Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ki lehet e nyiti egy autó...

Ki lehet e nyiti egy autó zárját egy mobiltelefon segitségével?

Figyelt kérdés

Terjed az interneten egy levél ami azt állitja többek között hogy mobiltelefonnal is ki lehet nyitni egy autó zárját ha az központis, továbbá azt is irja hogy egy mobilban egy kód hatására 50 százalék plusz töltést lehet elérni.


itt a levél részlet:


"A kocsiban hagytad a kulcsokat és távol vagy a lakástól, ahol a pótkulcsot tartod? Nos az a megoldás, hogy hívd fel a lakást, és valaki tartsa közel a telefonhoz a távirányítós pótkulcsot. Neked kb. 20 cm-re kell tartanod a mobilodat a kocsiajtótól. Amikor otthon megnyomják a távirányítót… megnyílnak az autó ajtói! A csomagtérajtóval is működik. Tégy egy próbát!"


na hát ez elsőre hülyeségnek hangzik,deha belegondolunk hogy ez is egy rádiófrekvenciát használ(mármint a központi zár)és ugyan nem halljuk,de ugyanugy terjed a levelgőbe,akkor a közvetitő közeg a mobil hálózat is lehet elvileg nemcsak a levegő.


erre szeretnék kapni tudományos választ hogy ez tényleg müködhet e?vagyha nem akkor mért nem?(hülyéző és kételkedő emberek hagyjanak,szakemberek válasza érdekel akik értenek a távközléshez,meg ilyen mérnöki dolgokhoz)


2008. jún. 22. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szakember nem vagyok, de kipróbáltam pont ahogy le van írva, de nem akar működni :D
2008. jún. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A mobilod nem fogja közvetíteni a kulcsod EM hullámait, mivel ő a hallható hangot (amit egy mikrofon rögzít) alakítja EM hullámmá és azt küldi el. Ezen kívül a másik telefon nem sugározza ki a fogadott EM hullámokat (egy hangszóró ilyet nem csinál), azaz tök mindegynek kéne lennie annak, hogy a telefonod hol van a kocsidhoz képest: ha valaki ezen a hoaxos módon besugározza a távnyitó hullámait, azt szétlövi az adógység mindenfelé így akkor is kinyílna az ajtó, ha 200 méterre vagy tőle (csak azonos cellában kell tartózkodnotok a telódnak és a kocsinak).


Egy lehetőség lenne arra, hogy a dolog igaz legyen: ha a nyitó és a GSM frekvencia megegyezne. Ezt viszont azzal küszöbölik ki, hogy a GSM frekvenciák engedélykötlesek, azaz semmi más nem üzemelhet azon a frekvencián, csak a GSM-ek. De ekkor is csak fennálna az a lehetőség, hogy valamely véletlen folyamán a hangkódolás és a nyitókód megegyezne, és mivel azonos az átviteli frekvencia, esetleg érzékelheti az autó úgy, hogy neki most nyílnia kell. (Ekkor sincs szó a másik telefon mellett nyomogatott kütyüről, hisz annak a jelét a telefon továbbra sem érzékeli). Ez egyrészt törvényileg szabályozott, másrészt olyan az esélye, minthogy egy majom véletlenszerűen legépeli a Toldi első versszakát...

2008. jún. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

helló! Én is megkaptam ezt a lánclevelet, és a párom telefonjával minden működik amit leírt, anyuéval is, az enyémmel viszont csak az ajtónyitást működik. Az a bizonyos sorszám nem jelenik meg. Nem tudom miért van ez.

Tudományos választ bocs, nem tudok adni, csak annyit h kipróbáltuk és nálunk működik.

2008. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És milyen közel vol a pótkulcs a kocsihoz, amikor próbáltátok?
2008. jún. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Kb.100 m-re voltam a kocsitól.
2008. jún. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kulcsom infrás, azzal próbáljátok ki! :-)


Régen volt egy kód Nokiákhoz, ami állítólag csökkentette az adóteljesítményt, és a hangminőséget ezzel kímélve az akkut! (még a 900 MHz-es időkben)

Elvileg létezhet kód, amivel pl. a 3G-t lehet kikapcsolni, mert a 3G üzemmód igencsak gyilkolja az akksit!

Az akkumulátorra magára semmilyen kóddal nemlehet hatni!

2008. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

100 méteres kommentelő:


Kipróbáltam, nem ment. Továbbra is úgy gondolom, hogy ez hülyeség, de akkor végzünk pár komolyabb kísérletet...

2008. jún. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Félre ne értsd, nem gondolom, hogy te vagy hülye, csak nem tudom mi a magyarázata, pedig kell lennie. Majd kiderül.
2008. jún. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
100 m-s es hosszászóló vagyok: engem is érdekel a magyarázat, ha van más, ha rájössz légyszi szólj nekem is:) Az is érdekelne engem, h a családból miért csak az én telefonommal nem működött a többi trükk, csak az ajtónyitás
2008. jún. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!