forintért nekem, aztán csak nézek.. :-)

Lehet úgy, hogy vagy WiFi, vagy semmi?

2012. nov. 24. 21:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Persze,adatkapcsolat kikapcs,azt ok.Wifit attól tudod használni.
2012. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Okés, köszi mindenkinek!
2012. nov. 25. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!