Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung, Sony, vagy Nokia?

Zsustin kérdése:

Samsung, Sony, vagy Nokia?

Figyelt kérdés

Telefont szeretnék venni, de nem tudok dönteni..

Mik az előnyök, mik a hátrányok?

Mindenki másra esküszik..


Nekem még nem volt érintő képernyős telefonom sem, úgyhogy tanácstalan vagyok abban is hogy Android,

avagy WPhone.. Melyik a jobb?


Samsung S3, Sony Xperia S, vagy Nokia Lumia 800,900,920-on gondolkodom.

A lényeg hogy legalább 4" legyen a kijelző, mert netezni akarok vele, és játszani is néha.. (tabot akartam de az nem lehet mindig nálam ezért akarok inkább telefont, de akkor nagy kijelzővel!

Az S3 már kicsit drága, és állítólag hamar meglátszik rajta a kopás, és könnyen szétmegy ha erősen teszed le akár az asztalra.. 70-80.000 Ft-ot szánnék rá, de ha 100-ért klasszisokkal jobb telefont kapok, akkor kifizetem.. Ezért az S3 is a listámban..

Please Help.. :(



2013. márc. 5. 17:53
 1/10 Balázs88 ***** válasza:
LG 4X HD, 85-90ért megkapod, ennyi pénzért meg nagyon jó telefon.
2013. márc. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha csak néha szeretnél játszani, akkor szerintem Windows-os telefont vegyél, mert azokra kevés a játék és az alaklmazás, viszont gyorsabbak és stabilabbak az Androidos telefonoknál.

Szóval szerintem Lumia 920.

Mellesleg a Lumia 920 hardverben olyan erős, mint a Galaxy s3, minden másban meg jobb.


És előre is mondom, hogy nem vagyok Lumia fan, mert én többnyire Android párti vagyok, csak szerintem Neked a Windows Phone a leg ideálisabb, főleg úgy, hogy ez lesz az első okostelefonod.

2013. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Viszont azt mondják hogy aki szeret a beállitásokkal babrálni annak az android való, én pedig szeretek.. :/

És inkább az Angry Birds amit szeretnék játszani.. XDD

Láttam a sony-n a NFS Shiftet.. gagyi, de a Max Payne a Galaxy S3-on nem semmi..

Szeretek babrálni a telefonnal ha unatkozok, és a Windows erre nem igen nyujt nekem sok lehetőséget..

A Stabilitás megoldható egy 4 magos procival (S3)

Nem?


Igen az LG-ket elfelejtettem, Optimus L9 még amin filoztam.. T-nél 70.ropi..

2013. márc. 5. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
hát figyelj, ha kell a sok alkalmazás, személyreszabási lehetőség, stb stb, akkor android, de ha ezeket nem igényled, akkor jó a wp is.
2013. márc. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad, szeretsz a beállításokkal meg mindennel babrálni, akkor WP (és minden más) kilőve, marad az Android.


És hogy melyik márka az tényleg az áron múlik. Samsung-ból csak SGS3-mat és Note 2-t szabad venni, Sony viszont jó alsó közép és felsőkategóriában is.


70-80 ezerért Xperia S nem rossz telefon (bár árakkal nem annyira vagyok tisztában, nem tudom van-e ennyiért), de LG 4X HD még jobb nála hardveresen (szoftveresen meg kinézetr se jön be nekem, de ez emberenként változó).


Optimus L9 nem a legjobb telefon, akkora képernyőre kicsi a felbontása, hardveresen is jóval gyengébb a 4X-nél.

2013. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Milyen alkalmazásokrol van szó az Androidnál, és Mik vannak WP-ban? Mik azok a Widgetek? és ezek melyikben találhatóak meg?
2013. márc. 5. 19:08
 7/10 BetépettKacsa válasza:
androidra itt találhatsz appokat: [link]
2013. márc. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én minden képpen wp-t választanék. Igaz zárt rendszer, de mindig stabil marad. De te tudod, te fogod használni.


Alkalmazásokkal sincsenek gondok.


[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..


Speciel az S3-al hasonlítgatom tech.spec. alapján. Ha valahol hibáztam javítsatok kérlek, illetve lehet kiegészíteni. ;)


S3 előnyök:

- kicsit nagyobb kijelző

- négymagos processzor (amit ki se használ, ráadásul előfordul akadozás)

- Bluetooth 4.0 (mondjuk ez nekem nem fog számítani, de van akinek igen)

- memóriakártyával bővíthető

- szerintem olcsóbb lesz mindig is mint a 920.


Lumia 920 előnyök:

- Gyorsabb processzormag

- Nokia PureMotion HD+ (gyorsabb kijelző, nem mosódnak el a pixelek úgy mint S3/Iphone5)

- nagyobb felbontású kijelző (332pp)

- nokia RichRecording (hogy a nagyon hangos dolgokat torzítás nélkül is fel lehessen venni)

- sokkal gyorsabb nyolcmagos GPU (az S3 négymagos és lassabb is, majdnem kétszeres a sebessége az Adreno 225-nek a Mali 400-hoz képest)

- sokkal gyorsabb adatforgalmazás, 4G

- sokkal jobb kamera mind hang mind kép terén (az összes telefont veri. kivéve házon belül a Nokia 808-at)

- ingyenes full world pontos navigáció, nekem eddig a Nokia navija jött be a legjobban használhatóság tekintetében

- szerintem! sokkal szebb op.rendszer és végre nem kaotikus android (habár az ICS/Jelly Beam kezd olyan lenni, amilyennek kellett volna eleve, de még azzal is vannak problémák)

- indukciós vagy wireless töltő (drót nélküli), de ha jól tudom a csomagban csak a kábeles megoldás lesz benne.

2013. márc. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát oda eljutottam hogy nem a szoftvertől függ mit fogok vásárolni..

A lumia 920 kicsit drága nekem, Jelenleg az S3, és az Xperia S között vacilálok.. Nézegetem az LG 4x-et de az nincs T-nél, az előfizetésem céges így leszűkül a kör.. A T-nél kell mobilt vegyek, és pl az S3 kedvező feltételekkel van.. De a Sony számomra jobb márka, és nagyon tetszik ez az Xperia S, most ezt nézegetem..

2013. márc. 6. 13:04
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha draga a 920, akkor ott a Lumia 820.

Az ugyan olyan hardveresen, csak kissebb a felbontasa.

A Sony is nagyon jo marka, innentol kezdve vedd szerintem azt, amelyik jobban tetszik kiezetre.

2013. márc. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!