Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogy tudnám/meglehet-e nézni,...

Hogy tudnám/meglehet-e nézni, hogy a telefon rendszermemóriája mekkora méretű?

Figyelt kérdés

Androidról van szó, lg p350 tipusú teló, rootolt, cyanogenmod 7 van rajta. Kijött hozzá egy frissítés, és gondoltam, h ha már új, legyen újjabb. Az alap adw launchert kicseréltem holo launcherre, meg 1-2 app, amivel ICS kinézetű lett (az adw-t azért cseréltem le, mert nálam egy kicsit lassú volt, a holo jobban szerepel), és szeretnék még 1-2 appot belerakni, h azok ne foglalják a használható belső memóriát. És azt szeretném tudni, h mekkora méretig mehetek el vagy h elvesz-e a használható memóriából vagy ilyesmi.


A válaszokat előre is köszönöm.



2013. ápr. 9. 20:13
 1/8 Wadmalac ***** válasza:

Elvileg 140 MB van a rom-nak szánva és 256 MB az egyébnek. Képességekre egy Xperia X8 körül kell lennie, még a proci is ugyanúgy armv6.

Egy 2.3.7. jól futhat rajta. Érdemes a telepített appokat a kártyára áthúzni (App2SD vagy Link2SD alkalmazást érdemes hozzá telepíteni), mert a belső memóriát gyorsan felzabálja. A launcher sajnos tipikus nem költöztethető alkalmazás, abból érdemes valami egyszerűt rakni.

A widgeteket nem kellene túlzásba vinni, azok sem futnak kártyáról.

Érdemes utánanézni, armv6-hoz vannak már jó főzött romok ICS és JB is, azokkal kicsit jobb lenne a memóriagazdálkodása.

2013. ápr. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ. A 2.3.7 jól fut rajta, nincs vele semmi gond. Az ADW nem tetszett, mert ha vmi nagyobb appot futtatok, akk kilépéskor sokat kell várni, mire betölt. Gondolom kevés neki a ram. A holo launcher ilyen téren jobb. Néztem olyat is, h meg lehet csinálni, h az sd kártyán is használjon egy partíciót ramnak, egy másikat belső memóriának, a többit meg minden másnak. Csak nem tudom megérné-e (16 gigás kártya).
2013. ápr. 10. 22:03
 3/8 Wadmalac ***** válasza:

2.3.7. enged swap-ot?

Jó lehet, memória-kihasználás miatt praktikus, de gyorsulni nemigen fog.

Tudja a telefonod használni az ext partíciókat? Mert anélkül szerintem nem megy. Én x8-on próbáltam recovery-ből csinálni ext partíciót, de semelyik recoveryvel, semelyik rom alatt nem ment, elkezdte és please wait órákon át.

2013. ápr. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát azt nem tudom sajnos. Amúgy, mi az a swap? Ennyire nem vagyok belemerülve a témába. Ext partíciót szerintem kezel, ui ha jól tudom a gyári 2.2.2-es androiddal is meg lehetett volna csinálni. Ám időközben titanium backuppal meg tudtam nézni a rendszermemória nagyságát, ami 209
2013. ápr. 12. 23:01
 5/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak véletlen megnyomtam a küldés... Na szóval a rendszermemória 209 MB, és ebből 73 üres. De eddig nagyon meg vagyok elégedve a holo launcherrel gyors, kevés helyet foglal, szép. Meg, hogyha kicseréltem a holonak a telepítőjét az ADW-ével működni fog? Mert most telón úgy van, h áthúztam az ADW telepítőjét az sd kártyára, a holo fel van telepítve a teló belső memória, és így csak a holo van. Akkor működnie kéne a másik romban is ugye? Huh, kicsit sok lett, de legalább leírtam mindent.
2013. ápr. 12. 23:16
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem mondani, hogy én úgy találtam az Ext készítés, hogy gépen egy progival partícionálták meg az sd kártyát, és az add2sd segítségével az lett a belső memória.
2013. ápr. 12. 23:24
 7/8 Wadmalac ***** válasza:

Meg lehet csinálni a partíciót pc-ről is, pl. MiniTool. Csak az tud 3 különböző ext verziót és fogalmam sincs, tiednek melyik kell.

A swap tulajdonképpen a rendszermemória-áthelyezést (pontosabban bővítést a kártyával) takarja, mondhatni "odacache-el" a kártyára.

Hogy a2.X romok tudják.-e alapból, már nem vagyok biztos, 4.0 és 4.1 nálam tudta (custom rom).

2013. ápr. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem kössz!
2013. ápr. 15. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!