Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Galaxy S3-ba szeretnék...

Samsung Galaxy S3-ba szeretnék venni egy micro sd kártyát, milyen osztályút vegyek? Mivel arra akarom rögziteni az 1080p-s videókat.

Figyelt kérdés
2013. febr. 10. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
16 vagy 32MB-osat, class 10-est..
2013. febr. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Gondolom a class osztály a lényeg az irási sebesség miatt?!Mivel 1080p videófelvételt gyorsan kell irni,hogy a minőség ne romoljon.
2013. febr. 10. 13:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet megelégedne a Class6-al is, ezt nem tudom, de a 10-esnél nincs gyorsabb, az meg biztos elég...
2013. febr. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. febr. 10. 13:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Class n a minimum írási/olvasási sebességet jelenti, tehát ha n=10 (magyarul Class 10) akkor minimum 10 MB/s az írás és olvasás, ennél már csak gyorsabb lehet, 10 alá semmiképp sem fog venni.

1080p videóhoz meg nem árt az a 10 MB/s.


Ajánlott hardverapro.hu-n körülnézni, ott 64 gigásat kapsz kb annyiból, mint amennyiből máshol egy 32 gigásat kapsz.

2013. febr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Amikor pcről másoltam a kártyára akkor 4-5 megabájt per szekundum sebességgel másolt ugyhogy nem értem miért nem 10 megabájt per szekundumal másolt.
2013. febr. 10. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Azért mert:

1. A PC-n is korlátozott az adatok elérhetősége, ha közben mást is csinál a gép (márpedig csinál), akkor már csökkenhet az USB sebesség.

2.

A memóriakártyák írási sebességéről a Class megjelölés ad könnyen érthető információt: a Class 2-es modellek legalább 2 MB/s, a Class 4-esek legalább 4 MB/S, a Class 6-osok legalább 6 MB/s, a jelenleg leggyorsabb Class 10-esek pedig legalább 10 MB/s-os írási tempóra képesek. A Class 10 esetében viszont van egy trükk. Ahogyan a legtöbb adattárolónál, az SD kártyáknál is fellép a töredezettség, amikor a sok ismételt felülírás miatt az adatok nem szépen sorban, hanem a tárolón szétszórva kerülnek rögzítésre, egyszerűbben mondva a fényképünk egyik része a kártya elején van, aztán jön egy csomó más adat, aztán a fotó közepe, majd megint ez-az, végül a kép többi része. Ilyenkor ezeket a részeket elő kell keresni, ami több időbe telik, mint ha csak szépen sorban ki kellene olvasni. A Class 10 megkötése, a 10 MB/s-os írási sebesség nem töredezett – ezért potenciálisan lelassult – tárolóra vonatkozik.

De hangsúlyozom: kettőn áll a vásár!

2013. febr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6


Azért, mert nem Class 10-es kártyád van, nem egyértelmű?

2013. febr. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A kártya class 10-es ez biztos!c10,szerintem mást nem jelentht,annyira hülye nem vagyok hozzá elhiheted.
2013. febr. 10. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!