Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Külföldön sokkal olcsóbban...

Külföldön sokkal olcsóbban kapni nagy tudású telefont, miért?

Figyelt kérdés
Most nézegetek egy oldalt.Pl egyik teló: 219 dollárér tudja ezeket:Quad Core 1.2GHz, 5.8inch,Android 4.2.1,1GB ram,4Gb memória,13 MP hátsó,5 MP első kamera.Itthon ezért egy vagyont kéne kiadni..igaz h kínai,de manapság mindent ott csinálnak.

2013. jún. 5. 23:18
1 2
 1/19 lencsefőzelék ***** válasza:
100%
Itthon szinte minden drágább, nem vetted még észre? Azért van ez, mert annyival jobban keresünk. :D
2013. jún. 5. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az ÁFA miatt. Itthon rápakolnak a rendes árra még plusz 27% ÁFA-t.
2013. jún. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 _Jessy_ ***** válasza:
Meg a 27% ÁFA mellé még vámilletéket is. Ha esetleg mégis az EU-ban gyártanák, akkor meg kitalálnának egyebet. Köll a lóvé Vityáéknak.
2013. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók is írták,ill. ezeket a kínai gyártókat pl. nem igazán érdekli a szabadalmi jog fogalma.Szétszedik a Nokiákat azt visszafejtik a zajszűrős mikrofont,szétszedik a Samukat stb.Ugye milliókat költöttek Samuék egy hardware-es megoldás kifejlesztésére,ha Európába jönne pl. egy Xiaomi(mert jöhetne,van olyan minőségi,mint egy Samu),nyilván szabadalmi díjat kérnének.Az Android is rengeteg Microsoft szabadalmat használ,amit a gyártóknak,és nem a Google-nek kell fizetni az MS felé.Na a kínaiak ezt is lesz.rják.Akkor még az Európai szervizhálózat kiépítéséről,fenntartásáról,az Uniós környezetvédelmi előírások betartásáról nem is beszélve.Ezek úgy megdobják a termék árát,hogy ha egy Oppo,Xiaomi hivatalosan bejönne Európába egyből ugrana is az ára a helyére.Tehát könnyű onnan.Ha hivatalos szervize volna az Oppo Find5-nak 120ezerért EU-ban(annyit tud mint az S4)az jó lenne,de ha tényleg bejönne,annak is 180-200-ra duzzadna az ára.

[link]

[link]

Mind két teló 180-200 körül volna,ha hivatalosan bejönnének a gyártók Európába,mert akkor a kellemetlen törvényeket is be kéne tartaniuk+szervizhálózatot kéne kiépíteniük.

2013. jún. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

"igaz h kínai,de manapság mindent ott csinálnak."


De nem mindegy, hogy csak Kínában szerelik össze őket, vagy kínai a márka. Amiket te nézel, az kínai márka, ezért olcsó. Hogy miért is olcsóbb, csak azért, mert kínai márka azt az előző jól leírta.


#4


Xiaomi meg Oppo pont elég nagy márkák a kínaiak közül, úgy tudom ők jogdíjakkal meg mindennel is rendben vannak, ők tényleg csak azért olcsóbbak, mert kínaiak. Egy akármilyen komoly telefon amúgy is meg lehet építeni 200 dollárból, így az Oppo Find 5 400 eurós ára sem olyan meglepő, van azon is profit rendesen, jogdíjak meg minden mellett, csak mivel kisebb márka, ezért az olcsó árral tudnak versenybe szállni.

2013. jún. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

# 1

Hehehe hát ez jó volt. :D Magyar ember nem tudja hova tenni a sok pénzét..


Még vámmal meg áfával is megéri behozni őket.

Szóval olcsó,mert kínai,de minőségben nem rosszabbak a "nagyoktól",ha jól értem.


# 5

Akkor a 'Made in China' annyit jelent,hogy ott szerelik össze?


Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 6. 16:46
 7/19 anonim ***** válasza:

#6


Minőségben attól függ. Egy Oppo Find 5 simán versenyezhet a HTC One-nal meg SGS4-el.

De azért vannak gagyi kínaiak is. Ha működik, akkor jól jártál, mert 220 dollárért vettél egy fullos telefont, de lehet a szoftver szar, újraindul, lassú, akad, hiába jó a hardver.


És igen, a Made in China azt jelenti, hogy ott szerelik össze. Pl. iPhone-okat is Kínába csinálják, de mindenki tudja, hogy az Apple amerikai cég, nem is szokták az iPhone-t kínai telefonnak hívni.

2013. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
4-es voltam.Azt elfelejtettem írni,hogy azért az se mindegy(és most nem Oppo-ékról beszélek,hanem a pl.a Xamxung Se4,és társai fantázia nevű telefonokról),hogy Snapdragon 600-as az a 4 magos proci,vagy egy kínai fantasztikus MTK procival van dolgunk.:)Na meg az 5.8inch se ér semmit,ha olyan a felbontása,olyan pixeles,mint egy kvarcjáték.:)Na meg önmagában a 13 Mpx sem jelent semmit,attól még ocsmány lehet a színhűség,meg az élesség.(olajfestmény hatás)Cseszheted a felbontást,ha közben összefolynak a színek,meg 0 a kontraszt.A mpx nem sokat mond el a fotók minőségéről,ezt tanulják már meg az emberek.Hát lehet kapni 7mpx-es fényképezőgépet,azt sokkal szebb képet készít,mint bármelyik telefon,mert van még egy-két alkatrész egy kamerában ami legalább olyan fontos,sőt fontosabb mint hogy hány mpx-es.
2013. jún. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7


Olyan telefont probalok nezni ami nem koppintas,sok S4,Note meg HTC kopp. van,ezeket kihagyom.Ertem,koszi!


#8


Hat a processzorokhoz nem ertek.:)

HD felbontasa van.Ez alatt nem is nezegetek..A mpx asszem a felbontast jelenti,inkabb a digitalis zoom szamit,ha jol tudom.

2013. jún. 6. 19:10
 10/19 A kérdező kommentje:
Amugy Zopo C2-t neztem.Mit gondoltok rola?
2013. jún. 6. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!