Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Androidos készülékre új...

Androidos készülékre új szoftver telepítése otthon, lehetséges-e biztonságosan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy SAMSUNG GALAXY ACE mobiltelefonom, eddig tökre meg voltam vele elégedve, pedig nagyon gyenge mind hardveresen, mind szoftveresen! Alapból csak 2.x.x-es androidot adta ki rá.... Tegnap előtt a telefonom bootloop-ba került (Bekapcsolásnál csak a samsung logóig jut és ennyi nem tud tovább lépni) elhatároztam egy elviszem szervizbe de aztán eszembe jutott hogy ott úgy is csak új szoftvert tesznek fel rá majd elkérnek több ezer forintot... Kérdésem az lenne hogy itthon én kitudom e szedni a bootloopból a készüléket és újra tudom-e telepíteni? Ha igen akkor mennyire veszélyes? Milyen következményei lehetnek ha valami bekrepál? Értek a gépekhez, operációs rendszerekhez, több Iphone-t "törtem fel" de mindig félve, Androidokhoz meg nem értek de ha valaki elindítani nagyon megköszönném! Válaszokat előre is köszönöm! Üdv.! :)))

2013. jún. 26. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Androidos készülékre új szoftver telepítése otthon, lehetséges-e biztonságosan?


Igen, lehetséges.


mennyire veszélyes?


Ha körültekintően utánaolvasol és tényleg azt csinálod ami le van írva, akkor semennyire.

2013. jún. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszodat!

Kérdés az lenne, hogy ROOTolás nélkül telepíthető-e új szoftver?

- Mert nekem nem célom, hogy a telefonomba turkálni tudjak egyszerűen csak egy friss szoftvert szeretnék rajta tudni)


(Mi előtt jönnének a megmondóemberek, hogy google: Azért írok mert tulajdonképpen már a koszos utcagyereknek is Androidos készüléke van és nincs egyetlen egy normális magyar fórum ahol ilyeneket meglehetne beszélni ellentétben az Iphone közösséget, ahol az utolsó kernel-számot is elmagyarázzák!)


:)

2013. jún. 27. 12:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell rootolni (de legtöbbször úgyis kell), de ha a jelenleginél frissebb rendszert akarsz feltenni akkor úgyis főzött romot kell feltened. Azok meg eleve rootoltak.

Androidnál azért egy kicsit nehezebb egy normális fórumot összehozni ahol minden le van írva, lévén, hogy baromira szerteágazó a rendszer, sokféle verzió, mégtöbb készülék és nem mindig egységes megoldások a root/rom cserés témákra. A mobilarénát viszont tudom ajánlani. A készülékkel foglalkozó fórumban jól össze szokták hozni, mit hogy kell csinálni a telefonnal, tapasztalatok a romokról, melyiket érdemes feltenni vagy épp, hogyan lehet ismét gyári állapotba hozni.

2013. jún. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]

Kövesd ezeket a lépéseket de csak akkor ha GT-S5830 a telód az "i" s verziónál nem jó. (srác csak ace-val foglalkozik) . Romok is vannak az oldalon. ezt ajánlom [link] énis ezt használom

2013. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!