Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Samsung Tab2 vagy Ipad2? Nem...

Samsung Tab2 vagy Ipad2? Nem Samsung és Iphone fan vita legyen. Melyik a jobb és miért? Pro-kontra?

Figyelt kérdés
2013. szept. 12. 22:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Talán annyit tudnék hozzáfűzni, hogy:


iPad 2

előnyök:

Talán a játékok, mert van iOS only játék, és ami iOS-re van, általában Androidra is, szóval ha inkább csak játékra kell, akkor az iPad a te tableted.

A kiszerelés, vagyis ha bővíthető lenne, az is + dolog lenne ide.. :D Viszont az is előny, hogy külön árulják a több gb-s készülékeket. Nekem 32gb elég volt anno, sőt..

hátrányok:

Tipikus iOS hiány számomra, hogy nem lehet pendrive módban csatlakoztatni a készüléket.

Az AppStore-ban több a fizetős, mint a Google Play-ben(értsd úgy, hogy 1 Pou az Androidra ingyenes, viszont iOS-re kb 200ft-ot ki kell érte csengetni. Oké, 1x kell megvenni, és 200ft semmiség érte, de akkor is érdekes..

Bluetooth hiány. Vagyis van, de nem lehet arra használni, amire más telefonokban. Így, ha valami kell, és a leggyorsabb módszert szeretnéd választani, akkor 1 felhő alapú szolgáltatást lehetne inkább használni a fájl átküldésre.


Galaxy Tab 2

előnyök:

Számomra az az előny, ami az iOS-nél hátrány, mert ami nekem hiányzik, az az Androidban megtalálható.

A Launcherek miatt szabadon témázhatod, így akár 1 iOS kinézetű launchert és lockscreen-t is tudsz rá tenni. Az android nagyon testreszabható, ezért szeretem a rendszert. iOS-nél nemtudom mennyire az. Anno találtam ilyen animált háttereket jb után, de nem volt az igazi valamiért.

hátrányok:

bővíthető, viszont kevés a gyári memóriája, és ha teszel bele akár 1 64gb-s memóriakártyát, akkor attól még nem lesz több helye a játékoknak, az csupán arra lesz jó, hogy a filmjeidet, zenéidet, stb fájljaid tárold rajta, habár én root után megoldottam, hogy gyári memóriának ismerje fel, így most olyan, mintha 64gb-s lenne a telefonom, és még lenne 10gb-s memóriakártya benne. Ha a legfrissebb szoftver kell, akkor a Tab 2-nél talán a 4.1 a legfrissebb, és jó eséllyel jön rá a 4.2, amit az utolsó frissítésnek harangoztak be anno a Samsungnál a 2magos készülékek körében, míg iOS-nél ezt inkább előnynek mondanám, vagyis 1-2 évig még tuti támogatva lesz rendszerileg, habár nemtudom.. Viszont állítólag direkt csinálják úgy az Apple-nél, hogy vacakabbul portolják a rendszert, azért, hogy laggoljon az előző készülékeken, így akkor válthatsz a következőre, bár ez inkább csak mende-monda. Én az iPod Touch 4g-nél csak a keresőhöz érésnél találkoztam 1 kicsi laggal. Bár az megszokható volt. De lehetett a kevés ram miatt is, vagy nemtudom.


Remélem tudtam segíteni ezzel az irományommal.

A többieknek, akik válaszolni fognak:

nem akarok itt balhét, ha valakit ezzel megsértettem, előre is bocsánatot szeretnék kérni, de ez a véleményem így tömören. :)

2013. szept. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!