Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha nincs feltörve az iphoneom...

Ha nincs feltörve az iphoneom nem is tudok saját csengőhangot berakni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 17:28
 1/1 anonim válasza:

De tudsz, csak a zenéidet át kell konvertálni. Volt régebben egy hvg-s cikk, amiben leírták, hogy hogy kell, de most nem találom azt, úgyhogy leírom.


Bemész iTunesba, kiválasztod a zenét amiből csengőhangot akarsz.

Rákattintasz jobbegérrel, "info mutatása" (angolul Get Info), és ott arra a fülre, hogy opciók.

Van benne egy olyan rész, hogy kezdési időpont, és befejezési időpont. Itt megadod a kezdetét és a végét a részletnek, amiből a csengőhangot szeretnéd. Valamiért én úgy tudom, hogy max 30 másodperc lehet a csengőhang, de én már csináltam 32 mp-eset is, és engedte, úgyhogy ez nem biztos. Szóval megadtad az elejét és a végét a csengőhangnak.

Most kilépsz a szám "menüjéből" (vagy nem tudom hogy mondjam). Ráklikk megint jobb egérrel, és kiválasztod, hogy "ACC verzió létrehozása". Ezzel csinál egy új számot belőle, de ez már csak onnantól odáig fog tartani, amíg te megadtad.

(+1 lépés: visszamész az eredeti számba, és kiveszed belőle a kezdési és befejezési korlátot, mert különben azt is csak onnantól odáig fogja játszani).

Na ezt az új számot kimásolod valahova (akár ott iTunesban rányomsz hogy Ctrl+C, és egy külön mappába Ctrl+V). Én az iTunesben maradt csonka számot ez után ki szoktam törölni.

Ezután át kell konvertálni a számot. Ilyenkor alapvetően a kiterjesztése .m4a, ezt kell .m4r-re változtatni. Én Total Commanderben szoktam, de biztos lehet máshogy is.

Miután ez megtörtént, a számot megnyitod, és automatikusan a "hangok"-ba fogja rakni az iTunes, nem a zenékbe. Asszem ennyi. Remélem segítettem.

2013. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!