Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 5, Iphone 5S, Androidos...

Iphone 5, Iphone 5S, Androidos készülékek?

Figyelt kérdés

Nem voltam még apple termék tulajdonos, ez fontos.

Az érdekelne, hogy mik az apple termékek előnyei, valamint hátrányai? Hallottam olyat, hogy csak itunes-ról lehetséges a szinkronizálás, más programokkal nem, és olyankor törli a régebbi dolgokat, mennyire igaz ez? Ti miért vennétek meg, vagy miért nem vennétek meg az Iphone 5-öt, vagy esetleg megvárnátok az Iphone 5S-t, vagy pedig valami egyéb más Androidos készüléket ajánlanátok alternatívaként?

Kifejtettek válaszokat várok!

Köszönöm a segítségeteket!



2013. aug. 12. 12:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%

Valóban csak itunes van, és csak egyetlen gépről, haverodnál már nem ismeri fel. Még bluetoothon sem tudsz képet küldeni másnak... Nagyon zárt az iOS, sok lehetőség nincs benne (hátteret tudsz cserélniXD). Én foglalkoznék apple telefonnal, felesleges és nem tudnak semmit.


Androidból, most k*va olcsó az Xperia SP (76ezer), bitang jó telefon, dupla olyan erős hardverrel, mint az iphone 5, és ez a telefon még okos is! ;)


De ha meg iphone árban gondolkozol, ott a HTC One, perpill a legjobb telefon a piacon (az is lesz egy darabig). Kb. 10-szerese a teljesítménye, mint egy i5-nek és bitang stabil a rendszere, a HTC nagyon tud optimalizálni az anyjukat! :D Aztán ott van még a Galaxy S4, az kiérdemelheti a legerősebb telefon címet, vagy az Xperia Z, szintén király cucc!


IOS telefont csak akkor vegyél, ha szerinted megéri a több százezret az, hogy nem tudsz csinálni rajta semmit, csak telefonálni meg játszani.


Egyszer volt Apple termékem, egy ipod touch, én agyf*aszt kaptam tőle. Az az itunes valami szánalom. Na de mindegy, menj be egy boltba, nyomogasd meg őket, én androidra tippelek. Biztos jönnek majd az apple vérfanok, hogy "de nem igaz, mert hablabla"... de igaz.


Én a helyedben végignyomogatnám, az iOS nagyon gördülékeny, android szintén, viszont androidba komolyabban is bele lehet mászni, viszont így instabil is lehet a rendszered, ha elrontasz valamit (leállítasz, kitörölsz rendszerfájlt). Sima felhasználóként SEMMI problémád nem lesz! :) Apple-nél szintén lehet ezzal a jailbreak cuccal feltörni, akkor lagolni fog, kifagyhat, cserébe picit személyre szabhatóbb, de így sem közelíti meg a gyártói android szintet.:)

2013. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
36%

Mondj egy pozitívumot, hogy miben is jobb az iphone, mint az android és miért éri meg az árát. :D Esküszöm, ha meggyőzöl, akkor veszek egy szifont!


Amúgy meg azért gáz, hogy 2013-ban (lassan 2014) nem működik egy olyan vezetékes adatátvitel, mint a bluetooth. És nem lassú a 4.0-s kékfog, egy 3-5 megás képet átküld fél perc alatt.:$ NFC-t tudod mi az? Még az sincs szifonban... igazából mit tud, sajnos sok a "SEMMI". :D Győzz meg!

2013. aug. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
0%
...csak mert érvet nem írtál, hanem engem szídtál több soron keresztül. Én azt hiszem elég jól érveltem a kérdezőnek, valószínűleg nem apple terméke lesz eddig.
2013. aug. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy, ha ennyire átmegyünk személyeskedésbe, a telefonom 4g/LTE-s, ez gondolom iphone tulajként annyira nem ismerős (megint), az otthoni internetem 100 MB/sec-es, 2-3 milliseces válaszidővel Magyarországon. :)
2013. aug. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Várok még kifejtett válaszokat, ahogy az első hozzászóló is tette, jó hosszan.


Az első hozzászólónak, köszönöm a választ, ment a zöld fel. : ) (és eddig úgy áll a dolog, hogy nem apple lesz, ha ennyivel jobbak az androidos telók)

2013. aug. 12. 15:10
 6/29 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj kérdező!Ha jó és megbízható és tetszés szerint testreszabható telót akarsz ahol nem kell trükközni a szinkronizálásokkal meg hogy jajj ezért is fizetni kell akkor az iPhone-t felejtsd el.Egy Androidossal 1000x jobban jársz.Ha már ennyi pénzed van telóra akkor javaslom a Galaxy S4-et.A létező összes iPhone-t oda-vissza veri 2x még a nem létező 5s-t is.Ez egy megbízható gyors és erős készülék rengeteg kényelmi funkcióval amiről az iPhone nem is hallott.Vagy ott a HTC One is az is nagyon szuper készülék.De a tavalyi csúcsmodellek közül is válogathatsz akár.Én a helyedben mindenképpen ezen a téren indulnék el.
2013. aug. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
74%
Én az iPhone 6S-re gyúrok, addig nem veszek alma telefont. :)
2013. aug. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
A másik válaszolónak írom, aki írta, hogy nézzem meg az oldalakat, neki is ment a felfele kéz, még előzőleg, úgyhogy nincs ezzel baj. Az is korrekt válasz volt.
2013. aug. 12. 17:12
 9/29 anonim ***** válasza:
79%

Nézd ha tudnád, hogy pontosan milyen telefon is kell neked, akkor ez eleve nem lenne kérdés.

Nekem droidnál ott lett elegem, hogy megvettem 150k-ért a telefont és utána a gyártó tett rá nagyívben. Szevasz támogatás, szoftver frissítés és hasonlók. Meg a kijelzőn a túlszaturált, ocsmány színek nagyon nem tetszettek. Azokra azt mondta az eladó, hogy van rá program amivel lehet szabályozni, de sosem lett az igazi.

Na meg a lagok, volt olyan, hogy épp játszottam és amikor hívás jött nem tudtam felvenni, mert nem jelent meg a hívás. Kb lefagyott a telefon. Azért 150k-ért mást vártam volna.

Már akkor iPhone-t akartam, de engem is rábeszéltek, hogy jóval olcsóbban sokkal jobbat kapok.

Aztán rászántam magam eladtam áron alul azt a telefont és végül inkább vettem egy iPhone-t. Azóta nincsenek ilyen gondjaim. Megszűnt az állandó mókolás, a lagok, és főleg megbízható készüléket kaptam.

Azóta nekem is jöttek már ilyenekkel, hogy nincs benne NFC. Amikor meg rákérdezek, hogy mégis használta-e már az illető mert kb sehol sem lehet használni, akkor csak pislognak. Hiába van NFC ha nem terjed.

A BT fájlküldés is kb olyan, mint amikor valaki még mindig kisfloppy-val rohangál, ilyen kőkorszaki technológia. Nem vicc, páromnak készítettek 3D-s fogröntgent és kisfloppy-n kapta meg. Csak pislogtam, hogy ezt most hogy a tökömben fogjuk megnézni. Szerencsére a másik dokinak volt floppy meghajtója.

A mindenért fizetni is ilyen urban legend amit a droidfanok fröcsögnek állandóan. Az összes normális appnak van free verziója korlátozott tudással. Droidon is ezt tapasztaltam, hogy ami jó volt azért bizony ott is pénzt kértek és volt free verzió is belőle.

De akinek telik 150-200k-s telefonra az ne nyafogjon már, hogy 240Ft-ba kerül egy program.

Az iPhone-ban nagyon jó a zajszűrés, három mikrofon van benne így még erős szélben is jól hall a másik fél. Mivel sokszor dolgozom szabadban nekem ez is számított.

Nekem az iOS7 nem jön be, de legfeljebb Jailbreakelem és aztán bármit meg tudok rajta változtatni. Eddig még nem használtam mivel az iOS 6 nekem nagyon tetszik.


Felőlem azt veszel amit akarsz én leírtam a saját tapasztalataimat.

2013. aug. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
61%
Előző.Unod a mókolást?Akkor az iPhonenon szerinted mit csinálsz?Nehogy már egyből fel kelljen törni a telefont hogyha bármit is változtatni akarsz rajta.Androidnál ezt sem kell csak letöltesz egy progit és onnantól repülhet a fantáziád.iPhoneon meg jailbreak meg még ez meg még az és akkor egy valamit tudsz rajta állítani.Hagyjuk már.200k-ért azért olyan telefont kapjak már amit nem kell feltörögetni meg olyat csinálni amit egy full átlag felhasználó nem biztos hogy meg tud csinálni.Mellesleg az Androidnak azért igencsak árt a mókolás,főleg ha valaki nem ért hozzá.Ezek után ne csodálkozz hogy laggol ha szétcseszel a rendszerben valamit.
2013. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!