Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A magasabb miliamper számú...

A magasabb miliamper számú töltő hamarabb fel tölti a telefont mint az alacsonyabb?

Figyelt kérdés
0,7 amper vs 400mili amper, melyik a jobb? melyik tölti fel gyorsabban az akksit. 1500 miliamperes akksi.

2013. júl. 14. 21:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg nem tölti fel gyorsabban.

A ráírt feszültségtől függene a töltés sebessége, de a Li -os akkuknak önálló vezérlő elektronikája van ami meghatározza a feszültséget.

Ha mondjuk 5 V -os a töltő, akkor az egyik 0,7 A -ig tudja ezt biztosítani, a másik 0,4 A -ig. Efeletti terhelésnél esik a feszültség, vagy lekapcsol a túláram védelem (hővédelem) miatt.

2013. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az aksiban van egy elektronika, ami szabályozza a töltést. Ha az úgy van beprogramozva, hogy pl. 0,3A a legnagyobb amit felvehet, akkor oly mindegy hogy 0,7 vagy 0,4 -et kap.
2013. júl. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyári töltőt vegyél hozzá pl 700 miliamperes szerintem az alap, és az újabb nagyobb készülékeknél 1000 miliamper, tableteknél 2000 miliamper ha jól tudom.
2015. ápr. 28. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
de egyébként a kérdésedre a válasz a 0,7 amper az 700 miliamper ,és elvileg az gyorsabban töltené, nem tudom hogy a chipvezérelt li-ion akksik hogy veszik fel az áramerősséget... de az sem jó az akksinak ha gyorsan töltik, mert nem kíméli hosszú távon.
2015. ápr. 28. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy a nagyobb áramú gyorsabban tölti fel. Ugyan annyi idő alatt nagyobb energiát képes átadni.
2023. márc. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!