Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vettem egy usb-s adatkábelt,...

Vettem egy usb-s adatkábelt, de nem működik. HELP?!

Figyelt kérdés
Van egy samsung e1107-es mobilom. Elhagytam a töltőt. Mivel ez egy régebbi tipusú telefon, semmi multimedia, annyi van benne hogy van benne rádió meg napelemes. Szal a multimediara nézve elég gagyi. Kerestem töltőt mindenhol, de sehol nincsen konektoros töltő. Igazából nekem töltő kell. Már mindent megnéztem, de csak ilyen usb-s adatkábelt találtam a media markt-ban, megkérdeztem a krapekot hogy ez jó lesz-e, meg is mutattam neki a telót, mondtam h elég régi, és azt mondta jó lesz a töltés. Kérdem biztos? Biztos. De még se jó. Nem lehet valahonnan vmijen izét letölteni hogy jó legyen?
2013. jan. 6. 15:17
 1/1 gabor.galilei ***** válasza:

Nem lehet programmal segíteni rajta. Mert itt minden a hardvertől függ.

A PC USB 4 pólusú csatiján a két szélső a táp, a 0, ill. 5V.

De PC-től függően csak korlátozott áram jöhet ki egy ilyen USB csatin.

Lehet hogy a PC-n amin próbáltad azon nagyon kevés áram tud csak kijönni.

Lehet, hogy mivel adatkábel, ezért esetleg csak a jel és a föld van bekötve a kábelben, az 5V nem. (Ennek kicsi a valószínűsége)

Lehet hogy elromlott a telód töltő bemenete.


Most nézem ennek teljesen standard Samsung töltő kell, ami jó 100 ból 90 Samsunghoz, pl ez:

[link]

itt a kompatibilitási listában láthatod minek a töltője egyezik meg a tieddel, keress azokhoz töltőt.

2013. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!