Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » IPhone 4S cseregarancia a...

Sutty kérdése:

IPhone 4S cseregarancia a T-Mobile-nál: azzal vádolnak, hogy szétszedtem a telefont! Mi a teendő?

Figyelt kérdés
Fél éve vettem egy iPhone 4S-t a T-Mobile-nál, ami azóta megadta magát. Visszavittem, bemondtam a hibát, mondták, hogy jó, cserélik. Egy hétre jött refurbished cserekészülék, és mikor vittem leadni a régit, mondta a srác, hogy szét kell szednie, leellenőrizni, hogy a gyári szám mindenhol stimmel-e. A gépben, a telefonban, a szerződésen stimmelt, de mikor szétszedte, azt mondta, valamelyik alkatrészen más szám van, így el kell küldeni bevizsgálni, és ha bebizonyítják, hogy szétszedtem, ugrik a garancia azonnal, és nem kapok semmit. Egy hétig ott lesz a telefon. Jóformán azt mondanak, amit akarnak, én pedig hogy bizonyítom, hogy nem szedtem szét? Pedig tényleg nem, még a védőfólia is rajta volt a telefonon! Mi a teendő ilyenkor?

2013. okt. 1. 19:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
perelni tudsz, de sok értelme nincs. esetleg az Apple supporttal tudod felvenni a kapcsolatot, ami nem biztos, hogy bármit tud majd intézni. Egyetlen módja lenne, ha egy másik szervízzel, mondjuk iSamurai-ba beviszed, és megnézeted velük, hogy tényleg így van-e. Akkor viszont jogos a feltételezés, hogy szét lett szedve, mert másik szervíz belenyúlt. Szóval ez ilyen zsákutca. Talán vidd be egy másik t-pontba...hátha összejön, bár szerintem már érvénytelenítették a garit is a rendszerükben.
2013. okt. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tehát így ki tudnak tolni egy ügyféllel, aki teljesen becsületesen kiperkál egy vagyont egy telefonért, 10 éve ügyfelük, és reméli, hogy ezért a rengeteg pénzért kap is valamit cserébe? Ennyit lehet tenni? Komolyan az agyam eldobom...
2013. okt. 1. 20:26
 3/20 anonim ***** válasza:
69%
Jogod van bevizsgáltatni a készüléket egy független szervízzel, persze ennek a költségeit te fizeted. Aztán meg perelni tudsz és ha nyersz, akkor a T vissza fizet neked mindent. Előtte esetleg békéltető testületnél meg lehet egyezni és akkor nem lesz per.
2013. okt. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Kedves Kiss Iskolás!


De hát most ők a T-Mobile boltban is szétkapták, és gondolom a szervizükben is apró darabokra szedik. Ezután egy független szerviz úgyis azt látja, hogy szét volt szedve, nem igaz? :-/

2013. okt. 1. 20:52
 5/20 anonim ***** válasza:

Ezért nem kell szolgáltatótól venni 300ezerért telefont.


Ha meg ennyi pénzed van, akkor meg kell venni függetlenül, ahol rendes gyári Apple garit kapsz rá, és ott rendes szervizbe viszed.

2013. okt. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
300ezer túlzás, de sajnos itthon az valóban igaz, hogy a szolgáltatók csak lehúzni akarnak, ha segítség kell, akkor is a markukat tartják.
2013. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Azt nem is tudja bizonyítani a másik szervíz, hogy nem volt szétszedve, de azt igen, hogy megváltoztattak-e benne valamit.

Mert alapvetően azért gyanusítottak meg, mert állítólag az egyik alkatrész száma más volt. Viszont ha ő szétszedte, akkor máris támadható, hogy egyáltalán miért nyúlt ő bele és miért nem a szakszervízbe küldte egyből a készüléket.

Tehát már eleve ez a módszer is kifogásolható, hogy csak úgy fogja és szétszedi a készüléket. Mert ugye az iPhone hátlapját csak szétszerelés útján lehet eltávolítani.

2013. okt. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

ma 12:58

Mivel tájékozatlan vagy így elárulom neked, hogy a szolgáltatónál is gyári apple garanciát kapsz. A szolgáltató csak átveszi a készüléket és továbbítja az apple-höz.

De látom, hogy valójában csak trollkodni jöttél ide. Ami rettentő szánalmas.

2013. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#8 Melyik részét nem értetted annak, hogy már a T-nél szétszedték a telefonját (azok még azt se tudják, mit árulnak)?


A T-nek mi köze az Apple-höz (azon kívül, hogy tőlük megy tovább)? Tanulj meg olvasni...

2013. okt. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Te meg melyik részét nem érted annak, hogy hogyan működik a szervízelés??

A szolgáltató nem szervízel az csak továbbítja az adott márkaszervízhez. De te legyél okosabb egy olyannál aki dolgozott már szolgáltatónál. A T nem szedhette volna szét a telefont ezt le is írtam.

De ha tényleg ennyire hülye vagy és nem tudsz szöveget értelmezni, akkor csak sajnálni tudlak.

2013. okt. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!