Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ez a HTC-s Beats Audio tényleg...

Ez a HTC-s Beats Audio tényleg ennyire vicc?

Figyelt kérdés

Vettem egy ilyen HTC Desire 200-at. Beats Audio logó van a hátulján, ami mondjuk gyanús, hogy le fog kopni fél éven belül.


Meg egyébként sem vagyok agymosott, hogy csak emiatt vegyek meg egy telefont.


A hangminőség teljesen átlagos, fogadni mernék rá, hogy ugyanaz a chip csinálja a hangot, mint a többi telefonban, amiben ilyen chipkészlet van.


Mivel zenélek, ezért hallom, hogyha valami bénán szól. Előző telóm egy Xperia X10 Mini volt, aminek a hangjában pl. túl sok volt a magas (EMU0404 hangkártyámhoz képest, amit azért vehetünk referenciának, mivel egy professzionális hangkártya, még ha csak belépőszintü is a maga kis 40 ezres árfekvésével).


Ezen a Desire 200-on meg csak egy Beats Audio ON/OFF beállitás van, ami a következőt csinálja:


- Beszűkül a sztereó tér

- ilyen 30-60 Hz közt csinál valami kis kiemelést+limitálást


Most ettől kellene hasra esnem? A nagy Beats Audio? Azt hittem, hogy alapból király lesz a hangminőség a telón, de ugyanugy susognak a magasak, mint bármelyik másik telefonnál...


Ja és most a használt fejhallgatót vegyük ki a számitásból. Egyébként AKG K141-et dugtam a telóra, ami azért lássuk be "nem annyira rossz" fejhallgató (professzionális fejhallgató ~30ezer forint)


Na de csak azért írom le ezeket, mert én most szembesültem a Beats Audio által elvégzett agymosással.


Most komolyan azt várod, hogy majd a telefonon van egy beállítás, amitől a Beats Audio fejhallgatód még csodálatosabban fog szólni? Mert alapból nem elég csodálatos, vagy mi?


Szívok a zenéimmel, hogy elég jól meg tudjam csinálni sztereó tért meg mindent, aztán a Beats Audio meg úgy gondolja, hogy attól lesz jó a zene, hogy majdnemhogy monóban szól? :D :D :D Nem semmi agymosás...


2013. aug. 30. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Most mi a kérdés? Mindenki tudja, hogy az ilyen EQ/effekt nyavaják nem azért vannak, hogy a zenét hűen adják át, hanem hogy "ütősebb" (=több a basszus) legyen.
2013. aug. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

de akkor miért úgy reklámozzák, hogy "felsőbbrendű hangminőség?"


miközben ugyanolyan hulladék dekódolást csinál, mint a többi közönséges vacak teknika?

2013. aug. 30. 22:56
 3/13 anonim ***** válasza:

Azért, mert Átlag Béla, felveszi, és hallja, hogy dübörög. Autókba sem a hangminőség miatt szokták bepakolni a sok mélyládát.

Aki valódi hangminőséget akar, és FLAC-et hallgat, az Wolfson DAC-os készüléket keres (ha jól tudom, SGS 2-ben, 4-ben az van). De ez ugye csak az emberek nagyon kis hányada.

2013. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

hááááát, azért a wav se rossz, tekintve, hogy a flac az túlképp a macintosh rendszer tömöritetlen hangformátuma. A windows-ban meg a wav-ot használják főként.


Na, de király, hogy legalább ezt megtudtam a jóvoltodból, hogy van normális hangchippel szerelt telefon is a világon.

2013. aug. 30. 23:06
 5/13 anonim ***** válasza:

Mit vártál? A HTC ezt csak a mai divat miatt tette bele, mert ez a menő. Amúgy javaslom az alábbi SoC-cal rendelkező telefonokat:

Qualcomm Snapdragon S2 MSM8225

Qualcomm Snapdragon S3 MSM8260


Ezeken kell kicsit csiszolni szoftveresen, de megéri. Utóbbi SoC viszonylag ritka, értelmes formában csak az Xperia S tartalmazza. Ma már nem épp erős, de a hangzása jól szoftverezve brutális. De illik 24/96-os, ~4800kbps kódolású flaccal etetni.


Illetve a Qualcomm WCD9310, és a Wolfson WM1811 DAC-ok adnak még szép hangot.

2013. aug. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze, hangminőség terén nincs gond a WAV-val, de nem éppen hatékony, FLAC meg (veszteségmentesen) tömörített, nem véletlenül népszerű. Amúgy nincs köze az Apple-höz, te keverheted az ALAC-cal.

Örülök, ha segíthettem, bár #5 némiképp bővebb listát adott.

2013. aug. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 Na igen. A flac azért jócskán hatékonyabb méret/minőség arányban. Viszont a WAV meg mégis még rá tud tenni minőségben.


Magamat kiegészítvén:

Amiért ajánlott a WCD9310, az a 24/192 támogatása. Megfelelő beállításokkal oda tud vágni rendesen. A Wolfson nem emlékszem támogatja-e már, de szerintem igen. Amire pedig figyelj, ha ilyen igényed van: Legyen a telefonra minimum CyanogenMod, ha nem egyből AOSP. Gyári szoftverrel nem szabad zenét hallgatni, mert ki fog bukni a sok szoftveres trükk, erőltetés. Emellett kell egy jó lejátszó is. A legjobbak a Neutron MP, és a PowerAMP.

2013. aug. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hát csak értitek, mit jelent az, hogy "vesztesémentes"...mihez képest veszteségmentes?


Én azt veszem, hogy adott egy zenei szoftver, abban megcsinálod a zenei felvételt. A megszólaló hangok jöhetnek szoftverből szimulálva (szoftveres szintetizátorok) vagy hangfileok (felvett hangszerek/ének). Aztán a zenei felvétel az úgy keletkezik, hogy a zenei szoftver csinál egy hangfájlt. És a legegyszerűbb, ha olyan adatformátumban rögziti fileként, amilyenbe élő visszajátszáskor (szerkesztéskor) visszajátsza. Mondjuk valami PCM megoldás. És a wav is PCM modszerrel digitalizál. Úgyhogy a legtöbben ezért renderelik ki wav-ba a dalaikat...


És szerintem a legtöbb flac, amit hallgattok, és ISTENITETEK az lehet, hogy wav-ból lett csak átkonvertálva, szóval itt már képbe jön egy veszteség...


Persze ha azt hallgatod, amit a studióban tényleg flac formátumba nyomtak ki, az oké. De ha pl adott egy ilyen 96KHz/24bites wav és abból van átkonvertálva ilyen 1-2 MBit/s adattartalmú flaccá, hát az már igencsak veszteséges...


Az mp3 meg ugy mindenféle dinamikus jellemzőket is figyelembe vesz és ugy tömörit...pl ha van egy-egy kihangosodó rész, akkor ott a fülnek is lemegy az érzékenysége, akkor ott a mp3 is csökkenti a bitrátát és egyéb finomságok.


A lényeg, hogy az a jó hangformátum, ahol tényleg konstans a kódolási adattartalom az idő mentén. Tehát végig ugyanaz a mintavételezési ráta meg a felbontás meg minden.

2013. aug. 31. 01:23
 9/13 anonim ***** válasza:

A valódi veszteség mentes nálam ott kezdődik, hogy nem digitális hangfálj, hanem bakelit. Még a 32/384-es hangfájlok sem adják vissza azt a minőséget.


A flac pedig minimális veszteséggel dolgozik a wav-hoz képest. A különbséget csak a vájtfülűek veszik észre. Átlag embernek hallhatatlan a differencia. Persze a bitrátától függ a tömörítés mértéke, de erre van a 6400-as flac. Na az már igen. Az mp3 meg nem minőségi formátum, így nem értem sokan miért eröltetik ennyire. Veszteséges, minden kellő részlet elveszik.

2013. aug. 31. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Azok szoktál szarozni a "drágább" dolgokat akiknek nincs rá pénze pl nincs pénzed iphonera es ezért azt mondod azért nem az van neked mert az szar, es egyáltalán nem szar a beats, en zene stúdióban dolgozom es beats pro-t használok és kiváló a hang minőség
2013. szept. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!