Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az hogy lehet, hogy nagyon...

Az hogy lehet, hogy nagyon erős a wifink, de telefonról nem lehet rá csatlakozni?

Figyelt kérdés
2 laptopunk van, mind a 2-n hibátlanul működik, de több ismerősünk is többször próbálta (persze van wifi a telefonjukon) és nem akart csatlakozni. Tudtok segíteni vagy forduljak szakemberhez?

2012. dec. 28. 11:30
 1/6 anonim ***** válasza:
mac szűrés nincs bekapcsolva a routeren?
2012. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A routereken be lehet állítani hogy az IP címet DHCP ossza ki, vagy pedig minden egyes MAC adress saját IP címet kapjon. Ha a te eszközöd MAC -je nincs a listán, nem kapsz IP címet, így nem fogsz tudni csatlakozni a hálózatra.
2012. dec. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amikor telefonról akarunk csatlakozni akkor kiírja a WIFI nevünket/címünket de amikor rányomunk a csatlakozásra egyszerűen vagy nem csatlakozik, vagy ki is írja (hogy nem csatlakoztatható).
2012. dec. 28. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Feltételezem, hogy a router ki tudja osztani az IP-t DHCP-vel és nincs MAC address szűrés aktiválva.


Én megpróbálnék módosítani pár paramétert:

- csatornát váltanék(1 és 10 között)

- a/g/n/auto üzemmódokon állítanék

- kikapcsolnám a titkosítást ideiglenesen

- WPA-ról visszavenném WEP-re ideiglenesen

2012. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Figyu; én még nem vok 18, és nem értem ezeket a szakkifejezéseket (IP-cím, router, MAC... stb.). Ha kérhetnélek titeket leírnátok úgy is hogy megértsem? Megköszönném. De ha így neten keresztül nem lehet könnyebben elmagyarázni akkor forduljak egy szakemberhez vagy szervízhez.?!

BOCSI, ha goromba voltam!!!

2012. dec. 28. 21:04
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy biztos a dolgodban, jobb ha hívsz szakembert.


De a router-ben át tudod állítani azt a pár dolgot, amit feljebb írtam pontokba szedve? (Jegyezd meg mi volt a korábbi beállítás, hogy vissza tudd állítani, ha kell.)

Ha szerencséd van, megoldja a problémát. (Az összes tippem azt célozza, hogy a telefonod wifi-je valamelyik beállításra kényes, azaz hibás, amit egy telefon szoftverfrissítés is megoldhat akár, már ha van ilyen frissítés rá..)

2012. dec. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!