Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Nokia lumia 520? Lumia 820?...

Nokia lumia 520? Lumia 820? sony xperia L? vagy LG L9?

Figyelt kérdés
igazából ha tudtok akkor wp8 és android között is segitsetek dönteni,mert igazából az a nagy kihivás nem a készülékek közti döntés. A készüléknél inkább tapasztalatok érdekelne nem a szám adatok :)

2013. jún. 27. 17:19
 1/8 amcsih ***** válasza:

A wp az nem testreszabható annyira mint az android, kevesebb program van rá, de viszont hiába hogy a 820-ban is 2 mag van, gyorsabb mint a sony vagy az lg. A wp még optimalizálás szemppontjából is jobb. Az androidra több a játék, program, de hiába mert annyira nem gyors mint a wp (nem lassú az android, csak lassabb, nem sokkal, annyira nem észrevehető). Az androidot jobban testre tudod szabni, akár ,,teljesen'' is.

A telefon döntésnél pedig ha a wp akk 820, de ha android akkor: sony(ha fényképezés jobban számít) lg (ha a nagy kijelzőt szereted)

2013. jún. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és htc one SV ? azzal is szemezgetek :D
2013. jún. 27. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Különbség a Windows Phone8 és az Android között:

A WP zártabb rendszer,mint az Android.Persze azt is belakhatod alkalmazásokkal,de az alapvető funkciók azok,amit a Microsoft megálmodott.Viszont sokkal stabilabb,gyorsabb,szinte tökéletesen optimalizált.Kisebb a rendszerigénye,többek közt az előbbi miatt is.Tehát hardware-esen nem hasonlíthatunk össze egy Androidot,vagy WP8-at futtató telefont,mert mások az elvárások,más a két op.rendszer.(pl. egy androidos telefon 512MB RAM-mal szinte biztos hogy bajos lesz,egy WP8 meg fut mint az üregi nyúl)

Továbbá a WP8-nak a támogatottsága jobb.Mivel a Microsoft adja ki a frissítést,és minden WP8-ra.Egy 520-as pont addig lesz támogatva,mint egy 920-as.Androidnál jellemzően csak a csúcs telefonok kapnak hosszabb távon hivatalos frissítést.

Android sokkal nyitottabb rendszer,gyakorlatilag azt csinálsz vele amit akarsz.Viszont kevésbé stabil,hajlamos akadozásra,adott esetben lefagyásra.Nagyobb az alkalmazás kínálata.Könnyebb kiütni,mint a WP8-at.(azt akkor mehet a kalózkodás a fizetős játékokkal)Ezután a frissítés is megoldható nem hivatalos "főzött" megoldásokkal,persze azok vagy jók,vagy nem.(na meg a garancia ugrik,ha nem tudod visszavarázsolni a gyári állapotot mielőtt beviszed a szervizbe)

Tehát szerintem nincs olyan,hogy jobb.Mind kettőnek van előnye,hátránya.Ha egy stabil telefont akarsz,úgymond demokratikus támogatással(nem csak a drága zászlóshajók támogatottak),akkor WP8.Ha szeretnéd buherálni,belemászni a telefon lelki világába,akkor Android.

Én WP8 párti vagyok azon egyszerű oknál fogva,hogy nehogy már nekem buherálni kelljen azt a telefont amit PÉNZÉRT vettem,hogy működjön.Nálam ez kicsit elvi kérdés.Kockáztassam a garanciát,hogy normálisan működjön,és támogatott(általam)legyen a telefon?Ez ne a fogyasztó dolga legyen már.Nem azért mert nem tudom megcsinálni,hanem mert NEM VAGYOK HAJLANDÓ!

Így én a Lumia820-at ajánlom.Szinte azt kapod,amit a 920-tól,persze a speckó PV kamerán kívül.Android fronton pedig a HTC.A minőségi összeszerelés miatt.Az nekem is tetszik egyébként,mint telefon.

Valami ilyen jöhetne a HTC-től.:)

[link]

2013. jún. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
htc és a lumia 820 között gondolkodom, igazából sokat segitettél:9 igazad van abban hogy ha már megveszem ne én tegyen műkődőképessé :D wp8 nagy bejön, volt már wp7.5-ös telóm , de nagyon keves alkalmazás volt rá, ettől félek hogy nem igazán van rá játék vagy bármi más alkalmazás mivel sokat ingázom,de szeretnem benézek egy t-mobileba vagy valahova és ott megnyomkodom + pár videót és tesztet elolvasok a windowsról :)
2013. jún. 28. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok jó játék van WP re , nekem is az van és igazából még arra nem volt problémám hogy ha új játékot akartam letölteni nem kaptam , rengeteg új alkalmazás készült a Wp-re , és jó tudni hogy nagyobb tempóban bővül a Market Place mind az Android áruháza . Az hogy túl idegen az OP rendszer te is megtapasztaltad gondolom hogy pár napon belül jobban szereted mind az Androidot , csak hát sokan amit nem ismernek szidják , és még többen amit hallanak mondják mint a papagáj . Szerintem mindenképp lumia 820-at vegyél .
2013. jún. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
+1 mindenkinek, osztom a véleményeiket, windows phone kell oda :)
2013. jún. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi a segitséget mindenkinek :) lumia 820-ra esett a választás, már csak ide kell hogy érjen a csomag:D
2013. júl. 1. 12:21
 8/8 roli901214 válasza:
Emgosztanad letszives tapasztalataidot a keszulekkel kapcsolatban? En is most szeretbek venni wp-t :))
2013. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!