Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rootolás? Segítség?

Rootolás? Segítség?

Figyelt kérdés

Alcatel OT 918D típusú telefonomat szeretném rootolni, mindenhol azt olvastam, hogy nem egy nagy dolog, gondoltam megpróbálom, de nem nagyon jön össze.

Egy fórumon bukkantam rá egy leírásra, hogy hogyan is kell ezt csinálni.

[link]

De nem nagyon sikerül nekem. Valaki megtenné, hogy egy kicsit szájbarágósabban, lépésről lépésre leírná nekem, hogy hogyan is kell ezt csinálni?

A progit letöltöm, kicsomagolom, de amikor azt írja, hogy "itt kiválasztani az "Android ADB interface"-t", ott elakadok, mert ha megnyitom azt a valamit, akkor nekem mindössze a jegyzettömb jön be egy csomó "kínai" akármivel, ott meg ugye nem tudok kattintani sehova sem.

Mit rontok el?


Ha elindítom magát a progit, akkor meg hiába kattintok a 'Root'-ra, elakad (gondolom azért, mert nem tudok kattintani abba ajegyzettömbes akármibe, ahova kell).

[link]


Legyetek drágák, és írjátok le nekem, hogy mit hogyan kell csinálni, mert már nagyon ideges vagyok erre a cuccra, magamra meg főleg, hogy egyáltalán belekezdtem ebbe!

Köszönöm!



2013. jan. 2. 14:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Minek szeretnéd rootolni?

Én flashtool-al csináltam, superoneclickel, és z4root-al.

Mindegyikkel ment eddig.

De enm ilyen a telóm.

2013. jan. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hjaj, egyre bonyolultabb ez nekem! :D


Az van, hogy a telefon memóriája kevés. Alig tudok néhány alkalmazást letölteni és már be is telik.

Utánaolvastam a neten, különböző fórumokba, hogy mit lehetne ezzel kezdeni, és mindenhol azt olvastam, hogy rootolni kellene. Tehát ezért :)

Amúgy amiket te írtál, nekem teljesen kínai :D Elmagyaráznád, hogy mi mit jelent, és hogy ez miért jó nekem? :D Köszike!

2013. jan. 2. 14:58
 3/10 anonim ***** válasza:

Az 1-esnek Sony-ja van.

Az USB hiba keresési mód be van kapcsolva?

Ahol a jegyzettömbös valamit írod az az USB driver.

Ha rádugod a telcsit a gépre fel ismeri hiba nélkül az után is hogy bekapcsolod a USB hibakeresést? Ezt a lépést kellene megnézni.

Dugd egy másik usb portba. Ha lesz olyan driver amit nem ismer fel akkor kell megadni neki a drivert.

utána mehet a program indítás.

2013. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az USB hibakeresési mód be van kapcsolva igen.

A gép biztos, hogy felismeri a telót, mert az Alcatel Manager is elindul egyből. Lehet, hogy baromságot kérdezek, de ez nem lehet, hogy esetleg probléma? Nem én indítom el, hanem magától, ahogy csatlakoztatom a telefont az usb-hez.

Egyébként itt áll le a dolog, ennél nem megy tovább:

[link]

2013. jan. 2. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Az is be van pipálva hogy telepíthess programot nem csak a market-ből. Ez a beállítások -> programok kezelése környékén van.

Az alcatel progit kapcsold ki bár lehet hogy nem sokat zavar.

2013. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Be van pipálva! Az Alcatel Managert leállítottam, akkor sem sikerül! :/
2013. jan. 2. 16:33
 7/10 anonim ***** válasza:

Másik USB portba dugva is fel ismeri hiba nélkül a telcsit?

A telcsin factory reset?

Más ötlet nincs sajnos.

2013. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, próbáltam már más USB portba is a telót, felismeri.

Most visszaállítottam a gyári beállításokat, kíváncsi vagyok, hogy menni fog-e így :/

2013. jan. 2. 17:07
 9/10 A kérdező kommentje:

Így sem jó. :(

Másik progit nem tudsz esetleg mondani? :/

2013. jan. 2. 17:24
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]

ez a megoldás van még

2013. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!