Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » 1950 mAh -s akksit szabad más...

1950 mAh -s akksit szabad más töltővel tölteni?

Figyelt kérdés
a 1950 mah-s telefon akksimhoz gyárilag 500mah er töltőt kaptam.próbáltam nagyobbakkal,azok gyorsabban töltötték,de nem károsodik ettől?vagy maradjak a gyárinál?esetleg 650 mah-s? vagy 1000mah-al tölteni?

2013. máj. 27. 21:02
 1/5 A kérdező kommentje:
mivel microusb-s így van 850 mah s töltő, és 1000-is,és az mind1 hogy milyen micro usb kábellel töltőm?van kb 4
2013. máj. 27. 21:05
 2/5 MiKe230 válasza:
szerintem ha kisebb amperszámmal töltöd akkor nem lesz semmi baja csak valóban lassabban éri el a max. feszültséget. ha nagyobb amperszámmal töltöd azzal viszont már károsíthatod az akkumulátort.
2013. máj. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint a kisebb úti/gyorstöltők közel vannak az 1000mah-hez,van több sima 2000mah körüli akksival rendelkező eszközöm aminek 1000mah-es töltője van. Gyorsabban feltöltik őket,de gyorsabban is merül. Telefonomat direkt 300mah körüli töltővel töltöm és igaz,hogy egy éjszakán keresztül tölti,de érezhetően tovább bírja,mellesleg az akksit is kevésbé terheli. Legyen egy sok mah-as töltőd,ha gyorsan kell tölteni,de a szokásos éjszakai töltésekre sokkal jobb a minél kisebb mah-s. Nem terheli az akksit és tovább tart.
2013. máj. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!és a micro usb kábel mind1?van amelyik ugyan olyan mint a többi,de bellül fennt még van 3 rublika
2013. máj. 27. 21:54
 5/5 anonim ***** válasza:

"ha nagyobb amperszámmal töltöd azzal viszont már károsíthatod az akkumulátort."

Ez süketelés. A telefonakksikat nem két vezetékkel töltjük egy adapterről. Minden készülékben van töltésvezérlő, ami beosztja a szuflát, ha kisebb, ha nagyobb a töltő terhelhetősége.

2013. máj. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!