Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet védekezni azon...

Hogyan lehet védekezni azon mobilos alkalmazások ellen, amelyek már nagyon durván hozzá akarnak férni a telefonomhoz, például a Névjegyzékben tárolt adatokhoz?

Figyelt kérdés
A Linkedin applikácival jártam úgy, h nem mertem letölteni, mert olyat is írt, h belemódosíthat a névjegyzék bejegyzéseibe, vagy akár lehallgathat, meg tulajdonképp mindent lát a telefonomon. Hát a telómon rajta van az egész internetes magánéletem, tulajdonképpen. Most innentől, h okostelefonom van, a google cloudon keresztül már mindenemhez bárki hozzáférhet? Mit csináljak?? Vírusirtó opció? Samsung Galaxy okostelóm van, hogy tudnám a magam érdekeit szem előtt tartva a lehető legbiztonságosabban kihasználni a netezési lehetőségeit? Légyszi, jóindulatú megnyilvánulásokat tegyetek közzé! Nem értek ehhez, sajna.

2013. júl. 5. 00:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem szabad komolyan venni. Nem vagy USA elnök. Mégis kit érdekel a te névjegyzéked? A Linkedin nem iwiw

Már rég perelték volna őket, ha adatlopáson kapták volna őket. Tippem szerint ismerősök keresése miatt kéri a névjegyzéket.

2013. júl. 14. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Nekem igaz hogy csak 2 éve van okostelefonom. Elég sűrűn használom. Egy csomó applicationom van. Nem volt semmi gáz eddig.
2013. júl. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, igazából a számítógépes vírusok sem azért kaputtolják a szoftvereinket, mert ellopkodják a pucsítós képeket meg beadandókat a meghajtókról :) De akkor is, mi az, hogy ennyire rálátást kér egy app? Az e-mail címekkel is már annyi mindent kinyomozhat. Hány helyen adtam már meg az a címet, és hány helyre írtam róla... Persze, a google-felhő (ami kötelező a Galaxymon..., hogy vhogy "okos" lehessen a telefon) már egy csapda. Akkor azok az applikációk, amiket a Samsumng áruházából halászol le, szerinted nem veszélyesek?
2013. júl. 14. 22:56
 4/13 anonim ***** válasza:
38%

Értelek. Ez az elmélet. A gyakorlat mást mutat. Engem még egy app se húzott le, lopta el bármely információmat, amiből károm lett volna. Találtam róla egy érdekes cikket.

[link]

2013. júl. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek mondtam épp, mielőtt letöltött volna egy alkalmazást, ami számos dolgához hozzáférést kért a telefonján, hogy: ha valaki az általad féltett dolgokat akarja megtudni, az nem fog szólni előtte! Mint ahogy egy "számítógépes vírus" sem üzent még nekem hogy megengedem-e hogy belenézzen a fájljaimba... A legnagyobb esélye a komoly kárt okozó progik felkerülésére az, ha a netről innen-onnan letöltesz egy pl hivatalosan fizetős alkalmazást mondjuk torrenten keresztül, feltelepíted a telóra, és aki azt kiütötte hogy ingyenes legyen, még egy két nem kívánt dolgot is "bele épített" Ha a play store-ból vásárolsz vagy töltesz le, a legnagyobb bosszúságod a nem kért reklámokkal lesz 99%-ban.
2013. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
De mit lop el? Minek xy személynek ismerni a névjegyzéked? Mi olyan fontos adatot tárolsz a telefonodban, amivel visszaélhetnek?
2013. júl. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ugye, ugye! Erről beszélek. Kicsit fel van fújva ez a dolog.
2013. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Azt tudom, hogy az adatlopós vírusok komolyabb adatok miatt "vándorolnak" a www-et használva egyik pc-ről a másikra. Amúgy abból a korból meg kinőttem, hogy facebookon csúfoljanak az osztálytársaim, és mindenki szeme láttára tegyenek hülyévé/gázzá/lúzerré. (Volt ebből Amcsiban öngyilkosság is!) De például nem nagyobb az esélye ezzel a sok app-pel, hogy feltörjék valamelyik accountom? Például a gmail-cím. Az a központja az egésznek: van, akinek facebookhoz, twitterhez, linkedinhez, pinteresthez, alapból a google drivehoz, egyszóval mindenéhez ez a kulcs... Azt feltörve mindent feltörhetnek.
2013. júl. 23. 01:31
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha így állunk hozzá, akkor semmi sem véd meg. Okos és rendkívül leleményes bűnözők vannak. Ha akarnak valamit, tuti elérik. Gyerekjáték feltörni a Gmailed. Pláne azoknak akik nem is olyan régen az FBI adatbázisát törték fel m A kérdés mi szándékuk van, mit nyernek, ha hozzáférnek a jelszódhoz?
2013. júl. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Persze, azt vágpm, hogy egy "valaki" (több is) simán feltöri, ha akarja. Először lesz egy vírus, majd utána elkezdik felismerni a víruskeresők... - ezzel is így van. De például "állami vizsgálat" vagy "munkahelyi scanek" során törvényes belelesni? Pl megkérni egy IT-st, h csekkolja, mit osztok meg a barátokkal, mit írtam emailben Anyámnak, van-e pszichológusom, milyen gyógyszert szedek, kire szavaztam, stb? Ha nem törvényes, ezzel például könnyebb?
2013. júl. 25. 05:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!