Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos telefon képminőségét...

Androidos telefon képminőségét nem lehet javítani szoftveresen?

Figyelt kérdés
Jelenleg ilyen képet készít: [link] - látszódik, ha ráközelítetek, hogy nem olyan tiszta. Tudom, gyenge a kamera, és nem lehet 12MPx-es képet készíteni vele, de mégis, hátha javítható -legalább egy kicsit- a minőség, szoftverrel (ha már hardveresen nem). Sokmindent kitaláltak már az emberek..
2012. dec. 12. 13:09
 1/6 anonim válasza:
azért mert az androidos telók nagy részén TFT kijelző van ami nem olyan jó minőségű,, viszont az ujakon mint a pl a lumia 800-on már AMOLED kijelző van és 100-szor tisztább mint a másik!!jómagam is ilyet használok... szoftveresen pedig semmiképpen nem tudsz ezen változtatnii!!
2012. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 petko333 ***** válasza:

ez igy van ahogy az 1* válaszoló irta. mondjuk nem 100 jobb a kijelzője de jóval erősebb és tisztább,fényesebb a kijelzője. szoftveresen sehogy de ha beviszed szervizbe és találnak egy ugyanakkora "erösebb" kijelzőt akkor megkérheted rá őket hogy cseréljék ki arra de nem éri meg mivel majdnem anyiba fog kerülni mint maga a készülék

DE EZ CSAK AKKOR LEHETSÉGES HA MÁR NINCS RAJTA GARANCIA.

2012. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus 5Mp felvétel valami régebbi vagy olcsó géppel. Nincs vele baj, ez ennyit tud. Szoftveresen lehet befolyásolni a zoom gyorsaságát vagy a fényérzékelők működését, de lencsét nem tudod kicserélni.


A felettem lévő handabandázásának semmi köze a kamerához. Hogy egy pixel shader technológiával operáló közel 3 éves "amoled" képernyő hány óriási fokkal rosszabb egy rendes TFT képernyőnél, bele se megyek :-)

2012. dec. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vettem észre, hogy az első kettő félreértette. A kérdésem magáról a kameráról szólt, és arról hogy az milyen képet csinál! De azért köszönöm a hozzászólásokat!

#3: Nem, ez egy 3.2MPx-es kép a telómról. Szóval magát a kép minőségét (hogy felnagyítva is sokkal kivehetőbbek legyenek a részletek), nem lehet valamilyen androidra telepíthető szoftverrel befolyásolni? Értem... És, azért, sajnálom.

2012. dec. 12. 14:53
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Végül is lehet, hogy lehet...

A kamera hardvere adott, azon változtatni nem tudsz. Szoftveresen lehet módosítani pl. a JPG-tömörítés mértékét, a zajszűrést, ilyesmit.

De valószínű, hogy ehhez nem elég appot telepíteni, inkább a rendszerbe/driverekbe kell belepiszkálni.

2012. dec. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
ja akkor bocsi!! első voltam!
2012. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!