Hogyan lehetne?

Figyelt kérdés
Olyanban kérném a segítségeteket, hogy vettem egy tabletet(DPS Dual 7), 2Gb felhasználható memóriával. Ezek úgy vannak elosztva, hogy belső tárhely és SD-kártya. Amit eddig töltöttem rá Play-ből azt egyszer a belsőre, egysze az SD-re telepíti. Mostanában megtelt a beépített memóriája a tabletnek, ezért vettem egy memóriakártyát.(16gb-os) Na most, a gondom az, hogy 1. a meglévő "SD-kártya" tárhelyét ez nem növelte meg, sem a belső tárhely méretét sem. Hogyan lehetne azt metoldani, hogy ha töltök mondjuk Play-ből, akkor az onnan letöltöt fájlok, az általam a készülékbe tett SD-re kerűljön és onnan is indúljon és a mentések is oda mejenek, illetve, hogy ha rakok gépről sd-re játékot, akkor azt onnan tudjam indítani, és oda kerüljenek a mentések!?

2013. aug. 18. 18:24
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Ez itt elég gyakran felmerülő kérdés. Persze nem lehet rákeresni, mert hát 1000 féle képen teszik fel ezt a kérdést az emberek. Becsülöm benned, hogy ezt te legalább észrevetted, hogy van egy belső memória, meg egy belső SD, azaz internal SD. Eddig egy kérdező sem fedezte ezt föl, ami a napnál is világosabb. S amivel mindenkinek tisztában kéne lennie, aki tabletet vásárol, mert pontosan ezért nem mindegy, hogy mekkora memóriával van megáldva egy tablet. A legtöbb ember úgy gondolja, hogy ez mindegy, mert úgy is lehet bővíteni.

Az a helyzet, hogy a belehelyezett SD kártyára (external SD) nem tudsz telepíteni. Lehet egy applikáció segítségével, de ez nem egy ilyen egyszerű áthelyezős app, mint pl. az app to MGR, hanem rootot követelő applikáció, ami gyak. úgy működik, hogy az áthelyezett app-ot ezen keresztül futtatod, s ez képezi gyak. a hidat az internal SD és az external SD között. Sajnos már nem emlékszem az applikáció nevére, de kutakodj a google segítségével s talán megtalálod. Mindenesetre nem egy életbiztosítás még ez a megoldás, szóval ezért mondtam, hogy nem lehet megoldani azt, amit szeretnél. Ellenben mindent, ami nem alkalmazás/játék, áthelyezhetsz a kártyára, s így tudsz felszabadítani helyet a belső memórián és a belső SD-n. Továbbá nézd meg, hogy az internal SD is tele van-e, lehet csak a belső memória telt meg, feltételezem az is közel 2GB-ra van szabva, hisz írtad, az internal SD 2GB (a teljes memória pedig papíron 4GB), így lehet csak az van tele, onnan kéne áthelyezned az áthelyezhetőket internal SD-re, amit a beállításokban az alkalmazásoknál megtudsz tenni. Csak bökj az első letöltött app-ra, majd ott az áthelyezés SD kártyára gombra, s játszd ezt el az összesnél.

2013. aug. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Annak a pogramnak utána nézek akkor! :)

Köszönöm szépen a szakszerű válaszod! ;)

2013. aug. 19. 10:03
 3/7 A kérdező kommentje:
Bocs a "félig hasznos" értékelésért. A felfelé mutató újjat szeretem volna megnyomni, de félrecsúszott.:/
2013. aug. 19. 10:05
 4/7 A kérdező kommentje:
Még valami. Akkor ezek szerint úgy se működne a dolog, hogy a behelyezett sd-n csinálok egy Android és egy Obb mappát, és a letöltött játék fájljait a megfelelő helyre bemásolom(apk-t az Android mappába, az obb-ot az Obb mappába) és az sd-ről indítom a telepítést!? Pl ha van egy 2 gigás játék, minden fájl a behelyezet sd-n van, onnan elindítom, akkor a belső memóriára nem kerül rá 2giga adat, igaz!? Vagy mégis?
2013. aug. 19. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem, nem fog települni. Ha így csinálod, akkor is az int. SD android, obb mappában fogja keresni az összetevőket az .apk file, s mivel nem találja elindul a letöltés wifiről vagy kilép az applikáció.
2013. aug. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor jól rácsesztem azzal, hogy ilyen kevés a belső memóriája, ha bővíteni meg nem lehet úgy, hogy használni is lehessen a plusz helyet...:S :/
2013. aug. 19. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:

A droid 4.X valamelyik verziótól nem lehet SD-re telepíteni csak a belső tárhelyre.

Csak rootolni tudsz és úgy telepíteni. Más megoldás nincs.

Ez az olcsó húsnak híg a leve effektus.

2013. aug. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!