Iphone5 vs Htc One?

Figyelt kérdés

Szerintetek elég az a 1,2 ghz-es proci? nem fölösleges az a 1.7 ghz?

Melyik a jobb szerintetek? Ha nem nézzük az árat?



2013. márc. 30. 11:28
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%

Az Android op-rendszer soha nem lesz olyan jó, mint az iOS.

Az Androidot 6263403637243 eszközre tervezték, míg az iOS-t egy adott készülékre. (ezt nem azért mondom mert Apple fan vagyok! Én is androidot használok.)

2013. márc. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
70%

Előző: ez még nem jelent semmit, hisz Androidos telefonok hardveresen megerőszakolják az iPhone-t. Tehát lehet (vagyis biztos), hogy a rendszer kevésbé optimalizált (ami azért nem vészes, hisz a HTC meg minden márka foglalkozik azzal, hogy optimalizálják), de a sokkal erősebb hardver kárpótol érte.


Egyébként mindkettő jó telefon, hardveresen HTC közel 2x olyan jó, de semmihez sincs szükség ekkora erőre, szóval az iPhone gyengébb hardvere is megteszi még évekig.

Ami a HTC erőssége, az a nagyobb kijelző (4" hihetetlen kicsi), a nagyobb felbontás (iPhone még a 720p-nél sem jár, HTC One meg már 1080p-s), a szebb kijelző (SLCD3-nál jelenleg nincs jobb), persze iPhone kijelzője sem rossz, de HTC One kijelzőjétől messze van még.

Anyaghasználatban és összeszerelésben is veri a HTC az iPhone-t, a dupla hangszóró ami ráadásul a telefon elején van is mindenképp előny, szóval minden hardveres szempontból a HTC a jobb.

Az egyetlen ami maradt az a szoftver. Android vs iOS, nem könnyű kérdés.

Mindkettő jó, és mindkettőnek vannak hibái.

iOS tényleg gördülékenyebb, de már az Android is szinte 0 akadást produkál, pláne egy ilyen erőműn. Szóval ha van is lag, nagyon ritka lehet, elég sok videót láttam már HTC One-ról, de azokon egyszer sem akadt meg (és nem csak marketing videókat, ahol direkt kivágják az ilyeneket).

És Android nyílt rendszer, mindent meg lehet rajta csinálni, több az ingyen játék Play-en, ráadásul torrentről lazán le is szedhetsz bármit, nem kell hozzá semmit hackelgetni, szóval én minden szempontból HTC One-ra szavazok.

2013. márc. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
39%
Hiába hardveresen 2x olyan erős, ha tök optimizálatlan az op. rendszer ami rajta van. :) De igazad van, mind a kettő jó telefon! Örülnék egy HTC One-nak is elhiheted! :D
2013. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
0%

Na meg az iPhone a gazdag ficsúrok telefonja.. (szerintem)

De ha azt nézed, külföldön 200 dolcsi egy 16GB-os iPhone5 ami kb. 50.000HUF.. Míg nálunk ez 200.000Ft. :)


A HTC One 400$, ami 100.000Ft. Nálunk pedig 200.000Ft.

2013. márc. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó gondolom te irtál ki egy kérdést nem rég hogy ugy megéri-e hogy vetetsz valakivel külföldröl iphone-t 50000Ft-ért és hazahozza ha igen akkor tanulj meg olvasni!!!!!
2013. márc. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 Nyúlós lónyál ***** válasza:
22%
Ne viccelj már. Hogy lehet az a moslék iPhone-t a One-hoz hasonlítani. Nem csak a prociban, minden másban ég és föld a különbség. Az új HTC-vel nem hibázhatnak, nem véletlenül lett ilyen brutális, amilyen. Az utóbbi időben elég sok volt a veszteségük, ideje nagyobbat lépni. Az új One iPhone 5-öket fog reggelizni, ezt más most elkönyvelhetitek.
2013. márc. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
de mire jó? ugyanazok az alkalmazások vannak androidra is, amik ios-re...ugyanúgy elfutnak i5-ön is...innentől tökmind1, hogy hány magos hány ghz-s proci meg hány gb ram van a telókban...semmivel se tud többet...:D az viszont biztos, hogy 1,7-en pörgő proci jobban megeszi az akkut...mert ugye ahelyett, hogy a hardvert tolják az égig, inkább az akksik üzemidejét javítanák...én max akkor váltanék telefont rendszertől függetlenül, ha valamelyik gyártó megoldaná, hogy okostelefon 2-4 napig kibírná egy töltéssel, átlagos használattal..:D
2013. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
85%

#3


Tök optimalizálatlan? Túlzás. Lehet nem egy iOS, de azért az Androidot is lehet optimalizálni, amit a HTC meg is szokott tenni, a Sense-sel nem csak a kinézetét szabja testre, hanem optimalizál is.

És ahogy már írtam, az erősebb hardver kárpótolja a gyengébb optimalizáltságot, szóval ez nem szempont.


#4


Szimplán hülye vagy, 650 dollár a 16 gigás iPhone 5, amibe ha jól tudom még az adó sincs benne. Előfizetésre meg nálunk is van már 50-ért iPhone.


#6


Hardveresen természetesen simán megreggelizi a HTC One az iPhone-t, de mivel az iPhone hardverét sem használja ki semmi, ezért ez mindennapi használatban nem olyan nagyon fontos.


#7


Persze ha így nézzük nincs nagy különbség a két OS között, de ennyi erővel egy Porsche és egy Ferrari is ugyanaz, hisz ugyanúgy 4 keréken megy az úton, de azért mégis van ott különbség.

Hogy konkrét példákat említsek, Android testreszabhatóbb, jobban lehet módosítgatni, vannak widget-ek, több telefonon érhető el, azaz nagyobb a választék, nyílt (ebből adódóan meg ezer dolgot fel lehetne írni, de most arra lusta vagyok).

iPhone meg gördülékenyebb, ezen kívül nem sok minden jót lehet elmondani róla. Persze az iOS sem szar, csak unalmas.

Az a 0,5 GHz meg szinte semmit sem számít, hisz attól, hogy valami X GHz-s még nem megy állandóan akkora órajelen a proci, ha csak a menübe mászkálsz akkor akár 1 GHz alá is csökkenhet, csak amikor kell az erő akkor növekszik.

Illetve a HTC One-ba van egy kb 2300 mAh-s aksi, iPhone 5-be meg 1300 körüli, szóval hiába erősebb a hardver, az aksi is jóval nagyobb.

2013. márc. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Nem tudom. Eddig semmi mást sem akartam mint egy One-t, de élőben fogtam a kezemben egy Iphone5-öt, és azóta olvasgattam rólla. Most már ezt szeretném úgy , de nem tudok dönteni.az a baj, hogy a one-t még nem is lehet kapni, míg az iphone 5-öt már egy éve.Meg most is van androidos készülék a háztartásban, és nekem csak az nem tetszik , hogy mindenféle szar szoftver van rá, amit applekon nem szoktam látni.

2013. márc. 31. 16:10
 10/27 anonim ***** válasza:

#9


Akkor törlöd a programot és kész, nehogy ilyen hülye indokok miatt vegyél iPhone-t.

Persze ha az tetszik jobban vedd meg, de ne ilyen baromság miatt.

2013. márc. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!