Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Keresek androidra olyan...

Gabor.galilei kérdése:

Keresek androidra olyan alkalmazást, ami real time kijelzi melyik futó alkalmazás, mennyire terheli éppen a CPU-t?

Figyelt kérdés
Olyan alkalmazást mint a windows-ban a feladat kezelő, vagy erőforrás figyelő. Hogy el lehessen real time dönteni mi terheli halálra a CPU-t.

2013. jan. 10. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Ahhoz, hogy mindent láss, rootolni kell a telót. Ez nem biztonságos és a garancia is ugrik. Szóval alap esetben csak a felhasználói alkalmazásokat látod.


2. ES Taskmanager


Beírod GooglePlay-be és ott lesz. Ennek a proginak elég sok része van, van benne fájlkezelő, ideiglenes fájlokat is el tudja távolítani, tehetsz ki widgetet és ha rákattintasz kinyírja az összes háttérben futó alkalmazást.. Ingyenes azt hiszem.

2013. jan. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Megnéztem de nekem úgy tűnik ennek semmi köze az egyes futó alkalmazás CPU terhelésének real time megjelenítéséhez.
2013. jan. 10. 18:23
 3/11 A kérdező kommentje:
ja a tefefon Samsung Galaxy S rootolt
2013. jan. 10. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:

Jah, ez lehet nem írja ki a CPU-t csak a memóriát?

Már elég rég használtam.


Vannak ilyenek, csak a taskmanager kifejezéssel keresgélj.

Egyébként a realtime monitorozás eléggé megeszi a cpu-t, szóval valószínűleg maga a monitorozó alkalmazás lesz a legnagyobb terhelő.


Ha esetleg parancssorhoz hozzáférsz, akkor a linuxos top parancs működik, ezzel ki is lehet lőni az alkalmazásokat amiket akarsz. Mivel az Android linux, így a legtöbb ismert parancs működik rajta csak egy terminál emulátor kell hozzá és nagyon kevés linuxos alapismeret :)

2013. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak szeretném tudni melyik a bűnös, melyiket lőjem ki.
2013. jan. 10. 18:36
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha beírod a top parancsot, az alapból CPU terhelés szerint csökkenő sorrendben jeleníti meg az alkalmazásokat. Mindegyikek van egy azonosítója (PID) amit az első oszlopban mutat. Ha megnyomod a k gombot (kill) akkor utána beírhatod a kilőni kívánt alkalmazás sorszámát (tehát a PID-et). Utána entert ütsz, ezután kér még egy számot a progi, írj be neki egy 1-est. Enter és már ki is lőtted a nem kívánt alkalmazást. Egymás után többet is ki lehet nyírni, ha végeztél, a q (quit) gombbal lépsz ki a top-ból.
2013. jan. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

még sose használtam linuxot, terminál sem volt a telefonon,utána olvastam a linux parancsoknak, felraktam egy terminál programot, beütöttem a top utasítást,

és lőn világosság!!!!

köszönöm

2013. jan. 10. 19:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát nincs mit :)

Persze azért keresgélhetsz grafikus progik után ha sűrűn használsz ilyet, csak azok jobban eszik az erőforrásokat.

2013. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az Android Life Monitor a barátod. Rolóra csüccsen, kattra felbukkan a feladatkezelő ablak, és "kilátszik" alóla az előtérben futó app, meg előtérben is marad (nem hal el oom miatt), és lehet memóriahasználat és kapaszkodj, pillanatnyi netforgalom alapján rendezni. Fenn státuszon a legutóbbi nézet mérője marad kinn. Tök praktikus, és kicsi is.
2013. jan. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Android Life Monitor tényleg nem rosszz! Köszönöm!
2013. jan. 13. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!