Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért csinálja ezt az Xperia...

Miért csinálja ezt az Xperia S-em? (többi lent)

Figyelt kérdés
Jó oké, elhiszem, hogy lassan 2 éves telefon (igaz én tavaly Augusztban vettem) de attól még a gyári UI-nak nem kellene laggolnia. Már akkor laggol ha a menüben vagyok. Sokszor úgy ahogy van lefagy az egész és csak a Power+felhangosító gomb-ra kapcsol ki. Alig van rajta alkalmazás telepítve mégis alig 100-150MB RAM elérhető átalgban míg ismerősöm SGS2-jén majdnem 600MB. 4.0.4-es Android van rajta és igen update előtt mindent visszaraktam gyárira. Azért remélem JB alatt gyorsabb lesz és nem fog ennyit akadozni... De ugye az is még messze van hisz Márciusban jön ki rá... Addigra már bemutatják biztosan az Android 4.3-at is. Bár ez nem biztos csak gondolom. Azért egy 2 magos 1.5Ghz-s processzorú, 1GB RAM-aé rendelkező telefontól elvárható, hogy ne sz@rjon be átlag használat mellett nem? Sőt a vicces, hogy az olyan játékok mint a Megajump, Granny Smith folyton akadnak... A Dead Trigger, csak néha de gondolom ez azért van, mert nem jól optimalizálták a játékot.

2013. jan. 13. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Hát ha programok nélkül is akadt akkor rossz a telefonod.
2013. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elírtam: nem 2 hanem 1 éves lassan, mert tavaly Márciusban jött ki.
2013. jan. 13. 21:10
 3/10 anonim ***** válasza:
24%
Kitalálom. GB volt rajta,m és frissítetted ICS-re az adataid megtartásával. Nyertem?
2013. jan. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Igen nyertél. Egy szövegértés egyest!
2013. jan. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Igaza van a hármasnak, valószínűleg wifin frissítetted ICS-re.

Sajnos nem lehetett megoldani hogy a lámákra rábízzák a full installt, ezért megmaradt a frissítés lehetősége, ebből adódtak bajok. Nem csak a Sony-nál, az összes gyártónál.


A megoldás : Flashtoollal felteszed a legújabb firmware-t teljes törléssel, úgy fog hasítani mint a szél.

Előtte csinálj egy Titanium mentést a fontosabb dolgaidról. Némi időd rámegy majd hogy újra belakd, de a szépségért szenvedni kell :-)

2013. jan. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amint kiszedtem a dobozból (szóval semmi nem volt rajta) de azért nyomtam egy factory reset-et máris frissítettem SEUS-al. A kisebb frissítéseket pl.: 4.0.3-ról 4.0.4-re PC Companio segítségével végeztem. Tudom, hogy egész rendszer váltáskor factory-t kell nyomni viszont kisebb update-eknél nem csináltam, mert azt mondták annál felesleges.
2013. jan. 13. 21:39
 7/10 anonim ***** válasza:

#4

Te meg egy illem egyest... Kvittek vagyunk, irány vissza a cumidért a gyerekágyba.


Kérdező:

Azért én csinálnék rajta egy gyalulást. Az első ICS nem volt túl sikeres rá, és ha abból maradtak adatok frissítésnél, az okozhat némi gondot. Vagy kezd el kilőni a túl sok erőforrást használó, nem rendszer alkalmazásokat. Esetleg rootolás után törölhetsz is a gyáriakból, ha némelyik nem kell.

2013. jan. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elég egy factory reset vagy valamit kell csinálnom PC Companion-al is? Akkor valószínüleg holnap esti program ez lesz, mert ma este nem akarok neki állni, mert nagyon sok dolgot kéne visszaraknom rá(zenék, képek) amik nekem kellenek rá... :)

Köszi az eddigi válaszokat!

2013. jan. 13. 22:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Sony Update Service, és teljes gyalulás. Ezek után már semmit nem hagy meg. Egy tanács: 100%-os akkuval láss neki. Ért már kellemetlen meglepetés üzemidő szempontjából, mikor nem így csináltam.
2013. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! :)

Igazából azon gondolkozom, hogy ~2 hónap múlva, jön a JB addig kibírom így. Főleg, hogy Nova Launcher-t használva egy lag sincs a menüben :)

2013. jan. 13. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!