Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony xperia sola, p vagy u-t...

Sony xperia sola, p vagy u-t érdemesebb megvenni? Ár érték arányban melyik jobb illetve mi a sorrend? Melyik miért jobb?

Figyelt kérdés
2013. jan. 18. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
77%
Ár-érték arányban Sola-U-P.
2013. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 YourDestiny ***** válasza:
77%

Először is közlöm, hogy az alább leírtak szigorúan sajátos vélemény, némileg saját tapasztalatokra alapozva.


A Sonyk nagy részére eleve érvényes a jó ár/érték arány. Azonos árkategóriában nagyobb tudású készülékeket kínálnak a rivális gyártók telefonjainál, ráadásul igen tartóssá váltak. A P sajnos valamelyest kivétel. Egy jó cucc, de szerintem borzalmasan magas az ára, mindez csupán a fémháznak köszönhetően. Az árából közel Xperis S-t veszel.


Az Xperia U talán az egyik legolcsóbb, és egyben legkorrektebb kétmagos telefon lenne, ám az SD kártya hiánya szerintem egy elég nagy hiba volt. Ez az, ami miatt nem venném meg, kivéve, ha szigorúan átlagfelhasználó vagy, aki két éven belül készüléket fog cserélni. Állítólag az alsó, cserélhető sapka is előszeretettel lötyög, nem tudom, ez a többi, hasonló Xperiára mennyire érvényes.


A Sola... nos igen, figyelemfelkeltő okostelefon. Én is dícsértem a képernyőn keresztül láttottak és olvasottak alapján egészen addig, amíg a kezeim közé nem került. Számomra nagy csalódás a kütyü. A készülékháznak valami borzalmas műanyag hatása van, a teljes előlap ránézésre inkább fényes plexinek tűnik, minthogy üvegnek. Maga a kijelzője is elég rondának tűnt, nem méltó a mai LED technológiához, sem a felbontásához. Családunkban van egy Ray, amiben ugyanazzal a technológiábal felszerelt kijelző lakozik, kicsit nagyobb felbontással. Viszont nem csupán a szembetűnő pixelessége tűnt fel a Rayhez képest, de a fakó, jelentéktelen színek is zavaróak voltak. A rendszer gördülékeny, akadásokba nem botlottam, ez korrektnek tűnt. Tudom, ez nem szerepel a listán, ám a Ray egy idősebb, egymagos processzorral ellátott készülék, bármilyen furcsa, az eddig látottak alapján mégis őt választanám a Solával szemben.


Összegzésül azt javaslom, hogy a fent említettekből az Xperia P-re essen a választás, mégha kicsit túlárazott is.

2013. jan. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!