Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért nem talál jelet a Sony...

Miért nem talál jelet a Sony Xperia U GPS-e WIFI nélkül?

Figyelt kérdés

Elegem van ebből a telefonból! A régi X8-as a zsebből elővéve azonnal jelet fogott internet és A-GPS adatok nélkül. Az U egyszerűen képtelen erre.. Egyszerűen nem akar jelet fogni.


Amint WIFI-n keresztül kap Net-et, semmi gondja. Viszont ha kikapcsolom a WIFI-t és mobilnet-et adok neki, egyszerűen semmi. Ezt meg végképp nem értem! A Sony azt ígérte, hogy sokkal pontosabb és gyorsabb lesz minden net nélkül is: [link]


Rengeteget olvastam a probléma után, szinte az összes Xperia U tulaj ezzel a gonddal küzd.


Használhatatlan így.. Ezért próbáltam meg áthidalni a problémát azzal, hogy adok neki Net-et.


Ülök a szobában, mellettem a router bekapcsolva.. Pillanatok alatt fixál. WIFI kikapcsol, marad neki a Mobilnet, akkor viszont egyszerűen semmi.


Van valakinek bármi ötlete?



#GPS #Sony Xperia U #GPS hiba #GPS probléma #Sony Xperia U GPS probléma
2013. máj. 2. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán nem a szobában kéne próbálnod. A gps nem lát átt a falakon.
2013. máj. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Talán végig kéne olvasnod, amit írtam az előbb.. WIFI-vel talál jelet és pozicionál rendesen falakon keresztül is..
2013. máj. 2. 21:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen mert akkor nem gpst használ. Falon keresztül szerinted hogy látja a műholdakat?
2013. máj. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom én meg vagyok elégedve a gps-szel az U- n. Szinte mindig megtalálja hamar, csak nagyon ritkán nem. Mondjuk nekem be van pipálva minden segítség a beállítások/Helyszolgáltatásoknál.
2013. máj. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ha WIFI-vel látja, akkor mobilnet-tel miért nem?
2013. máj. 2. 21:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a bajom. Elvileg internet nélkül is kéne jelet találnia az utcán. Eddig 1 óra volt a max, ameddig kerestettem vele (kitettem az udvarra), de semmit nem talált, és kicsit zavaró, hogy van benne, de mégse?! Úgyhogy ha valakinek van erre megoldása az tök jó lenne :)
2013. máj. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ha olyan szolgáltatásokat vesz igénybe, amelyekhez a GPS-vevőnek meg kell határoznia az

Ön földrajzi helyét, győződjön meg arról, hogy az égboltot nem takarja el semmi. (pl.felhő,fal stb.)"

(Sony Xperia U kézikönyv)

-tehát egy felhő is akár akadályozhat ebben.

2013. máj. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A kérdés sajnos nem éppen mai,de nálam most aktuális. Találtál megoldást a problémára? Köszönöm előre is válaszod!
2014. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!