Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Szerintetek melyik a legjobb...

Szerintetek melyik a legjobb okostelefon?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyet venni, de egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Eddig nagyon Samsung-párti voltam, de nézegettem neten és egyre több olyan telefon van, ami szóba jöhet. Nem csak telefonálni szeretnék rajta és a fényképező megapixelei sem utolsó hátrányok, de nem azon fog múlni, hogy milyet veszek. Szeretnék rá "pár" dolgot telepíteni is a a GooglePlay-ből vagy amilyen áruháza van. Viszont a szerintem elsődleges szempont az az ára. Nem nagyon vagyok tisztában, hogy manapság mennyibe fáj egy okostelefon. Eddig azt hittem 50 000-ből megúszom, de a jobbak nagyjából felette vannak. Szerintetek melyik éri meg legjobban? Igazából eddig olyan 10 telefon volt amit úgy elfogadnék magamnak. (iPhone4 v. 5, sony xperia z, Nexus 4, Nokia N9, samsung galaxy ace, xperia sola, lumia 520, windows phone 8, htc one, Sony Xperia S) De ez még csak egy hirtelen jött ötlet és még egyáltalán nem döntöttem és még változhat. Csak eddig ezek merültek fel. Ti melyiket választanátok? Ha van, amit kihagytam és szerintetek jobban megérné akkor nyugodtan írjátok. Sac/kb-ra az árát is megírnátok?

2013. máj. 4. 20:49
 1/5 dirtboy ***** válasza:
100%

én nemrég vettem telefont.

ami nekem számított főként az az hogy

-nagyméretű,nagy felbontású és jó fajtájú kijelzője legyen

-belső tárhelye legyen nagy vagy pedig bővíthető

-hardverei legyenek erősek

-a telefon kinézete legyen szép,anyaghasználata legyen minél jobb

-kamerája ne legyen gagyi

-ne legyen horror ára


végül egy LG optimus G lett a választás,nem is bántam meg azóta sem.

tökéletes telefon és nagyon jó árban is van.

2013. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nexus 4 vagy HTC One, más telefon nem jöhet szóba számomra. Samsung-ot nem szeretem iPhone-t nem szeretem, WP8 nem jön be, tehát Nokia-k is kilőve, LG sem a kedvencem, tőlük csak a Nexus 4 jön be, Sony-t szeretem, Xperia Z jó is lett, de a Nexus 4 és HTC One milliószor jobban tetszik.


Viszont ha objektíven nézzük, akkor ami szóba jöhet, top akárhány legjobb telefon:

- HTC One

- SGS4

- iPhone 5

- Nexus 4

- Xperia Z


Valami előnye/hátránya mindegyiknek van.

Amiért én Nexus 4 mellett döntenék: stock Android, és mert Nexus (ennek millió szoftveres előnye van). Ja és külföldön szinte ingyen vágják hozzád (erős túlzás, de ár/érték aránya ennek a mobilnak a legjobb).

HTC One előnye: a jelenlegi legjobb mobil kijelző, a hihetetlen anyaghasználat, a megmunkálás, igazi prémium telefon. Sötétbe meg nagyon jó képeket lő (világosban sem rossz, de azért világosba van nála jobb).


SGS4 azon kívül, hogy sosem kéne, nem rossz telefon. Hardveresen szintén erős, 1080p-s kijelző (de pentile matrixos AMOLED), bővíthető és cserélhető az aksija (engem egyik sem érdekel mondjuk), mindenféle szoftveres okossággal van telepakolva (szitén, legtöbb hülyeség, de a lényeg, hogy van).

iPhone 5 sem kéne, de az sem egy rossz telefon. Hardveresen egész jó, kijelzője is szép, hiába nem valami magas a felbontása, iOS-t meg vagy szereti valaki, vagy nem (én utóbbiak közé tartozom).

Xperia Z-ben is 1080p-s kijelző van, de csak egy sima TFT kijelző. Nem ronda, de hol van az egy HTC One-hoz képest. De a vízállósága nagyon jó, meg strapabíróbb is.


Egyébként a listából, ahol felsoroltál pár telefont egyértelműen lejön, hogy nem értesz a telefonokhoz, ha van valami nyugodtan írhatsz privátot is, mert az ilyen kérdések nagyon hamar elmennek fikázós témába.

2013. máj. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Xperia.floyd ***** válasza:
100%

#2 válaszoló jól összefoglalta szerintem. Egyébként ha ennyire nagy árban akarsz nézelődni én kivárnám , hogy tényleg megcsinálja-e a Sony Honami telefonját :D.

-erős aksi

-legerősebb hardver

-5' FHD kijelző (nem TFT)

-20 megapixeles Cyber-Shot kamera (elvileg 1 Xenon + 2LED vaku)

-Walkman™ hangzás


Ha tényleg bejön akkor top 1 telefon lesz.

Egyébként leginkább felső kategóriából az SGS4 / HTC One / Xperia Z / Nexus 4 telefonokat nézegesd. :)


Az árára is viszont érdemes odanézni , mert tényleg látszik , hogy annyira nem vagy benne mert egy full alsó kategóriás készülék (Samsung Galaxy Ace) vs. full felső kategóriás készülékek is kerültek bele + a WP8 az OS (rendszer), de sebaj mindenki volt kezdő ezért nem érdemes senkit kinevetni :)

Mindenképpen kerüld az ARMv6 jelzésű processzorokat és Adreno 205 GPU alattiakat. Azok régiek.

2013. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Előző:


Ha tényleg lesz is Sony Honami, és olyan lesz, mint a pletykák, akkor arra azért még várni kell.

Snapdragon 800 SoC-ok tömeggyártását csak kb 1 hónap múlva kezdik, mire abból telefon is lesz, az simán nyár közepe/nyár vége, annyit meg nem biztos, hogy sokan tudnának várni.

Meg ha a Sony Honami kijön, akkor a konkurenciának is lesz valami hasonló készüléke, olyan sosem volt még, hogy egy készülék ennyire elhúzna a többi elől.

2013. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Xperia Z Nokia 820, 920 Samsung S4 Iphonet szerintem ne vegyél az egy retek!
2013. jún. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!