Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 2 napja kaptam egy Samsung...

2 napja kaptam egy Samsung Galaxy Mini érintőképernyős telefont, jól tettem, hogy "kisütöttem" az akkumulátort?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, egy új telefont először mindig ki kell "sütni" azaz teljesen le kell meríteni az akkumulátort és utána teljesen feltölteni! (S ezt meg is tettem)


Kérdésem, hogy van e egyéb teendőm telefonommal, hogy hosszabb életű legyen? Óvintézkedés, védelem?


2013. febr. 6. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
ezt kb tíz éve nem kell... amúgy ezt teljes ciklusnak hívják. kb havonta kell azt csak hogy várod mig 20% alá lemegy aztán rajthagyni százszázalékig és még kicsit.
2013. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. febr. 6. 09:09
 3/7 anonim ***** válasza:

soha többé ne merítsd le mert tönkre megy az akku

Vegyél fóliát a kijelzőre hogy karcolódjon össze

2013. febr. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Óvintézkedés, védelem?"


Ha nem muszáj, kerüld a kikapcsolásig lemerítést.

2013. febr. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

"soha többé ne merítsd le mert tönkre megy az akku "

Ebben a formában nem igaz, azért van a töltésvezérlő hogy lekapcsoljon, ez érvényes a kisütés megakadályozására is.

Az akkut normál esetben nem tudod veszélyes mértékben lemeríteni, a telefon hamarabb kikapcsol. Viszont nem kell szándékosan merítened, az a hasznosabb ha inkább töltöd amikor csak eszedbe jut, akkor is ha nincs lemerülve.

Azzal több hasznot érsz el mint a sütögetéssel.

2013. febr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy ezeket az információkat most tudtam meg, az elején a dolgoknak! :)


Köszönöm mindenkinek!

2013. febr. 6. 09:31
 7/7 anonim ***** válasza:

"soha többé ne merítsd le mert tönkre megy az akku "

igen egy kicsit súlyosan fogalmaztam de csak azért hogy felhívjam erre a dologra a figyelmet.

Viszont az akku ha nagyon lemerül akkor tönkre megy nem tudja újra fel venni a töltést.

Sajnos saját káromon tapasztaltam meg még jó pár évvel ezelőtt, egy tartalék telefon akkuján.

2013. febr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!