Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Telefon vízbe esett! Mit tegyek?

Telefon vízbe esett! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vízbe ejtettem a Samsung Galaxy S2 telefonomat, kiszedtem az aksit és a sim kártyát, mit tehetnék még? át is törölgettem a telefont, de a micro-usb töltő részénél nedves még. hogyan tudnám onnan a vizet kiszedni?


Egyéb jótanács?


2013. aug. 28. 00:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hagyd pár napig száradni. Rakd rizsbe, ha gondolod. Semmiképp ne rakd vissza az akkut, és ne próbáld meg bekapcsolni ez idő alatt, ha nem akarod, hogy zárlatos legyen.
2013. aug. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%

Hajszárító!!!

Tapasztalatból mondom xxx

2013. aug. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
39%
Utolsó te egy nagyon beteg vadbarom vagy!!! Ilyenkor még nem hogy hajszárítózni, de még napra kitenni se szabad! Azt mondom mint az első. Tegyél egy kisebb kajásdobozba rizst tedd bele alkatrészenként (amit kiszedtél a telefonból) úgy, hogy minden oldalról ellepje a rizs, majd hagyd érintetlenül minimum 1 hétig. Majd vedd ki, tegyél bele vissza mindent és kapcsold be. Ha nem kapcsol be, akkor tedd rá töltőre és úgy próbáld meg. Ha így se működik, akkor vége. :/
2013. aug. 28. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Itt első, én két nap szárítás után visszakapcsoltam a telefonomat, simán működik azóta is.

A hajszárító nem hiszem, hogy feltétlenül ártana, de a pár napos szárítás nem megúszható.

2013. aug. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Vortrex ***** válasza:
Ezeket nem szabad hajszárítózni vagy közvetlen meleggel neki menni, mert elkezd benne párologni a víz és oda is eljut, ahova amúgy nem tudna, pl a képernyőfóliák közé, amitől párducmintás lesz utólag a kijelző.. Őrülten hangzik, de jó megoldás, hogy akku/sim/sd kártya nélkül ráteszed egy cső nélküli porszívó szájára (úgy hogy azért kapjon fars levegőt a porszívó, nehogy leégjen), nem párologtatja, viszont kihúzza belőle a vizet.
2013. aug. 28. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Probléma, ha próbáltam bekapcsolni? nem reagált rá.
2013. aug. 28. 13:18
 7/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy probléma. Az esélyeidet rontottad. Nem gondoltál arra, hogy a befolyt víz összeköthet olyan vezetékeket, amiknek nem szabadna találkozniuk különben, és csúnya dolgok történhetnek (zárlat pl.)?
2013. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Vortrex ***** válasza:
Igazából nem, mert ki kell próbálni, hogy elindul-e, ez ellen nem tehetsz semmit. De a zárlatvédő elektronika miatt nem tud, szárítgasd és legfeljebb fél naponta próbáld újra bekapcsolni
2013. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Igazából nem, mert ki kell próbálni, hogy elindul-e, ez ellen nem tehetsz semmit."

Már hogy mifene? Miért kéne kipróbálni az elázott telefont??? A legnagyobb hülyeség...

2013. aug. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Vortrex ***** válasza:
Hogy tudod meg, hogy működik-e ha nem próbálod ki ? ^^
2013. aug. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!