Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Létezik olyan mobil amin...

Létezik olyan mobil amin működik a gmail és a facebook és nem 1 napig bírja az akkumulátora? Akár nem okostelefon is jó.

Figyelt kérdés
nagyon elegem van abból, hogy naponta többször is töltenem kell a telefonomat, pedig nem is használom, csak ezt a két alkalmazást és azokat se sűrűn, nem kellene ennyi idő után lemerülnie...új aksit venni meg kb. több, mint új telefont venni...

2012. dec. 10. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem huawei U8655-1 van. Nem egy csúcsminőségű telefon, de 3 napnál gyakrabban csak akkor töltöm ha GPS-ként használom.

Ha meg épp zenét se hallgatok róla akkor 5 napot kényelmesen kibír(de volt már hogy 7 napot is bírt) mielőtt kiírná hogy 25% alatt van az aksi.


Sőt, elég sok telefon képes erre, csak ugye a napi 1-2 óra fészbúk elég hamar lemeríti őket.

2012. dec. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de nem használom annyit a facebookot :-/

néha megnézem írt-e valaki és ennyi, az emaileket se sűrűn...baromi idegesítő, hogy kb.vezetékes telefonom van :D

2012. dec. 10. 17:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Meg azt hozzá kell tenni hogy a fészbúknak van egy olyan tulajdonsága hogy kérdés nélkül szeret elindulni és a háttérben futni.

És folyamatosan kommunikál a hálózaton keresztül hogy jött-e üzeneted, és ha igen akkor jelez neked.

Na de ez is szépen terheli a telefont.


Nekem pár hétig volt így, aztán letöröltem róla a fenébe meg lemondtam a mobilnetet(ami nekem 500ft volt havonta) és így rögtön 1 nappal tovább bírta a telefonom.


Persze ha figyelsz arra hogy ne fusson állandóan minden sz@r akkor egész jól bírja.


Meg persze nem kell minden vackot rátelepíteni. Meg kell gondolni hogy kell-ez az az alkalmazás vagy nem.


(anno megnéztem egy ismerős telóján a futó alkalmazásokat, kb 20-30 darab lehetett... nekem van 5-6, és az is sok...)

2012. dec. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nálam megy a FB, a gmail meg a köpönyeg és ennyi...a 3G-t is kikapcsolom...mégis lemerül 5 óra múlva...kidobom a fenébe és veszek egy Nokia 100-ast :D az legalább bírja egy hétig :-D
2012. dec. 10. 17:51
 5/11 anonim ***** válasza:

:D


Hát az bírja :)


De böködőképernyős okostelefonok között is akad azért bőven olyan ami megfelelő használat mellett elég jól bírja.

2012. dec. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem Lg L3 van szintén e-mailezek és netezek(gmail és face alap menüpont benne) meg persze telefonálok és hetente egyszer ritkán kétszer töltöm.

Lényeges hogy ha nem használod a netet akkor kapcsold ki(tiltsd le) az adatforgalmat,és rendszeresen nézd meg az alkalmazáskezelőben hogy nem e fut a háttérbe valami mert ezek iszonyúan falják az aksit.És szintén ne hagyd bekapcsolva a wifit és a bluetooth-ot.Eghy kicsit azon is spórolhatsz ha a hálózatkeresést átállítod kézire mert automatikusban folyton a legjobb vételt keresi!A 3G-t nyugodtan hagyhatod semmi köze az aksi merüléshez-az is csak akkor fogyasztja ha aktív adatátvitel van igaz akkor jobban.

2012. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
De okostelefonnak mi a szar ártelme van ha arra mész hogy ne merüljön le 1 nap? Semmi akkor neked egy régi nokia kell mert aki nem használja ki az okostelefont annak ne is legyen,meg ugye tök baromi nehéz minden nap feltenni töltőre a telefont tök megerőltető dolog.AM az okostelefon mindig komunikál a nettel facebook stb... és értesít róla hogy jött e email és jelet,olyan mint egy sms csak nem oda küldi el hanem lehúzod az értesítósávot és ott.Az meg hülyeség hogy a facebook terheli a telefont nem tudom ki írta azt de az egy hülye,nem terheli a telefont hogy a háttérben fut csak az interneten lóg de nem úgy mint te hogy tölt meg ilyenek csak az értesítés megy ami kb a CPU-t 2% pörgeti a 100%-ból húú de terheli mi?
2012. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

KEdves utolsó!


pont azt írtam, hogy nem feltétlen okostelefon kell...

2012. dec. 10. 19:42
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es válaszadó.

2x olvastam el a válaszodat, de egy értelmes mondatot nem sikerült kiböngészni belőle...


DE akkor számodra az okostelefon kihasználtsága annyiból áll hogy napi x órát a telefont bámulod. De majdcsak kinövöd.



A telefon nem "kommunikál a nettel" folyamatosan. Főleg ha az le van tiltva.

Az alkalmazások meg bizony terhelik a telefont, ami így gyorsabban merül.


Bár te bizonyára érettségivel, szakmával és egyebekkel rendelkező tapasztalt ember vagy aki nagyon ért hozzá.



Nekem, mint normális, nem telefontól függő embernek is sokszor jól jön az okos telefon. De van hogy egy napig rá se nézek.

És mondjuk amikor hazaérek késő délután suliból, aztán még megyek valahova este akkor nemigazán lenne jó ha minden nap tölteni kellene.


Sőt, tudod léteznek olyan emberek akik néha kimozdulnak otthonról, akár több napra is. Áram és internet, sőt, néha még térerő nélkül is!

És képzeld, túl lehet élni.

(bár elég sok ilyen életképtelen embert ismerek aki nem élné túl...)

2012. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Samsung S5610 Primo
2012. dec. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!