Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik a jobb...

David14315 kérdése:

Szerintetek melyik a jobb választás?

Figyelt kérdés

Nokia Lumia 800 vagy Sony Xperia P

vagy ebben az árkategoriában melyik a legjobb telefon?



2012. dec. 24. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
15%
Sony Xperia P a jobb, mert a nokiákról szólva.. nem okostelefon, nem android, így a telefont se tudod kihasználni.. a Xperiaról meg annyit, hogy szerintem az egy remek telefon.. és android..
2012. dec. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

értem

most jelenleg egy xperia x8 am van hát meg kell mondjam nem a legjobb már lassu meg minden baj van már vele

2012. dec. 24. 20:18
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a Nokia nem okostelefon.:)Ez jóó!

Természetesen a Lumia is okostelefon,és nagyon jó telefon.A Sony-n Android fut,a Nokia L800-on Windows Phone 7.Mind két rendszernek megvannak az előnyei,hátrányai.

Android:

Előnyök:Nagyon nyitott rendszer,nagyon könnyen testre szabható,flexibilis.Kedvedre alakíthatod.A felület,mint olyan egyéni ízlés kérdése,sokan szeretik a csili-villi látványos megoldásokat.

Hátrányok:Eléggé instabil,általában pocsékul optimalizált,gyakran megakadós,adott esetben lefagyós rendszer,erőforrás zabáló.(gyorsabb a Lumiám mint az androidos S2-őm volt,pedig abban két mag ketyegett.)

Windows Phone7:

Előnyök:Hát olyan stabil mint a Hoover gát.Soha nem fog lefagyni,max akkor reccen be ha nagyon megizzasztod.Gyors mint az üregi nyúl.Letisztult csempe felület(élő csempéken frissülnek az alkalmazások,és infóik pörögnek-forognak,egyszerre látsz mindent)Nekem ez a folyamatosan mozgó,változó kezdőképernyő nagyon bejön,persze ez is egyéni ízlés kérdése.

Hátrányok:Eléggé zárt rendszer,kb. mint az Apple iOS-e.Zenéidet a Zune nevű szoftverrel tudod a telefonra szinkronizálni(kb.olyan mint az iTunes),illetve zenét csengőhangnak 30másodpercesre limitálja,Bluetooth adatküldés Januárban lesz a 7.8-as frissítéssel,mert eddig ezt is tiltotta,pont mint az Apple-nél az iOS.(mondjuk én megvoltam nélküle).

Alkalmazások már bőven vannak,mindent megtaláltam,vagy annak WP-s megfelelőjét,ami droidon volt.

Hozzáteszem,hogy még a Sony rázza legjobban gatyába a droidot,legalábbis ezt hallottam(samsungot nehogy vegyél)

Nokia mellet még az ingyenes offline(adatforgalom nélküli)navigáció ott van.Ingyen letölthetsz a telefonra egész ország térképeket,magyar nyelvű navigáló hangot,és gyakorlatilag sim kártya nélkül is elnavigál.Persze azért nem egy 80ezres autós navigáció.Na jó sokat írtam,Boldog Karácsonyt mindenkinek.:)

2012. dec. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a választ :D

és neked is így utólag is

hát az az igazság én inkább Sony fan vagyok és szerintem a Sony mellet teszem a voksom

2012. dec. 27. 11:13
 5/7 anonim válasza:

Xperia P

Nekemis az van,meg vagyok vele elégedve :)

2012. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem szokott fagyni?
2012. dec. 28. 17:01
 7/7 anonim válasza:
Nem.Elég szépen megy,pedig sok app van rajta...
2012. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!