Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Túl kevés a ramom (? )

Túl kevés a ramom (? )

Figyelt kérdés

Üdv. Adott egy sony xperia u (st25) telefon.

Akárhol néztem minden oldalon az van írva,hogy a 512 ram van benne,viszont én letöltöttem egy appot (cpu-z) ami csak 388at ír...Ez már nekem elég régóta gyanús,mivel gyakran szoktam kilőni az alkalmazásokat és néha nagyon kevés szabad memória van,és egy 2 magos telefonnál ez elég nagy probléma..Mellesleg elegem van abból hogy rengeteg gyári szarság elindul és teljesen leterheli a telefont,és egyszerűen nemtudok vele mit kezdeni. A telefon nincs rootolva,még egy éves sincs..Igaz ez az egyetlen problémám vele..Az lenne a kérdésem hogy ez valami hiba lehet vagy alapból szar a telefon?Nemtudok úgy netezni hogy skype + böngésző fut,mert a telefon teljesen leterhelődik,pedig ennek 512 ramnál nem szabadna előfordulnia..



2013. jún. 28. 19:27
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
Teljesen rendben van a telefonod. 512ramtól nem szabad csodát várni,mert az elég kevés.
2013. jún. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Annyi a probléma hogy haveromnak van egy xperia tipoja,és kb kétszer annyi szabad memóriája van mint nekem...Ez egyáltalán nem normális szerintem
2013. jún. 28. 19:32
 3/31 anonim ***** válasza:
Ha a Tipo-ban is 512 ram van, akkor lehet, hogy több van benne. A szabad ram pedig több dologtól is függ. Pl. ha neked több appod van, vagy több fut a háttérben, akkor lehetséges, hogy neked kevesebb a szabad memóriád. Amúgy az, hogy 338-at jelez az azért van, mert sosincs annyi ram a telefonban, mint amit megjelölnek rajta. Így van ez a tárhellyel is, meg még pár dologgal. Amúgy felesleges kilőni az appokat, mert az android olyan, hogy ha kell neki ram, akkor szabadít fel. Vagyis azt mondom, hogy task killert ne használj, de pl. ha ICS-t használsz, akkor ha hosszan nyomod a home gombot, akkor ott van a nyitott alkalmazások listája, és azokat bezárhatod. Az mindegy, hogy hány magos a telefon, mert nem attól függ a szabad ramod. Oké, az 512 kevés, de ritka az olyan app amihez nem lenne elég szerintem. Az iPod Touch 4g-ben ha jól tudom 256 volt, ott általában 100mega volt a szabad ram úgy, hogy minden appot kilőttem, oké, az más rendszer, de viszont az nem is akart felszabadítani több ramot, így volt 1 játék, ami ram igényesebb volt, és azt bezárta mindig, szóval eléggé más a 2 rendszer, de a mondanivaló az lett volna, hogy androidnál a játékokra szerintem 100mega ram sem kell, bár nemtudom. Hát, nekem S2-m volt anno, és annál semm ment a multitasking nagyon jól, de a skype a háttérben futott, vagyis megnyitottam és az értesítési sávban jelezte h fut, de én böngészni tudtam. Te így nem? Az appváltás nagyon lassú volt ott is, de igazából szerintem ezek az 50ezres droidok még lehet, hogy nem nagyon bírják a ram miatt ezeket.
2013. jún. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
és a gyári szarokat amiket egyáltalán nem használok van lehetőség leblokkolni? vagy legalábbis hogy ne fusson fölöslegesen? lassan 3 napja hogy elő nem vettem a walkman alkalmazást de még mindig fut tök fölöslegesen,a kapcsolatokat is mindig megnyitja,a google playt is tök fölöslegesen,meg ilyen csatlakoztatott eszközök meg túlmelegség szabályzó,usbotg meg hasonló dolgokat indít el holott usb sincs csatlakoztatva a telefonhoz,csak van az asztalon,és ilyenkor is 36mb szabad memóriám van ami szerintem borzalmas...
2013. jún. 29. 00:07
 5/31 anonim ***** válasza:

Hát, a 36mb lehet, hogy kevés ahhoz képest.

Tiltani a gyári appokat úgy lehet, hogy root-olod a készüléket(garivesztés valószínűleg) és letöltöd a titanium backup nevű appot, és azzal lehet fagyasztani alkalmazásokat, és az olyan, hogyha fagyasztod, akkor az nem fog neked még elindulni sem, mert kiveszi az applistából, és így nem látod, és nem is futhat a háttérben. Ezeket amúgy direkt előre megnyitja, mert úgy vannak beállítva, vagy nemtudom.

2013. jún. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

Csak a root részéhez szolnék hozzá. Nem tart sokáig megcsinálni, de utána teljesen szabad kezet kapsz, korlátozások nélkül. Nem veszik a root-al a garancia, csak akkor, ha hiba esetén rootolt állapotban viszed a szervízbe és észreveszik. A telefonom szerintem nincs összesen 10 perc sem, hogy root nélkül ment volna. Telepítés után ez az első, majd a gyári szemét kitakarítása.

A nem kellő alkalmazásokat a beállítások/alkalmazások/mind fülön az adott alkalmazásra "kattintva" le tudod tiltani, de nem mindegyiket engedi ezért jobb a root + a Titanum Backup. A 36 mb memória nagyon kevésnek tűnik, azért jóval használhatóbbnak tartom az U-t. A 388mb azért lehet, mert a rendszer a többit elkülöníti magának. Bármennyire is kevés a RAM, task killert ne használj, többet árt mint használ.

2013. jún. 29. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Jólvan köszi :D én is gondolkodtam nem is egyszer a rootoláson,csak valahogy sose jutok el odáig,hogy megcsináljam,meg igazából fingom sincs hogyan kezdjek hozzá. Tudom van sok sok tutorial,de jobban szeretem ha van olyan ismerős akitől bármikor tudok kérdezni hogy mit hogykell..
2013. jún. 29. 23:08
 8/31 anonim ***** válasza:

Én azért is írtam, hogy garivesztést okozhat, mivel a root-nak utána kell olvasni, és nem csak belevágni, és ott írják a veszélyeit is. Jah meg azt nem tudom, hogy rootolni lehet-e Sony-t bootloader nyitása nélkül is, vagy sem, mert ha kinyitja az ember a bootloadert, akkor arra mondták, hogy azt észreveszik, és akkor lőttek a garinak, vagy nem lehet visszazárni, vagy nehéz.

Amúgy a mobilarena.hu fórumán keress rá a telefonod topicjára, és ott lesz 1 bizonyos 1. hozzászólás, amiben szinte minden le van írva. Ha nincs 1. hozzászólás, akkor keress 1 másik Sony-ról, mert a művelet ugyanaz, esetleg ha külön root-os cucc kell hozzá, akkor azt a te telefonodhoz kell megkeresni. Amúgy Flashtool-al lehet rootolni? :D

2013. jún. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Ja azzal lehet...amúgy én néztem a telót,bootloader nincs nyitva ezért is hagytam abba a múltkor.. nem vagyok hozzá elég kitartó :D:D
2013. jún. 29. 23:19
 10/31 anonim ***** válasza:

A rootoláshoz semmilyen esetben nem kell bootloadert nyitni. Utóbbi nyitásával valóban elveszik a garancia, hiába zárod vissza.

A mobilarena.hu-t tudom ajánlani én is. Onnan tudok rengeteg mindent ezekről a dolgokról.

Némelyik telefont és szoftververziót lehet, némelyiket nem. Általában minden Android verzióhoz van külön root, azokat szoktam használni, Flashtool-t csak frissítéskor vagy újratelepítéskor.

10 perc alatt amiból 5 a megoldás keresésével megy el, meg lehet csinálni a rootolást, nem nehéz.

2013. jún. 29. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!