Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Sony Xperia Z pixelhiba. Mi a...

TerryCrews kérdése:

Sony Xperia Z pixelhiba. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nem rég vettem hardveraprón egy Sony Xperia Z-t, 2 év T-mobilos garanciával.

Az elmúlt időkben elég elfoglalt voltam, ezért nem is használtam sokat, de pár napja este észrevettem, hogy van a képernyőn egy fekete pont, gondoltam piszok, de aztán leszedtem egy pixelhiba keresőt és kiderült, hogy az.

Ez nem is zavarna, de ahogy teltek a napok, megjelent még egy fekete, majd egy fehér pixelhiba, tegnap meg egy újabb fekete.

Ettől még mindig nem használhatatlan a telefon, de zavar ez a romló tendencia...

Kérdésem, hogy mi a teendő ilyenkor.

Ha beviszem a T-hez javítják garanciálisan?

Mert ugye nem én vettem náluk a telefont, de persze a garipapír nálam van.

És ugye nem áll fent annak a veszélye, hogy egy rosszabb minőségű kijelzőt tesznek bele, vagy kicserélnek benne dolgokat gyengébbekre?

Mert a Samsung szervíz ezt csinálta a monitorommal...


Bocsi a hosszú kérdésért, de muszáj volt leírnom minden részletet. :)

Előre is köszönöm válaszaitokat! :)



2013. máj. 10. 12:13
1 2
 1/11 dirtboy ***** válasza:

ez garanciás probléma ki kell cserélniük.

egyébként érdekes hogy fekete pontok jelentek meg,a tft lcdnél annak fehérnek kéne lennie,az ipsnél van fekete pixelhiba.


/És ugye nem áll fent annak a veszélye, hogy egy rosszabb minőségű kijelzőt tesznek bele, vagy kicserélnek benne dolgokat gyengébbekre?/

ilyenre esély nincs,nem úgy van az plusz a tft lcd kijelző a leg gyengébb azon kívül ilyen méretben és felbontásban amoled és super lcd kijelző van.

hardvereket meg nem tudják csak úgy cserélgetni.

2013. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen elég fura, nálam mindkettőből van.

Plusz azt is észrevettem, hogy nagyon durván melegedik a telefon, lehet hogy nem is a kijelző a rossz, hanem a telefonban ami a feszültséget szabályozza, ezért kisütheti sorra a pixeleket, ezért a romló tendencia. Igazából csak tippelni tudok...

Akkor az nem probléma, hogy nem én vettem a T-nél a telót?

A rosszabbnál meg arra gondoltam, hogy kisebb felbontásút, nem 1920x1080-asat, mivel a Samsung szervíz is ezt csinálta.

2013. máj. 10. 12:44
 3/11 dirtboy ***** válasza:

a papírok legyenek nálad akkor elvileg nincs akadálya annak hogy te vidd vissza.

feltűnő lenne azért ha másik panel kerülne bele de egyébként meg lehet hogy ott rögtön kapsz egy újat és nem ezt fogják neked szervizelni.


mennyire meleg?

ha nincs ami kiírja akkor szedd le az akummulátor hd-t,ingyenes és írja a hőmérsékletet is.

2013. máj. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
42-43 celsius...
2013. máj. 10. 12:55
 5/11 dirtboy ***** válasza:
ez még normális ennél a telónál
2013. máj. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A Sonys szerviz necces lenne. Elég rossz hírük van: visszakapod atelefont, de ugyanolyan marad ("ők nem találtak semmit"), vagy visszakapod, de megvonják a garit. Amúgy meg csúcskategóriás készülékből nem szabad venni első generációsat. Lásd ez is, meg a hirtelen halál szintén Xperia Z-nél.
2013. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ha valaki ennyi pénzért vesz egy telefont, elvárja, hogy az tökéletes legyen és nem rögtön arra gondol, hogy biztos rossz, mert 1. generációs...

Egyébként tényleg megtehetik azt, hogy megvonják a garanciát? Milyen alapon?

Most akkor megér egy próbát a szervíz, vagy nem?

2013. máj. 11. 12:23
 8/11 anonim ***** válasza:
Elvileg ki fogják neked cserélni. Valami hülyén van meghatározva a szerviznél, hogy "3 pixelhiba után" cserélik ki. :D Szóval nyugodtan vidd vissza, nem fognak szórakozni a garival meg semmi, kapsz egy új telefont, ami talán nem lesz hibás (mert hallottam ilyenről, hogy emberünk kapott egy újat, ami szintén ilyen lett).
2013. máj. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az nem lenne rossz. :)

Ha meg az is hibás, azt is visszaküldöm... :D

A lényeg, hogy egy próbát megér.

Köszönöm a segítséget mindenkinek! ;)

2013. máj. 13. 18:49
 10/11 anonim válasza:

Hasonló problémám van... Kérem válaszoljanak ha módjuk van rá :)

Xperia sp- t vettem és 4 nap után a telefont nem lehet tölteni. 12 óra töltés után sem kapcsol be, be vittem szervizbe és érdekelne hogy vajon ki e cserélik. remélem nem egy rossz telefonra kell majd fizetni a törlesztőt ( t-mobile )


Előre nagyon köszönöm !! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__mobilte..

2013. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!